Wiadomości › Nasze zdrowie

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień. Pierwszy pacjent czekał już od 5 rano [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:33
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim w Gorzowie. Do punktu utworzyła się ogromna kolejka, w której stoi kilkaset osób. Pierwszy pacjent czekał już od godz. 5 rano, chociaż punkt został dopiero otwarty o godz. 10 rano. Szczepienia potrwają do poniedziałku 3 maja.

Są pieniądze na wyposażenie szpitala dla najmłodszych Lubuszan

23 kwietnia 2021, 15:16
15 milionów złotych zostało przekazane na uruchomienie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To ważna decyzja, bo pieniądze będą przeznaczone na wyposażenie lecznicy dla najmłodszych Lubuszan. Obecnie centrum jest przekształcone na szpital covidowy, ale już niebawem zacznie przyjmować docelowych pacjentów.

Kolejna ewakuacja pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

21 kwietnia 2021, 15:09
Sytuacja w szpitalu w Skwierzynie pozostaje trudna, dlatego też doszło do ewakuacji kolejnych 15 pacjentów zakażonych COVID-19 do innych placówek medycznych na terenie województwa lubuskiego. Ewakuacją i transportem zajęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz „Czarnej Dywizji”.

Jest nowy harmonogram. Zobacz, od kiedy będziesz mógł się zaszczepić

20 kwietnia 2021, 09:44
9 maja wszyscy chętni dorośli Polacy będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli się logować na szczepienia - stwierdził minister Dworczyk

Studenci medycyny pomogą w szczepieniach przeciw COVID-19

16 kwietnia 2021, 15:51
W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczynają się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W województwie lubuskim w realizację Narodowego Programu Szczepień zaangażowani będą również studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa będą szczepić pacjentów.

Lecznica zużywa 5,5 tony tlenu dziennie! Potrzebna była nowa parownica

12 kwietnia 2021, 15:35
Tlen w każdym szpitalu w obecnych czasach jest na wagę złota. Potrzeby są ogromne, sam Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zużywa 5,5 tony tlenu dziennie! Dlatego potrzebne było uruchomienie parownicy, która zamienia ciekły tlen w gaz.

W Zielonej Górze powstał masowy punkt szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 12:56
Władze Zielonej Góry przygotowały już samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19, który powstał w hali lekkoatletycznej przy ul. Sulechowskiej. Szczepienia masowe w Zielonej Górze mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje prezydent Janusz Kubicki, punkt będzie miał przepustowość nawet 1,5 tys. szczepień dziennie.

Terytorialsi ewakuowali pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

12 kwietnia 2021, 10:29
Bardzo trudna sytuacja w związku z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim i duże obłożenie szpitali chorymi na COVID-19 spowodowały ewakuację 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie. Transportem pacjentów zajęli się żołnierze 12 Wielkopolskiej BOT oraz 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. Pacjenci zostali przetransportowali do szpitali w Drezdenku i Torzymiu.

Ponad 100 wolontariuszy pomaga w Szpitalu Tymczasowym. Potrzebni są kolejni

9 kwietnia 2021, 16:04
Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Tylko w piątek przybyło 716 osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim, a 21 zmarło. Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze pęka w szwach i wciąż potrzebuje rąk do pracy. Obecnie w lecznicy pomaga aż 109 wolontariuszy, którzy są studentami kierunków medycznych. Jednak potrzebna jest pomoc kolejnych osób.

Kilkudziesięciu strażaków pojawiło się przed szpitalem w Żarach [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 16:29
Kilkanaście wozów Ochotniczej Staży Pożarnej pojawiło się w Wielkanoc przed 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym w Żarach. Wszystko przez to, że strażacy ochotnicy postanowili wesprzeć na duchu swojego kolegę z OSP Trzebiel, który jest zakażony koronawirusem i leży w żarskim szpitalu. Mężczyźnie w miniony piątek zmarła żona, dlatego jego syn, również strażak postanowił zorganizować tę wyjątkową akcję.


Fotoreportaże