Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Napad na Żabkę na gorzowskim Górczynie

19 grudnia 2020, 20:57
Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do Żabki i zażądało od sprzedawczyni wydania gotówki. Sceny rodem z gangsterskiego filmu miały miejsce w sklepie na osiedlu Górczyn w Gorzowie Wielkopolskim.

Gotowali wigilijne potrawy dla najbardziej potrzebujących

18 grudnia 2020, 16:05
Zebrali się we wspólnej kuchni, aby ugotować potrawy dla 26 najbardziej potrzebujących rodzin. Gorzowscy szefowie kuchni, wraz z wolontariuszami gotowali w czwartkowy wieczór barszcz, smażyli karpie i przyprawiali śledzie. Wszystko odbyło się w ramach „Szlachetnej Wigilii”, która jest częścią Szlachetnej Paczki.

Gorzów: groźny pożar rozdzielni elektrycznej

17 grudnia 2020, 22:38
Prąd wyłączył się dosłownie na sekundę, a później było słychać jakby wybuch. Czytelnicy naszego portalu relacjonują wydarzenia, do jakich doszło na jednym z osiedli w Gorzowie. Paliła się tam rozdzielnia elektryczna. Interweniowała straż pożarna

Gorzów ograniczy kursowanie komunikacji miejskiej w Wigilię

17 grudnia 2020, 11:18
W wigilię 24 grudnia zostanie ograniczone kursowanie komunikacji Miejskiej w Gorzowie. MZK po godz. 17 zawiesi kursowanie niektórych miejskich linii autobusowych, a linie podmiejskie zostaną zawieszone po godz. 21. Natomiast pozostałe autobusy będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

Z gorzowskiej katedry znika rusztowanie

15 grudnia 2020, 18:59
Katedra w Gorzowie Wielkopolskim odzyskuje swój dawny blask. Powoli kończy się remont zabytku, którego wieża spłonęła doszczętnie 1 lipca 2017 roku. Po trzech latach rozpoczął się demontaż rusztowania, jednak to nie oznacza, że wierni wrócą do kościoła.

Ciężarówka zmiażdżyła busa na S3. To cud, że kierowca przeżył

14 grudnia 2020, 18:50
W poniedziałkowy wieczór na trasie S3 na wysokości Marwic doszło do dramatycznego wypadku. Na pasie z Myśliborza do Gorzowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa. Siła uderzenia była tak duża, że bus został zmiażdżony przez pojazd ciężarowy. Ciężko ranny został mężczyzna kierujący busem.

Parter budynku Przemysłówki w Gorzowie zostanie przebudowany

14 grudnia 2020, 13:39
Władze Gorzowa chcą zająć się kolejną częścią budynku Przemysłówki w centrum miasta. Właśnie został ogłoszony przetarg na przebudowę parteru wraz z piwnicą oraz pierwszym i drugim piętrem budynku. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 11 stycznia 2021 roku.

Wypadek na S3. Auto dostawcze zderzyło się z ciągnikiem rolniczym

14 grudnia 2020, 09:31
Poważne zdarzenie na S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Tuż przed MOP-em Marwice, na drodze pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem doszło do zderzenia auta dostawczego z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce została wysłana policja. Droga w kierunku Myśliborza jest zablokowana.

Gorzów: Nocny rajd zakończony rozbiciem kilku aut [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 11:49
W sobotni wieczór kierujący fiatem rozbił kilka samochodów zaparkowanych przy ul. Matejki w Gorzowie. Następnie mężczyzna porzucił swoje auto i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierowcy fiata szuka policja. Niewykluczone, że był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Zaszczepione dziecko otrzyma dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkola

13 grudnia 2020, 10:29
Gorzowscy radni zajmą się uchwałą w sprawie określenia kryteriów podczas rekrutacji do przedszkoli. W projekcie uchwały pojawił się zapis dotyczący szczepień. Jeżeli dziecko zostało zaszczepione lub zostało zwolnione z tego obowiązku z powodów zdrowotnych, to otrzyma dodatkowe punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.


Fotoreportaże