Wiadomości › Komunikacja

Polregio ogranicza połączenia w lubuskim. Sprawdź rozkład jazdy

19 marca 2021, 13:42
Ważne informacje dla pasażerów podróżujących kolejami regionalnymi w dwóch relacjach na terenie lubuskiego. Od 24 marca Polregio wprowadza czasowe zmiany w kursowaniu pociągów. Ma to związek z kolejną falą pandemii koronawirusa.

Lotnisko w Babimoście zamknięte z powodu koronawirusa

14 marca 2021, 13:00
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy korzystają z lotniska w Babimoście. Jak poinformował Urząd Marszałkowski, przez najbliższe dwa tygodnie lubuskie lotnisko będzie zamknięte. Wszystko z powodu koronawirusa, ponieważ spora część pracowników została skierowana na kwarantannę.

Zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy

5 marca 2021, 08:45
Wybierasz się pociągiem do stolicy? Sprawdź rozkład jazdy. Od połowy marca, w związku z modernizacją Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego, część pociągów ominie dworzec zachodni i centralny. IC Lubuszanin dojedzie do dworca Warszaw Gdańska.

Nie wpuścili ich do pociągu, bo zepsuł się wagon. Jeden z dwóch...

17 lutego 2021, 11:04
Jeden wagon w pociągu PKP Intercity na trasie z Kostrzyna do Piły. Północna część lubuskiego wciąż jest na szarym końcu, jeżeli chodzi o połączenia dalekobieżne. Pasażerowie drugiej kategorii pozostali na peronach, bo zepsuł się wagon. Nie wpuszczono ich do pociągu z uwagi na koronawirusowe obostrzenia.

Żagań spychany na kolejową bocznicę?

12 lutego 2021, 13:44
Złe wieści dla korzystających pasażerów PKP Intercity z powiatu żarskiego i żagańskiego. Od marca czeka ich niemiła niespodzianka – alarmują przedstawiciele stowarzyszenia miłośników kolei. Czas podróży z Warszawy do Żagania zostanie wydłużony do 8,5 godziny.

Zima też na kolei. Sprawdź opóźnienia w lubuskim

8 lutego 2021, 12:48
Padający śnieg paraliżuje też trasy kolejowe. Jak informuje PKP PLK, sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuację zimową mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów.

Zmodernizowane wagony trafią na lubuskie tory

5 lutego 2021, 16:58
Na lubuskie (i nie tylko) tory trafi 40 zmodernizowanych wagonów. Będą to wagony dwuklasowe – trzy przedziały pierwszej klasy i bezprzedziałowa część klasy drugiej. Wartość kontraktu to 165 milionów złotych, modernizację wykonała bydgoska PESA.

Zima przeszkadza kolejarzom. Opóźnienia pociągów w regionie

18 stycznia 2021, 09:50
Coraz gorzej na liniach kolejowych. Opóźnienia pociągów, odjeżdżających ze wschodniej części Polski, przekładają się też bezpośrednio na problemy w naszym regionie. Wyruszając dziś w podróż pociągiem – weźmy to pod uwagę.

101 ze Szprotawy do Zielonej Góry

11 stycznia 2021, 09:06
2 stycznia szprotawski magistrat uruchomił nową, gminną linię autobusową, która połączy Szprotawę z Zieloną Górą. Skorygowane zostały też rozkłady jazdy, aby lepiej dostosować dowóz mieszkańców do szkoły, czy pracy.

Gmina Santok uruchomiła pięć linii autobusowych

8 stycznia 2021, 14:00
Od 1 stycznia na terenie gminy Santok funkcjonuje komunikacja publiczna, która składa się z pięciu linii autobusowych. Bez względu na wybraną linię i długość przejazdu bilet jednorazowy normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,55 zł.


Fotoreportaże