Wiadomości › Nasze zdrowie

Problemy pacjentów 70+ z rejestracją na szczepienia

22 stycznia 2021, 10:15
Pierwszy dzień rejestracji osób powyżej 70 roku życia na szczepienia i już są problemy. Do naszej redakcji zgłaszają się czytelnicy z prośbą o pomoc. Nie można zarejestrować się przez portal pacjenta, a dodzwonienie się na ogólnopolską rejestrację telefoniczną graniczy z cudem. System pokazuje, że nie ma już wolnych terminów do końca marca.

Afera w sprawie szczepień w zielonogórskim szpitalu

13 stycznia 2021, 13:32
Pracownicy ze stacji pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze zarzucają tamtejszemu szpitalowi, że nie chciał ich zaszczepić przeciwko COVID-19. Dlatego też pracownicy pogotowia pojechali do oddalonego o ponad 100 kilometrów szpitala w Szprotawie, gdzie przyjęli szczepionkę. Zarząd Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze zabiera głos w tej sprawie i tłumaczy, że w pierwszej kolejności są szczepieni pracownicy szpitala, a dopiero personel medyczny innych placówek.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

W Lubuskiem zaszczepiło się zaledwie 400 medyków

4 stycznia 2021, 16:18
Do tej pory w szpitalu w Gorzowie i Zielonej Górze, zaszczepiło się przeciwko COVID-19 zaledwie 400 osób, czyli 20 procent personelu obu placówek, który wyraził chęć przyjęcia szczepionki. Do końca tego tygodnia ma zostać zaszczepionych kolejnych 600 osób.

Nowoczesne łóżka od WOŚP w gorzowskim szpitalu

29 grudnia 2020, 11:36
Dwadzieścia specjalistycznych łóżek – dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiało we wtorkowy poranek do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Fundacja zareagowała szybko na potrzeby pacjentów w całej Polsce. Łóżka trafią przede wszystkim na oddziały zajmujące się chorymi na COVID-19.

„To historyczny moment. Chcesz żyć? Zaszczep się”. Chirurg pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w Lubuskiem

27 grudnia 2020, 13:34
W niedzielę 27 grudnia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została zaszczepiona pierwsza osoba przeciwko COVID-19 w województwie lubuskim. Jako pierwszy szczepionkę przyjął profesor Jerzy Sieńko z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Profesor podkreślał, że szczepionka jest jedyną skuteczną bronią do walki z COVID-19 i jeżeli ktoś chce żyć, to powinien się zaszczepić.

Bus ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski

25 grudnia 2020, 23:04
W pierwszy dzień świąt wieczorem bus marki mercedes sprinter przewożący pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 przekroczył Polską granicę. Tuż przed godz. 22 bus ze szczepionkami wjechał na autostradę A2 w Świecku i ruszył dalej w trasę policyjnym konwoju.

„Medycy nie mogą być awangardą ruchu antyszczepionkowego”

23 grudnia 2020, 12:17
Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszają w niedzielę 27 grudnia. Jak się okazało, deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

Dwa lubuskie szpitale w "złotej setce"

17 grudnia 2020, 23:10
Szpital w Nowej Soli na 19 miejscu, w Gorzowie na 26. Rzeczpospolita opublikowała coroczny ranking szpitali – tzw. złotą setkę. W badaniu uczestniczą te szpitale, które dobrowolnie chcą skonfrontować swoje funkcjonowanie z innymi placówkami. Badania przeprowadzone były w tym roku, jednak oceniały rok 2019.

Karetki stoją w kolejce przed SORem w Zielonej Górze

17 grudnia 2020, 19:36
Ratownicy medyczni z Zielonej Góry przyznają wprost, że kolejka karetek przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w zielonogórskim szpitalu to już codzienność. Podkreślają, że brakuje miejsc nie tylko na szpitalnych oddziałach, ale również na samym SORze. Dlatego zmuszeni są czekać z pacjentami na pokładzie karetki nawet przez kilka godzin.


Fotoreportaże