Wiadomości › Na drogach

IMGW ostrzega: na drogach w regionie będzie ślisko!

10 grudnia 2020, 14:46
Uważajmy na drogach. W całym województwie może być ślisko. IMGW wydało komunikat dotyczący gołoledzi. Może ona pojawić się po marznących opadach deszczu.

Droga w Czciradzu oddana do użytku

10 grudnia 2020, 09:57
W skali całego regionu to zaledwie niewielki odcinek drogi, ale dla mieszkańców to ogromna zmiana, na którą niektórzy czekali nawet pół wieku. Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowano drogę gminną w Czciradzu w gminie Kożuchów.

Utrudnienia przy Placu Wolności w Słubicach

10 grudnia 2020, 09:45
W ramach remontu dróg gminnych, władze Słubic zajęły się remontem ul. Plac Wolności. Na całym odcinku drogi zostaną wyregulowane studzienki kanalizacyjne i wpusty deszczowe oraz pojawi się nowy asfalt. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zamkną most na pół roku. Mieszkańcy będą musieli nadrabiać nawet 60 km w jedną stronę

9 grudnia 2020, 10:04
Mieszkańców gminy Witnica oraz Krzeszyce czekają bardzo trudne miesiące. Wszystko przez to, że jedyny w pobliżu most na rzece Warcie ma zostać zamknięty nawet na pół roku. Podczas prac remontowych okazało się, że konstrukcja jest w bardzo złym stanie i potrzeba gruntownej przebudowy. To oznacza, że na czas zamknięcia mostu, mieszkańcy pobliskich miejscowości będą musieli korzystać z objazdu, który wynosi 60 km w jedną stronę.

W Strzelcach na przejściach bardziej bezpiecznie

8 grudnia 2020, 13:37
Informowaliśmy już o tym, w wielu miejscach w naszym województwie doświetlane są przejścia dla pieszych. Przekłada się to znacznym stopniu na bezpieczeństwo pieszych. Pieszy wchodzący na pasy, które są doświetlone odpowiednim światłem, jest bardziej widoczny. Przez to najeżdżający kierowcy mają szansę szybciej go dostrzec.

Koniec remontu w Klępsku

7 grudnia 2020, 13:14
To już koniec remontu drogi wojewódzkiej numer 304 na odcinku Zielona Góra – Babimost. W Klępsku wyremontowano 220-metrowy odcinek zniszczonej jezdni.

Bezpieczniej na doświetlonych przejściach dla pieszych

6 grudnia 2020, 10:17
Bezpieczne przejście to przede wszystkim doświetlone przejście. Piesi, ubrani często w ciemny strój, z telefonem w ręku, przy trudnych warunkach atmosferycznych mogą być niewidoczni dla kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Bezpieczniej dla pieszych w Nowogrodzie Bobrzańskim

2 grudnia 2020, 14:30
108 tysięcy złotych kosztowała budowa chodnika na ulicy Zielonogórskiej w ciągu drogi wojewódzkiej numer 288 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Na tym niebezpiecznym odcinku drogi, piesi są teraz bardziej chronieni.

Świebodzin: Drogowcy kładą asfalt na Kolejowej

2 grudnia 2020, 12:03
Drogowcy układają pierwszy asfalta na ulicy Kolejowej w Świebodzinie – informuje tutejsze Starostwo Powiatowe. Kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami.

Jest zezwolenie na budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry

30 listopada 2020, 17:17
Prezydent Janusz Kubicki odebrał dziś z rąk wojewody lubuskiego decyzję o zezwoleniu na realizację budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. - Wiele lat zabiegaliśmy o to, by ta inwestycja mogła powstać. Wydaje się, że jest ona czymś, co rozwiąże problem, który wybrzmiewa już od wielu lat – mówi prezydent Kubicki.


Fotoreportaże