Wiadomości › Na drogach

Jadąc nad morze stali w ogromnym korku pod Gorzowem

3 czerwca 2021, 13:55
Przez blisko pięć godzin trwały utrudnienia na ekspresowej trójce pod Gorzowem Wielkopolskim. Doszło tam do co najmniej dwóch kolizji, które skutecznie zablokowały trasę w kierunku morza. Wielokilometrowe korki tworzyły się na trasie S3 od Skwierzyny w kierunku Gorzowa.

Od 1 czerwca wchodzą ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego

28 maja 2021, 13:19
1 czerwca wchodzą w życie zmiany w przepisach ruchu drogowego. Od najbliższego wtorku każdy kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych będzie miał obowiązek obserwować nie tylko pieszego będącego na przejściu, ale również zbliżającego się do przejścia. Piesi natomiast nie będą mogli używać telefonów czy innych urządzeń elektronicznych podczas wchodzenia i przechodzenie przez jezdnię.

Ogromny korek na granicy z Niemcami [zdjęcia]

25 maja 2021, 09:36
Od samego rana we wtorek 25 maja wszystkie drogi dojazdowe na teren Niemiec w okolicach Świecka są zakorkowane. Najgorsza sytuacja jest na autostradzie A2, gdzie korek ma aż 17 km długości. Jednak swoje trzeba odstać również na drodze krajowej nr 29 i drodze wojewódzkiej nr 137.

Remont mostu w Świerkocinie na finiszu [zdjęcia]

19 maja 2021, 12:32
Jest już nowa, żelbetowa płyta. Drogowcy robią, co mogą, aby pod koniec czerwca mieszkańcy dwóch powiatów: gorzowskiego i sulęcińskiego mogli bez przeszkód przejechać przez mosty na Warcie w Świerkocinie.

„Patatajka” przechodzi do historii. Betonówka przetrwała 85 lat!

13 maja 2021, 18:19
Przetrwała wojnę, przetrwała czasy PRL-u i wciąż była użytkowana. Droga, która powstała blisko 85 lat temu, odchodzi w zapomnienie. Z drogi krajowej 18 znikają betonowe płyty. Słynna „patatajka”, to droga wybudowana w 1936 roku, miała połączyć Wrocław z Berlinem.

MOP-y na S3, czyli gdzie bezpiecznie się zatrzymać?

30 kwietnia 2021, 10:57
Planując podróż po S3 w województwie lubuskim, warto wiedzieć, gdzie można bezpiecznie się zatrzymać, aby odpocząć, lub skorzystać z dostępnej infrastruktury. Pamiętajmy, że zatrzymywanie się na poboczu na drodze ekspresowej jest niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii.

Drogi w Polsce coraz bardziej dziurawe. Najgorzej jest w lubuskim

30 kwietnia 2021, 10:15
To prawie jak walka z wiatrakami. W miastach czy miasteczkach jedne drogi są zamykane, są gruntownie remontowane a te, po których prowadzone są objazdy, po kilku miesiącach wyglądają jak szwajcarski ser. Jeżeli do tego dołożymy wiosenne roztopy, to mamy dziurę na dziurze, które drogowcy usiłują doprowadzić do stanu używalności.

Utrudnienia na DK92. Roboty w czterech miejscach

29 kwietnia 2021, 14:34
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed robotami drogowymi, które prowadzone są na aż 4 odcinkach DK92. W tych miejscach występują dość spore utrudnienia w ruch drogowym. Kierowcy muszą liczyć się z większymi lub mniejszymi korkami.

Cena litra benzyny najwyższa od 7 lat. Ale w lubuskim i tak jest tanio!

28 kwietnia 2021, 11:58
Od początku 2021 r. cena benzyny Pb95 wzrosła z 4,60 do około 5,30 zł. Na jej wzrost wpływ mają zarówno wahania na światowych rynkach ropy naftowej i osłabienie kursu złotego, jak i opłaty dodatkowe. Stanowią one aż 58% kosztów zakupu 1 litra benzyny bezołowiowej. Jeżeli wydawało się Wam, że w lubuskim płacimy dużo za paliwo, to jesteście w błędzie. Nasz region ma jedne z najniższych cen w Polsce.

Nad morze już bez korków! Kolejny odcinek S3 otwarty dla kierowców

26 kwietnia 2021, 18:32
Koniec korków na krajowej trójce w kierunku morza Bałtyckiego. GDDKiA oddaje do użytku ponad 40-kilometrowy odcinek drogi S3 pomiędzy węzłem Rzęśnica a Brzozowem. Obydwa pasy S3 mają zostać oficjalnie oddane we wtorek.


Fotoreportaże