Wiadomości › Na drogach

MOP-y na S3, czyli gdzie bezpiecznie się zatrzymać?

30 kwietnia 2021, 10:57
Planując podróż po S3 w województwie lubuskim, warto wiedzieć, gdzie można bezpiecznie się zatrzymać, aby odpocząć, lub skorzystać z dostępnej infrastruktury. Pamiętajmy, że zatrzymywanie się na poboczu na drodze ekspresowej jest niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii.

Drogi w Polsce coraz bardziej dziurawe. Najgorzej jest w lubuskim

30 kwietnia 2021, 10:15
To prawie jak walka z wiatrakami. W miastach czy miasteczkach jedne drogi są zamykane, są gruntownie remontowane a te, po których prowadzone są objazdy, po kilku miesiącach wyglądają jak szwajcarski ser. Jeżeli do tego dołożymy wiosenne roztopy, to mamy dziurę na dziurze, które drogowcy usiłują doprowadzić do stanu używalności.

Utrudnienia na DK92. Roboty w czterech miejscach

29 kwietnia 2021, 14:34
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed robotami drogowymi, które prowadzone są na aż 4 odcinkach DK92. W tych miejscach występują dość spore utrudnienia w ruch drogowym. Kierowcy muszą liczyć się z większymi lub mniejszymi korkami.

Cena litra benzyny najwyższa od 7 lat. Ale w lubuskim i tak jest tanio!

28 kwietnia 2021, 11:58
Od początku 2021 r. cena benzyny Pb95 wzrosła z 4,60 do około 5,30 zł. Na jej wzrost wpływ mają zarówno wahania na światowych rynkach ropy naftowej i osłabienie kursu złotego, jak i opłaty dodatkowe. Stanowią one aż 58% kosztów zakupu 1 litra benzyny bezołowiowej. Jeżeli wydawało się Wam, że w lubuskim płacimy dużo za paliwo, to jesteście w błędzie. Nasz region ma jedne z najniższych cen w Polsce.

Nad morze już bez korków! Kolejny odcinek S3 otwarty dla kierowców

26 kwietnia 2021, 18:32
Koniec korków na krajowej trójce w kierunku morza Bałtyckiego. GDDKiA oddaje do użytku ponad 40-kilometrowy odcinek drogi S3 pomiędzy węzłem Rzęśnica a Brzozowem. Obydwa pasy S3 mają zostać oficjalnie oddane we wtorek.

Na drogach coraz więcej motocyklistów

26 kwietnia 2021, 14:09
Robi się cieplej, więc lubuscy policjanci biorą pod lupę motocyklistów. Ci coraz częściej pojawiają się na naszych drogach. Celem policyjnych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz eliminowanie sprawców wykroczeń drogowych.

Nowe MOP-y w Raculi. GDDKiA szuka inwestora

23 kwietnia 2021, 20:31
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje chętnych na dzierżawę i wybudowanie MOP-ów na drodze S3 pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą. W grę wchodzą dwa MOP-y: Racula Zachód i Racula Wschód. Na chętnych GDDKiA czeka do 12 lipca.

Zielona Fala w centrum Zielonej Góry. To już w maju

6 kwietnia 2021, 13:42
Prace nad upłynnieniem ruchu w centrum Zielonej Góry trwają już od dłuższego czasu. To niewątpliwie jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Śródmiejską obwodnicą przejeżdża dziennie nawet 40 tysięcy samochodów. Nic więc dziwnego, że w godzinach szczytu tworzą tam się korki. Rozwiązaniem ma być znana od dawna zielona fala.

Na drodze do Ciborza powstanie rondo. To tam straciło życie pięcioro młodych ludzi

25 marca 2021, 12:26
Rondo o średnicy 30 metrów ma pojawić się na drodze pomiędzy miejscowościami Cibórz a Skąpe pod Świebodzinem. To tam w grudniu 2019 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło pięcioro młodych ludzi. Ograniczenia prędkości w tym miejscu nic nie dają, konieczne są więc bardziej radykalne działania.

Ciężarówka zablokowała S3 na południu lubuskiego

17 marca 2021, 10:37
Padający śnieg zaskoczył kierowców i drogowców. Ekspresowa „trójka” na południu lubuskiego została częściowo zablokowana przez ciężarówkę. Stało się to na 222 kilometrze na wysokości Nowego Miasteczka. Jest to odcinek drogi pomiędzy zjazdami Nowa Sól Południe a Nowe Miasteczko.


Fotoreportaże