Wiadomości › Nasze zdrowie

Kichamy i kaszlemy, ale większość z nas nie chce powrotu maseczek

31 grudnia 2022, 13:30
Kichających i kaszlących osób wokół coraz więcej, a szpitalne oddziały zapełniają się chorymi na grypę i infekcje dróg oddechowych. To jednak nie przekonuje większości Polaków, którzy nie wyobrażają sobie powrotu maseczek.

Ognisko wirusa w szpitalu w Gorzowie. Zamknięty oddział wewnętrzny

5 stycznia 2022, 13:53
Szpital w Gorzowie od 4 stycznia nie przyjmuje nowych pacjentów na oddział wewnętrzny. Wszystko przez ognisko koronawirusa, która wykryto na tym oddziale. Pacjenci są na bieżąco testowani.

15-latek po zatruciu czadem leczony w komorze hiperbarycznej

13 grudnia 2021, 09:31
15-latek z Gorzowa zatruł się tlenkiem węgla. W porę udzielona pomoc oraz terapia tlenowa w szpitalu w Zielonej Górze pozwolą młodemu chłopakowi dojść do zdrowia. Wcześniej na takie zabiegi, Lubuszanie musieli jeździć poza granice województwa.

Szczepienia 5-latków od 16 grudnia. Który rodzic się zdecyduje?

7 grudnia 2021, 11:51
Już nawet 5-letnie dzieci będą mogły zostać zaszczepione przeciwko COVID-19. Już za kilka dni dotrą do naszego kraju szczepionki dla najmłodszych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Pytanie tylko jak wiele rodziców zdecyduje się zaszczepić swoje pociechy?

Lubuskie: na COVID-19 zmarło ostatniej doby aż siedem osób

14 listopada 2021, 13:11
261 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa potwierdzono w województwie lubuskim. To dane z niedzieli, 14 listopada. Zmarło siedem osób zarażonych COVID-19.

30-latka z lubuskiego z kamizelką życia. To taki przenośny defiblyrator

13 listopada 2021, 16:19
Kamizelka życia to nic innego jak zewnętrzny defibrylator, który w krytycznym momencie uderza prądem w serce, stymulując je do działania. Urządzenie monitorowane jest za pośrednictwem sieci komórkowej i internetu, a ma je na sobie 30-letnia kobieta, pacjentka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Szpital w Zielonej Górze wstrzymuje planowe przyjęcia

8 listopada 2021, 15:14
Jedynie pacjenci z onkologii i radioterapii będą przyjmowani na bieżąco do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Pozostałe oddziały od 10 listopada - do odowłania wstrzymują planowe przyjęcia

Lubuskie: najmniej zakażeń w skali kraju

22 października 2021, 11:14
Lubuskie jest na samym dole listy zakażeń na koronawirusa. W naszym regionie w ciągu ostatniej doby zanotowano tylko 72 przypadki. Na drugim biegunie lubelskie - tam jest 1181 zakażeń.

Czy duże sklepy będą krócej czynne? Jest taki pomysł

14 października 2021, 17:39
Człowiek, który zamknął sklepy w niedzielę, teraz chce wprowadzenia kolejnych ograniczeń. Chodzi o to, aby skrócić czas otwarcia wielkopowierzchniowych sklepów, które czynne są czasami nawet do 23. Krótsze godziny otwarcia mają ponoć pomóc małym sklepikom.

W Witnicy i Skwierzynie żadna karetka nie wyjedzie

1 października 2021, 10:16
W województwie lubuskim w większości przypadków ratownicy medyczni doszli do porozumienia ze swoimi dysponentami. Jednak w dwóch przypadkach tak się nie stało i protest ratowników medycznych nadal trwa. Jak informuje Lubuskie Porozumienie Ratowników Medycznych, do odwołania wyłączone są zespoły ratownictwa medycznego z Witnicy i Skwierzyny. Natomiast niejasna pozostaje sprawa zespołów z Kostrzyna nad Odrą i Sulechowa.