Wiadomości › Na drogach

Ciężarówka zablokowała S3 na południu lubuskiego

17 marca 2021, 10:37
Padający śnieg zaskoczył kierowców i drogowców. Ekspresowa „trójka” na południu lubuskiego została częściowo zablokowana przez ciężarówkę. Stało się to na 222 kilometrze na wysokości Nowego Miasteczka. Jest to odcinek drogi pomiędzy zjazdami Nowa Sól Południe a Nowe Miasteczko.

Stacje benzynowe na S3 rosną w oczach [fotoreportaż]

16 marca 2021, 16:30
Pomiędzy Sulechowem a Świebodzinem, na ekspresowej trójce powstają stacje paliw. Inwestor ruszył z pracami, stoi już budynek stacji, niebawem powstanie też dach. Po dwóch stronach „eski” powstaną stację Circle K.

Zobacz jak przebiega remont mostu w Świerkocinie

15 marca 2021, 12:45
Zarząd Dróg Wojewódzkich na bieżąco informuje o postępie prac na moście przez Wartę w Świerkocinie. Na zdjęciach udostępnionych w sieci widać, że pojawiła się już nowa płyta pomostowa.

Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu DK22 i DK24. Tworzą się ogromne korki

13 marca 2021, 10:55
W marcu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24 w pobliżu miejscowości Wałdowice, gdzie docelowo powstanie rondo. Na czas prac wprowadzono ruch wahadłowy, przez co tworzą się kilkukilometrowe korki. Wykonawca zapowiada, że utrudnienia mogą potrwać aż do końca sierpnia. Natomiast inwestycja powinna zostać zakończona do końca września.

Ciężarówka wypadła z drogi. To cud, ze nikt nie zginął

11 marca 2021, 11:18
Poranek zaskoczył kierowców na drogach. W niektórych miejscach w naszym regionie było naprawdę niebezpiecznie. Padający deszcz i deszcz ze sniegiem skutecznie przeszkadzał kierowcom. Na krajowej 22, na odcinku Stare Osieczno – Dobiegniew, samochód ciężarowy zjechał do rowu. Pojazd jest całkowicie zniszczony.

Ciężarówką wjechał w lawetę na S3

8 marca 2021, 09:30
Zablokowany jeden pas ruchu ekspresowej trójki na obwodnicy Międzyrzecza. Tam, we wczesnych godzinach porannych doszło do kolizji ciężarówki z lawetą. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Na DK22 ma być bezpieczniej. Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania na Kołczyn

2 marca 2021, 12:13
Trwają już prace na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z drogą powiatową na Kołczyn/Sulęcin. Niedawno wycięte zostały drzewa tuż przy skrzyżowaniu, drogowcy zabierają się do pracy.

Coraz drożej na stacjach benzynowych w całym regionie lubuskim

26 lutego 2021, 12:12
W ostatnich dniach lutego paliwa na stacjach po raz kolejny w tym roku podrożały, a skala podwyżek w przypadku benzyn i diesla przekroczyła 10 groszy – donosi branżowy portal e-petrol.pl

Remont mostu w Świerkocinie. Mieszkańcy sami zorganizowali sobie transport

23 lutego 2021, 13:01
Do końca czerwca trwać mają prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej numer 131 w Świerkocinie. Mieszkańcy nie chcą jeździć codziennie objazdem kilkadziesiąt kilometrów przez Gorzów, znaleźli sposób na dotarcie do szkoły, czy pracy.

Dziury w drogach wyrastają jak "grzyby po deszczu"

17 lutego 2021, 14:05
Tak w kilku słowach można opisać to, co właśnie widzimy na naszych drogach. Najbardziej dziurawe są te, które gruntownego remontu nie widziały już dawno. Łaty po zimie odpadają i robią się jeszcze większe wyrywy.


Fotoreportaże