Wiadomości › Nasze zdrowie

Czy duże sklepy będą krócej czynne? Jest taki pomysł

14 października 2021, 17:39
Człowiek, który zamknął sklepy w niedzielę, teraz chce wprowadzenia kolejnych ograniczeń. Chodzi o to, aby skrócić czas otwarcia wielkopowierzchniowych sklepów, które czynne są czasami nawet do 23. Krótsze godziny otwarcia mają ponoć pomóc małym sklepikom.

W Witnicy i Skwierzynie żadna karetka nie wyjedzie

1 października 2021, 10:16
W województwie lubuskim w większości przypadków ratownicy medyczni doszli do porozumienia ze swoimi dysponentami. Jednak w dwóch przypadkach tak się nie stało i protest ratowników medycznych nadal trwa. Jak informuje Lubuskie Porozumienie Ratowników Medycznych, do odwołania wyłączone są zespoły ratownictwa medycznego z Witnicy i Skwierzyny. Natomiast niejasna pozostaje sprawa zespołów z Kostrzyna nad Odrą i Sulechowa.

Masz powyżej 40 lat? Zgłoś się na bezpłatne badania. Program rusza 1 lipca

14 czerwca 2021, 12:33
Od 1 lipca każdy powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Będą to podstawowe badania, o których z reguły nie pamiętamy.

W Słubicach jest już mobilny punkt szczepień

8 czerwca 2021, 10:29
Mobilny punkt szczepień rusza w Słubicach. Pierwsi chętni będą mogli zaszczepić się już w środę, 9 czerwca. Kontener stanął przy Urzędzie Miejskim.

Coraz więcej punktów szczepień w lubuskim

7 czerwca 2021, 12:46
Coraz więcej punktów szczepień powstaje w naszym regionie. Szczepionkę można przyjąć już nie tylko w szpitalach, czy przychodniach. Chętni mogli zaszczepić się np. przed meczem żużlowym w Gorzowie. Teraz okazję do szczepienia będą mieli studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień. Pierwszy pacjent czekał już od 5 rano [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:33
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim w Gorzowie. Do punktu utworzyła się ogromna kolejka, w której stoi kilkaset osób. Pierwszy pacjent czekał już od godz. 5 rano, chociaż punkt został dopiero otwarty o godz. 10 rano. Szczepienia potrwają do poniedziałku 3 maja.

Są pieniądze na wyposażenie szpitala dla najmłodszych Lubuszan

23 kwietnia 2021, 15:16
15 milionów złotych zostało przekazane na uruchomienie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To ważna decyzja, bo pieniądze będą przeznaczone na wyposażenie lecznicy dla najmłodszych Lubuszan. Obecnie centrum jest przekształcone na szpital covidowy, ale już niebawem zacznie przyjmować docelowych pacjentów.

Kolejna ewakuacja pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

21 kwietnia 2021, 15:09
Sytuacja w szpitalu w Skwierzynie pozostaje trudna, dlatego też doszło do ewakuacji kolejnych 15 pacjentów zakażonych COVID-19 do innych placówek medycznych na terenie województwa lubuskiego. Ewakuacją i transportem zajęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz „Czarnej Dywizji”.

Jest nowy harmonogram. Zobacz, od kiedy będziesz mógł się zaszczepić

20 kwietnia 2021, 09:44
9 maja wszyscy chętni dorośli Polacy będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli się logować na szczepienia - stwierdził minister Dworczyk

Studenci medycyny pomogą w szczepieniach przeciw COVID-19

16 kwietnia 2021, 15:51
W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczynają się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W województwie lubuskim w realizację Narodowego Programu Szczepień zaangażowani będą również studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa będą szczepić pacjentów.


Fotoreportaże