Wiadomości › Na drogach

Fatalne warunki na drogach w południowej części lubuskiego

7 lutego 2021, 10:17
Południe lubuskiego sparaliżowane przez intensywne opady śniegu. Nawet na S3 od Sulechowa w kierunku Nowego Miasteczka na jezdni jest zajeżdżony śnieg. Fatalne warunki występują na drogach gminnych i powiatowych. Tam, zanim najedzie pług, może minąć parę godzin.

Uwaga, rano na drogach może być szklanka!

1 lutego 2021, 19:15
Bardzo wczesnym porankiem – około 4 na terenie województwa lubuskiego i w zachodniej części wielkopolski mają pojawić się opady marznącego deszczu. Sytuacja ma wrócić do normy dopiero około 9, więc czeka nas być może trudny poranek.

Zima znów zaskoczyła drogowców. Warunki do jazdy są trudne

30 stycznia 2021, 08:55
Zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców, szczególnie w miastach i miasteczkach. Tam jeździ się najtrudniej. Poza miastami, na głównych ciągach komunikacyjnych w regionie może występować błoto pośniegowe.

Most w Świerkocinie zamknięty od 1 lutego 2021

25 stycznia 2021, 17:13
To już pewne. Od 1 lutego mieszkańcy Świerkocina i okolicznych miejscowości, ale też wszyscy korzystający z drogi 131 będą mieli nie lada problem. 150-metrowy odcinek drogi, który łączy oba brzegi Warty będzie zamknięty nawet na pół roku. Co to oznacza? Na pewno 60 kilometrów objazdu. Ratunkiem może być prom.

Dziury, wyboje i kałuże - tak wygląda większość dróg gruntowych

24 stycznia 2021, 12:35
Wielkie inwestycje drogowe ułatwiają życie wszystkim mieszkańcom regionu, ale te mniejsze – lokalne są najistotniejsze dla tych najmniejszych społeczności. Zapomniane drogi przez wiele lat domagają się remontu. Na drogach gruntowych fatalne warunki panują z reguły po intensywnych opadach deszczu lub śniegu.

Ceny paliw ostro w górę

18 stycznia 2021, 10:12
Kierowcy, którzy zdecydowali się na wizytę na stacji paliw w drugim tygodniu stycznia, musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, bo koszty tankowania wyraźnie wzrosły – pisze branżowy portal e-petrol.pl. Paliwa na niektórych stacjach benzynowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni podrożały nawet o 30 groszy na litrze.

W Żarach zmiana organizacji ruchu

15 stycznia 2021, 13:17
Od dziś mieszkańcy Żar muszą liczyć się dodatkowymi utrudnieniami związanymi z zamknięciem ronda przy placu Konstytucji 3-maja.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

13 stycznia 2021, 18:08
Z prognozy IMGW wynika, że ze środy na czwartek na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Wóz strażacki zamienił się w… pług do odśnieżania [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 12:16
Nietypowe rozwiązanie w gminie Maszewo w powiecie krośnieńskim. Do odśnieżania lokalnych dróg został zaangażowany wóz strażacki z OSP Radomicko. Tylko we wtorek strażacy odśnieżyli aż 70 km dróg w gminie.

Gruntowny remont na Piłsudskiego

13 stycznia 2021, 08:53
Ulica Piłsudskiego w Szprotawie, to niewielka boczna droga, która wymaga pilnego remontu. Ślepa uliczka, zlokalizowana daleko od centrum jest jednak jedną z najważniejszych dróg dla jej mieszkańców. To oni latami jeździli po zniszczonej nawierzchni. Teraz ma się to zmienić.


Fotoreportaże