Wiadomości › Komunikacja

Nowy Impuls już uszkodzony. Co się stało?

21 grudnia 2020, 16:12
Przed nami przedświąteczny szczyt przewozów, a w regionie z obiegu wypada jeden najnowszy skład z Newagu. Pociąg miał zderzenie ze zwierzyną. Nie wiadomo, czy przed świętami powróci na tory.

Gorzów ograniczy kursowanie komunikacji miejskiej w Wigilię

17 grudnia 2020, 11:18
W wigilię 24 grudnia zostanie ograniczone kursowanie komunikacji Miejskiej w Gorzowie. MZK po godz. 17 zawiesi kursowanie niektórych miejskich linii autobusowych, a linie podmiejskie zostaną zawieszone po godz. 21. Natomiast pozostałe autobusy będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

Kostrzyn: pociągiem nie przejedziemy przez granicę

16 grudnia 2020, 12:23
Ważna informacja dla osób podróżujących pociągiem pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a Berlinem. Od 13 grudnia wyłączony został ruch kolejowy przez granicę polsko-niemiecką. Jest to związane z rozbiórką mostu przez Odrę. Od kilku dni pasażerowie do stacji Kustrin-Kietz muszą dojeżdżać autobusową komunikacją zastępczą.

Nowa Sól: Będzie tunel pod Odrzanką!

14 grudnia 2020, 11:25
Przebieg linii kolejowej przez sam środek Nowej Soli to spory problem dla miasta z uwagi na korki tworzące się w mieście. Obecnie w ciągu doby szlabany są zamknięte nawet przez 5-6 godzin. Prezydent Nowej Soli chciał, aby pod „Odrzanką”, czyli linią kolejową został wybudowany tunel. Teraz inwestycja warta prawie 90 mln zł staje się coraz bardziej realna. Miasto podpisało właśnie z powiatem porozumienie w tej sprawie.

Od niedzieli zmiany na torach. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów!

10 grudnia 2020, 13:19
Od niedzieli, 13 grudnia wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. W województwie lubuskim linie kolejowe obsługuje dwóch przewoźników: Intercity i Polregio. Przewoźnicy, mimo wciąż trwającej pandemii informują o zwiększeniu siatki połączeń w regionie.

Awaria zasilania. Trasa tramwaju została skrócona

7 grudnia 2020, 18:02
W poniedziałkowe popołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na części linii tramwajowej nr 1 W związku z tym, tramwaje kursują tylko od przystanku Dowgielewiczowej do przystanku Zakład Energetyczny. Natomiast w kierunku Wieprzyc została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Impulsy od Newagu na lubuskich torach

3 grudnia 2020, 08:57
Na drugim peronie dworca kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim pojawił się dziś nowy pociąg, który od 13 grudnia będzie regularnie kursować na trasie z Kostrzyna przez Gorzów w kierunku Krzyża. Lubuskie kupiło dwa takie pojazdy – warte 43 miliony złotych.

Z Gorzowa do Szczecina pociągiem?

27 listopada 2020, 11:08
Jest szansa na reaktywacje linii kolejowej 415. Wniosek złożony przez miejskich urzędników uzyskał pozytywną opinię i został zakwalifikowany do rządowego programu uzupełniania lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej Kolej Plus.

Zmiany na torach: z Krakowa przez Zieloną Górę do Berlina

26 listopada 2020, 16:52
Nowe połączenie do Berlina oraz wyższy standard podróżowania - to najważniejsze nowości dla województwa lubuskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 13 grudnia 2020 roku.

Słubice: W sobotę wielki protest na moście granicznym

26 listopada 2020, 08:53
W sobotę mieszkańców Słubic, oraz korzystających z mostu granicznego łączącego Polskę z Niemcami, mogą spodziewać się dużych utrudnień. Od godziny 13:00 na przejściu granicznym rozpocznie się protest. Organizatorzy przewidują, że zgromadzi się tam nawet 2 tysiące osób.