Wiadomości › Gorzów Wielkopolski

Zabił żonę ze szczególnym okrucieństwem. Został skazany na dożywocie

11 grudnia 2020, 11:36
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams. Sąd uznał, że mąż kobiety jest winny zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i skazał mężczyznę na dożywocie. Karol R. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 35 latach odsiadki.

Miasto Gorzów podwyższa podatek od nieruchomości. Chce zwiększyć wpływy do budżetu

10 grudnia 2020, 13:19
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie podwyżki podatku od nieruchomości. Prezydent chciał w ten sposób zwiększyć wpływy do budżetu miasta, ponieważ podwyżka podatku o kilka lub kilkanaście groszy od metra kwadratowego oznacza wyższe pływy aż o 2 mln 308 tys. zł w skali roku.

Drzew już nie ma, czas na drugą jezdnię [zdjęcia]

9 grudnia 2020, 13:09
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie idą pełną parą. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami przy ul. Walczaka, gdzie wyciął już drzewa i przystąpił do budowy drugiej jezdni. Teren pod drugą nitkę drogi jest już uporządkowany i wyrównany.

Gorzów: Pasażer zmarł w autobusie komunikacji miejskiej

9 grudnia 2020, 11:34
Do dramatycznego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w autobusie komunikacji miejskiej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Pasażer, który biegł do autobusu, zasłabł po tym jak wsiadł do środka pojazdu. Niestety pomimo podjętej reanimacji przez kierowcę autobusu i załogę pogotowia, mężczyzna zmarł.

Gorzów: Elektryczne hulajnogi wypożyczone prawie 30 tys. razy

9 grudnia 2020, 10:40
Elektryczne hulajnogi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. Jak się okazało, ekologiczne jednoślady zostały wypożyczone w ciągu sześciu miesięcy blisko 30 tys. razy.

Otwarcie Leroy Merlin wiosną 2021

8 grudnia 2020, 11:38
W Gorzowie trwają prace związane z przebudową budynku dawnego Tesco na potrzeby marketu budowlanego Leroy Merlin. Obecnie wykonawca inwestycji zajmuje się robotami wewnątrz budynku oraz elewacją obiektu czy też wymianą nawierzchni parkingu.

W Gorzowie śmieci trafią pod ziemię [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 09:56
Powoli zbliża się do końca inwestycja polegająca na budowie podziemnych śmietników przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie. Betonowe silosy czekają już tylko na montaż w przygotowanym wykopie. Co istotne, sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na śmieci.

Próbował ukraść katalizator. Został zatrzymany na gorącym uczynku

8 grudnia 2020, 09:03
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy ul. Okulickiego w Gorzowie próbował ukraść katalizator z osobowego fiata. Złodziej został złapany na gorącym uczynku, miał przy sobie piłę oraz latarkę. 23-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

60-latek zatruł się dymem w pożarze kamienicy

7 grudnia 2020, 21:09
Dyżurny gorzowskiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Myśliborskiej. Ogień pojawił się w piwnicy budynku. Poszkodowany został mężczyzna, który tam przebywał. 60-latek zatruł się dymem. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.

"Gorzów na wynos" ma pomóc lokalnym restauratorom

7 grudnia 2020, 18:46
W związku z trudną sytuacją właścicieli lokali gastronomicznych, władze Gorzowa po raz kolejny postanowiły pomóc. Tym razem została stworzona strona na której pojawi się baza gorzowskich punktów gastronomicznych. Następnie mieszkańcy będą mogli za jej pośrednictwem zamawiać swoje ulubione dania. Ma to wyeliminować koszty związane z korzystaniem z pośredników.


Fotoreportaże