Wiadomości › Inwestycje

Nowoczesne centrum kształcenia w Nowej Soli jest już gotowe [zdjęcia]

9 lutego 2021, 15:43
O takiej bazie dydaktycznej wiele szkół może tylko marzyć. Starostwo powiatowe w Nowej Soli zakończyło jedną z najważniejszych inwestycji, czyli przebudowę dawnych warsztatów zawodowych przy ul. Piłsudskiego w Nowej Soli. Dziś w tym miejscu znajduje się nowoczesne, doskonale wyposażone Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Nowej Soli. Przebudowa kosztowała 12 mln zł, natomiast samo doposażenie pracowni 2,5 mln zł.

Miłośników jeziora Lipie w Długiem ucieszy na inwestycja

8 lutego 2021, 10:17
Nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie praca wre. Wszystko przez to, że gmina Strzelce Krajeńskie właśnie zajęła się kapitalnym remontem pomostu na plaży. Kiedy prace zostaną zakończone, nowy pomost nie będzie miał już balustrad, a do tego będzie oświetlany lampami solarnymi.

Termomodernizacja ratusza będzie bardzo droga

5 lutego 2021, 16:23
O blisko 3 miliony złotych więcej zażądał jedyny oferent, który zdecydował się wykonać termomodernizacje zabytkowego obiektu ratusza w Żarach. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel maksymalnie 2 miliony złotych.

Największa inwestycja w historii Sulęcina ukończona

4 lutego 2021, 11:46
29 października 2018 roku na terenie oczyszczalni ścieków odbyło się symboliczne wkopanie szpadla pod inwestycję. Dziś możemy już mówić o oficjalnym zakończeniu tej największej w historii Sulęcina inwestycji.

Wiemy, kto wybuduje obwodnicę Strzelec Krajeńskich

1 lutego 2021, 12:15
78 milionów kosztować ma wybudowanie obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrała wykonawcę projektu i budowy tej długo wyczekiwanej inwestycji. Jeśli nie wpłyną odwołania, to umowa zostanie podpisana do końca pierwszego kwartału.

Radni przekazali milion na dokończenie budowy obwodnicy Nowej Soli

1 lutego 2021, 10:36
Czas na dokończenie budowy południowej obwodnicy Nowej Soli. Ta kończy się obecnie na skrzyżowaniu z drogą na Głogów. Radni Nowej Soli przekazali na ten cel ponad milion złotych. Sama budowa nie nastąpi jednak zbyt szybko, bo dopiero zakończyły się prace nad dokumentacją techniczną.

Do 2023 nie będzie już drogi wstydu

21 stycznia 2021, 10:37
Jest umowa na przebudowę 16-kilometrowego odcinka krajowej 18 i dostosowanie jej do parametrów autostrady. Stan tej drogi przez wielu lat wołał wręcz o pomstę do nieba. Do 2023 roku droga ma być przebudowana. Koszt inwestycji to ponad 175 milionów złotych.

W Świebodzinie powstanie ponad tysiąc miejsc pracy

20 stycznia 2021, 11:04
Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. m2 w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. W ubiegłym roku Amazon otworzył dwa nowe centra w kraju – w Gliwicach i Łodzi, zwiększając tym samym łączną liczbę stałych etatów w Polsce do 18 tys.

Nowa Sól ma pieniądze na remont zabytkowych kamienic

18 stycznia 2021, 17:18
Kamienice w Nowej Soli mogą zyskać nowy blask tak jak ta przy ulicy Zjednoczenia. W mieście wystartowała kolejna edycja programu dotacji na remonty kamienic wpisanych do rejestru zabytków.

Szprotawa: ulica Chodkiewicza do remontu

17 stycznia 2021, 13:31
Już pod koniec 2021 roku mieszkańcy Szprotawy będą mogli korzystać ze zmodernizowanej, nowoczesnej i bezpiecznej ulicy Chodkiewicza. Miasto podpisało właśnie umowę na gruntowną przebudowę tej ulicy. Koszt inwestycji to blisko 1,8 miliona złotych