Wiadomości › Nasze zdrowie

Terytorialsi ewakuowali pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

12 kwietnia 2021, 10:29
Bardzo trudna sytuacja w związku z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim i duże obłożenie szpitali chorymi na COVID-19 spowodowały ewakuację 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie. Transportem pacjentów zajęli się żołnierze 12 Wielkopolskiej BOT oraz 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. Pacjenci zostali przetransportowali do szpitali w Drezdenku i Torzymiu.

Ponad 100 wolontariuszy pomaga w Szpitalu Tymczasowym. Potrzebni są kolejni

9 kwietnia 2021, 16:04
Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Tylko w piątek przybyło 716 osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim, a 21 zmarło. Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze pęka w szwach i wciąż potrzebuje rąk do pracy. Obecnie w lecznicy pomaga aż 109 wolontariuszy, którzy są studentami kierunków medycznych. Jednak potrzebna jest pomoc kolejnych osób.

Kilkudziesięciu strażaków pojawiło się przed szpitalem w Żarach [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 16:29
Kilkanaście wozów Ochotniczej Staży Pożarnej pojawiło się w Wielkanoc przed 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym w Żarach. Wszystko przez to, że strażacy ochotnicy postanowili wesprzeć na duchu swojego kolegę z OSP Trzebiel, który jest zakażony koronawirusem i leży w żarskim szpitalu. Mężczyźnie w miniony piątek zmarła żona, dlatego jego syn, również strażak postanowił zorganizować tę wyjątkową akcję.

Koronawirus w lubuskim. 205 zakażeń w regionie

6 kwietnia 2021, 11:19
Lubuskie z 205 zakażeniami w ciągu doby na szczęście znajduje się na samym końcu listy zdiagnozowanych przypadków zachorowania na COVID-19. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Mazowszu - 1792 i na Śląsku - 1228, najmniej w woj. podlaskim - 92.

Szpital w Zielonej Górze musi zwrócić do NFZ aż 7,5 mln zł

1 kwietnia 2021, 17:08
Niemiła niespodzianka dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze tuż przed świętami Wielkanocnymi. Jak się okazało, zielonogórska lecznica będzie musiała zwrócić do NFZ aż 7,5 mln zł za to, że w ubiegłym roku szpital nie realizował świadczeń medycznych zgodnie z kontraktem. Władze szpitala podkreślają, że ta decyzja NFZ jest nie tylko niesprawiedliwa, ale również krzywdząca.

Karetki stoją uziemione pod szpitalami. Do pacjentów wysyłane są śmigłowce LPR

25 marca 2021, 17:39
Z powodu coraz gorszej sytuacji w związku z COVID-19 zaczyna brakować wolnych karetek, które często stoją w kilkugodzinnych kolejkach przed Szpitalnymi Oddziałami Ratunkowymi. Niestety na uzyskaniu szybkiej i właściwej pomocy cierpią pacjenci z innymi chorobami. Dlatego też w przypadku zagrożenia życia, zamiast karetki, na miejsce wysyłany jest śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do takiej sytuacji doszło w czwartek zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie.

Zabrakło wolnej karetki. Zanim dojechał ambulans, pacjent zmarł

24 marca 2021, 18:30
Sytuacja w związku z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim jest coraz gorsza. Praktycznie wszystkie miejsca w szpitalach są zapełnione. Niestety zaczyna brakować również wolnych karetek, które stoją w kilkugodzinnych kolejkach przed szpitalami. O tym, że brak wolnej karetki może kosztować ludzkie życie, przekonali się ratownicy z pogotowia z Zielonej Góry, którzy zostali wysłani do Nowej Soli. Niestety kiedy dotarli na miejsce, mogli jedynie stwierdzić zgon.

Pacjenci poradni stają się coraz częściej agresywni i wulgarni. Czeka ich usunięcie z listy

24 marca 2021, 14:51
Pandemia koronawirusa daje się już wszystkim we znaki. Niestety fala hejtu wylewa się coraz częściej na pracowników medycznych. Do takich sytuacji dochodzi również w poradni w Trzcielu w województwie lubuskim. Pacjenci stają się agresywni i wulgarni wobec personelu. Kierownik centrum medycznego mówi dość i zapowiada usuwanie takich osób z listy pacjentów.

Zaczyna brakować respiratorów. Tylko 11 wolnych urządzeń na całe województwo

23 marca 2021, 10:54
Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, a co za tym idzie pojawia się coraz więcej pacjentów w stanie ciężkim, którzy trafiają na oddział intensywnej terapii. To sprawia, że zaczyna brakować respiratorów. Na ten moment w całym województwie lubuskim zajętych jest 100 respiratorów ze 111 dostępnych.

Koronawirus w lubuskim. Najwięcej zakażeń w Gorzowie i Zielonej Górze

17 marca 2021, 10:49
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 25 052 osób, 453 chorych z COVID-19 zmarło – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Kolejny raz najwięcej przypadków zakażeń - 4142 - odnotowano na Mazowszu. W lubuskim dziś 698 przypadków.


Fotoreportaże