Wiadomości › Nowa Sól

Podpalał budynki i wracał oglądać akcję gaśniczą. Piroman został zatrzymany

19 listopada 2021, 11:41
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o podpalanie budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Piroman najpierw podkładał ogień, a następnie wracał na miejsce, aby oglądać akcję gaśniczą. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

McDonald’s w Nowej Soli. Otwarcie 10 listopada

9 listopada 2021, 10:03
Kiedyś wycieczka do restauracji McDonald, to było przeżycie. Dla wielu młodych ludzi był to nawet główny punkt jadąc do Zielonej Góry, czy Głogowa. Teraz McDonald jest praktycznie w każdym większym mieście. Swoje podwoje otwiera też w Nowej Soli.

Akcja Znicz w Nowej Soli. Jak dojechać na cmentarz?

26 października 2021, 10:59
Tymczasowa organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych, obowiązywać będzie od soboty 30 października od godziny 18.00 do wtorku 2 listopada do godziny 14.00 w rejonie cmentarza komunalnego w Nowej Soli przy ulicy Wandy.

Nowa Sól ma ambitny plan. Chce doświetlić 61 przejść dla pieszych

26 października 2021, 10:44
Ciemna kurtka, czapka na głowie, brak odblasków, czy jakiegokolwiek oświetlenia i tragedia gotowa. Na słabo lub wcale niedoświetlonych przejściach bardzo często dochodzi do wielu groźnych wypadków. Dlatego też zamontowanie nowego oświetlenia nad pasami to cel na najbliższe trzy lata dla Nowej Soli.

Tragiczny wypadek koło Nowej Soli. Zmarła 8-miesięczna dziewczynka

18 października 2021, 15:28
W niedzielę koło Nowej Soli doszło do dramatycznego wypadku. Kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym audi. Wskutek wypadku ciężko ranna została 8-miesięczna dziewczynka podróżująca w audi. Niemowlę było reanimowane, a następnie przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Niestety życia dziecka nie udało się uratować, zmarło w szpitalu.

Śmiertelny wypadek na S3. Kierowca hyundaia wjechał pod prąd i doprowadził do czołówki

6 września 2021, 08:38
W poniedziałek w nocy na trasie S3 koło Nowego Miasteczka doszło do tragicznego zdarzenia. 37-letni kierujący hyundaiem wjechał pod prąd na drogę ekspresową, gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem. Kierowca hyundaia zginął na miejscu, natomiast kierowca i pasażerowie z volkswagena trafili do szpitala.

Nowa Sól dosłownie tonie w kwiatach. To warto zobaczyć!

2 sierpnia 2021, 13:53
Nowa Sól rozkwitła wszystkim kolorami natury. Miasto wręcz zalane jest ogromną ilością kwiatów, które sadzone były w maju. To rośliny jednoroczne, więc warto zobaczyć kwietne łąki na żywo.

Lubuski poseł chce konfiskaty aut pijanych kierowców i przeznaczenia ich na licytację

16 lipca 2021, 10:59
Łukasz Mejza chce iść o krok dalej w zmianach dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i proponuje konfiskatę aut oraz przeznaczenie ich na licytację. Natomiast pieniądze ze sprzedaży auta pijanego kierowcy miałyby zostać przeznaczone na fundusz dla rodzin ofiar wypadków. Poseł Mejza zapowiada interpelację w tej sprawie i rozmowy w ministerstwem.

Mały kotek uwięziony w komorze silnika

9 lipca 2021, 11:19
Przeraźliwe miauczenie dochodziło spod maski jednego z samochodów osobowych, który zaparkowany był pod przychodnią lekarska w Nowej Soli. Na pomoc uwięzionemu w komorze silnika kotkowi ruszyli mieszkańcy, których wsparli po chwili miejscowi policjanci.

Mała sarenka w policyjnym radiowozie

5 lipca 2021, 10:11
To niecodzienny widok. Mała sarenka, która utkwiła w metalowych elementach ogrodzenia, została uratowana przez policjantów. Nowosolskim stróżom prawa zdarzają się przeróżne interwencje, a ich pomocy potrzebują nie tylko ludzie. Kiedy zachodzi taka potrzeba, bez wahania ratują także zwierzęta.


Fotoreportaże