Wiadomości › Na drogach

Na drogach coraz więcej motocyklistów

26 kwietnia 2021, 14:09
Robi się cieplej, więc lubuscy policjanci biorą pod lupę motocyklistów. Ci coraz częściej pojawiają się na naszych drogach. Celem policyjnych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz eliminowanie sprawców wykroczeń drogowych.

Nowe MOP-y w Raculi. GDDKiA szuka inwestora

23 kwietnia 2021, 20:31
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje chętnych na dzierżawę i wybudowanie MOP-ów na drodze S3 pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą. W grę wchodzą dwa MOP-y: Racula Zachód i Racula Wschód. Na chętnych GDDKiA czeka do 12 lipca.

Zielona Fala w centrum Zielonej Góry. To już w maju

6 kwietnia 2021, 13:42
Prace nad upłynnieniem ruchu w centrum Zielonej Góry trwają już od dłuższego czasu. To niewątpliwie jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Śródmiejską obwodnicą przejeżdża dziennie nawet 40 tysięcy samochodów. Nic więc dziwnego, że w godzinach szczytu tworzą tam się korki. Rozwiązaniem ma być znana od dawna zielona fala.

Na drodze do Ciborza powstanie rondo. To tam straciło życie pięcioro młodych ludzi

25 marca 2021, 12:26
Rondo o średnicy 30 metrów ma pojawić się na drodze pomiędzy miejscowościami Cibórz a Skąpe pod Świebodzinem. To tam w grudniu 2019 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło pięcioro młodych ludzi. Ograniczenia prędkości w tym miejscu nic nie dają, konieczne są więc bardziej radykalne działania.

Ciężarówka zablokowała S3 na południu lubuskiego

17 marca 2021, 10:37
Padający śnieg zaskoczył kierowców i drogowców. Ekspresowa „trójka” na południu lubuskiego została częściowo zablokowana przez ciężarówkę. Stało się to na 222 kilometrze na wysokości Nowego Miasteczka. Jest to odcinek drogi pomiędzy zjazdami Nowa Sól Południe a Nowe Miasteczko.

Stacje benzynowe na S3 rosną w oczach [fotoreportaż]

16 marca 2021, 16:30
Pomiędzy Sulechowem a Świebodzinem, na ekspresowej trójce powstają stacje paliw. Inwestor ruszył z pracami, stoi już budynek stacji, niebawem powstanie też dach. Po dwóch stronach „eski” powstaną stację Circle K.

Zobacz jak przebiega remont mostu w Świerkocinie

15 marca 2021, 12:45
Zarząd Dróg Wojewódzkich na bieżąco informuje o postępie prac na moście przez Wartę w Świerkocinie. Na zdjęciach udostępnionych w sieci widać, że pojawiła się już nowa płyta pomostowa.

Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu DK22 i DK24. Tworzą się ogromne korki

13 marca 2021, 10:55
W marcu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24 w pobliżu miejscowości Wałdowice, gdzie docelowo powstanie rondo. Na czas prac wprowadzono ruch wahadłowy, przez co tworzą się kilkukilometrowe korki. Wykonawca zapowiada, że utrudnienia mogą potrwać aż do końca sierpnia. Natomiast inwestycja powinna zostać zakończona do końca września.

Ciężarówka wypadła z drogi. To cud, ze nikt nie zginął

11 marca 2021, 11:18
Poranek zaskoczył kierowców na drogach. W niektórych miejscach w naszym regionie było naprawdę niebezpiecznie. Padający deszcz i deszcz ze sniegiem skutecznie przeszkadzał kierowcom. Na krajowej 22, na odcinku Stare Osieczno – Dobiegniew, samochód ciężarowy zjechał do rowu. Pojazd jest całkowicie zniszczony.

Ciężarówką wjechał w lawetę na S3

8 marca 2021, 09:30
Zablokowany jeden pas ruchu ekspresowej trójki na obwodnicy Międzyrzecza. Tam, we wczesnych godzinach porannych doszło do kolizji ciężarówki z lawetą. Na szczęście nic nikomu się nie stało.


Fotoreportaże