Wiadomości › Na drogach

Czołówka pługopiaskarki i ciężarówki. Nie żyje jedna osoba [zdjęcia]

16 lutego 2021, 08:30
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło tuż przed godziną 7 rano na krajowej 92 w okolicach miejscowości Stok w powiecie świebodzińskim. Zderzyły się tam ciężarówka z pługopiaskarką. Niestety jest ofiara śmiertelna.

Podróż autostradą w kierunku Poznania coraz droższa

13 lutego 2021, 10:18
W poniedziałkowy poranek, 15 lutego, podróżujący autostradą A2 w kierunku Poznania zapłacą więcej. Co ważne, podwyżka opłat za przejazd dotyczy jedynie odcinka od Nowego Tomyśla do Konina. Za przejazd lubuskim odcinkiem nadal będziemy płacić 18 złotych.

Policja apeluje: jedź ostrożnie i uważaj na pieszych

12 lutego 2021, 12:34
Padający, czy zalegający na jezdni śnieg utrudnia jazdę kierowcom. Dlatego w pobliżu przejść musimy być bardzo czujni. Pieszy może wtargnąć na jezdnię i nie będzie możliwości bezpiecznego zatrzymania pojazdu. To może skończyć się tragicznie.

Tragiczne warunki na zasypanych śniegiem drogach

8 lutego 2021, 13:55
Zima dała się we znaki kierowcom w całym województwie lubuskim. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg, ponieważ cały czas pada śnieg. Sytuacji nie poprawia również mróz w okolicach -11 stopni Celsjusza, który powoduje, że sól się nie rozpuszcza i nie roztapia śniegu oraz lodu zalegającego na ulicach. Fatalne warunki sprawiają, że na drogach województwa lubuskiego dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Natomiast kierowcy samochodów ciężarowych mają problemy z podjechaniem pod górki.

Śnieżna zawierucha na S3 [zobacz film]

8 lutego 2021, 09:00
Uwaga na drogach. Na całym lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 zalega warstwa śniegu i koleiny. Do tego dość mocno wiejący wiatr sprawia, że na drodze pojawiają się zamiecie śnieżne.

Fatalne warunki na drogach w południowej części lubuskiego

7 lutego 2021, 10:17
Południe lubuskiego sparaliżowane przez intensywne opady śniegu. Nawet na S3 od Sulechowa w kierunku Nowego Miasteczka na jezdni jest zajeżdżony śnieg. Fatalne warunki występują na drogach gminnych i powiatowych. Tam, zanim najedzie pług, może minąć parę godzin.

Uwaga, rano na drogach może być szklanka!

1 lutego 2021, 19:15
Bardzo wczesnym porankiem – około 4 na terenie województwa lubuskiego i w zachodniej części wielkopolski mają pojawić się opady marznącego deszczu. Sytuacja ma wrócić do normy dopiero około 9, więc czeka nas być może trudny poranek.

Zima znów zaskoczyła drogowców. Warunki do jazdy są trudne

30 stycznia 2021, 08:55
Zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców, szczególnie w miastach i miasteczkach. Tam jeździ się najtrudniej. Poza miastami, na głównych ciągach komunikacyjnych w regionie może występować błoto pośniegowe.

Most w Świerkocinie zamknięty od 1 lutego 2021

25 stycznia 2021, 17:13
To już pewne. Od 1 lutego mieszkańcy Świerkocina i okolicznych miejscowości, ale też wszyscy korzystający z drogi 131 będą mieli nie lada problem. 150-metrowy odcinek drogi, który łączy oba brzegi Warty będzie zamknięty nawet na pół roku. Co to oznacza? Na pewno 60 kilometrów objazdu. Ratunkiem może być prom.

Dziury, wyboje i kałuże - tak wygląda większość dróg gruntowych

24 stycznia 2021, 12:35
Wielkie inwestycje drogowe ułatwiają życie wszystkim mieszkańcom regionu, ale te mniejsze – lokalne są najistotniejsze dla tych najmniejszych społeczności. Zapomniane drogi przez wiele lat domagają się remontu. Na drogach gruntowych fatalne warunki panują z reguły po intensywnych opadach deszczu lub śniegu.


Fotoreportaże