Wiadomości › Nowa Sól

Laguna wróciła na odrzańskie szlaki. Wycieczki statkiem codziennie

26 kwietnia 2021, 16:38
Laguna wyrusza w swój pierwszy rejs w 2021 roku. Już z nowym właścicielem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Najbardziej znany wycieczkowy statek w województwie lubuskim może zabrać na swój pokład 45 pasażerów. Statek ma kursować po Odrze codziennie, do końca października.

Fałszywy policjant skazany. Oszukał seniorów na 100 tys. zł

21 kwietnia 2021, 10:53
W Sądzie Rejonowym w Nowej Soli zapadł wyrok w sprawie 54-letniego Zenona D., który wyłudzał pieniądze metodą „na policjanta”. Mężczyzna oszukał swoje ofiary na kwotę 100 tys. zł. Został zatrzymany podczas przekazywania pieniędzy przez jedną z ofiar. Są uznał mężczyznę z winnego i wymierzył mu karę dwóch lat pozbawienia wolności i orzekł obowiązek naprawienia szkody.

Kręcimy kilometry dla zdrowia i po tytuł!

14 kwietnia 2021, 12:00
Czy Nowa Sól zdobędzie dożywotni Puchar Rowerowej Stolicy Polski? Wszystko jest w rękach, a raczej nogach cyklistów. Dwa razy to już się udało, jest więc szansa na trzeci puchar. Wówczas tytuł – puchar zostanie na stałe w posiadaniu miasta. Jest więc o co walczyć!

Park Odry pięknieje w oczach

12 kwietnia 2021, 09:51
Trwa rewaloryzacja blisko 170-letniego parku Odry - czyli przywrócenie dawnego założenia parkowego i przystosowanie do współczesnych wymogów użytkowników. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z Nowej Soli!

84-latek jechał oplem trasą S3 pod prąd

4 kwietnia 2021, 18:13
W wielkanocny poranek policjanci z Nowej Soli zatrzymali kierującego oplem, który jechał trasą S3 pod prąd. 84-letniego mężczyznę udało się zatrzymać dopiero na wysokości Zielonej Góry, na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci zatrzymali seniorowi prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Ankieter zapyta o to, czym palimy w piecu. Bez obaw - mandatów nie będzie

25 marca 2021, 12:57
Nowa Sól chce wiedzieć dokładnie, czym ogrzewają się mieszkańcy miasta. Do drzwi każdego, kto ma własne palenisko, zapuka ankieter, który zbierać będzie dane dotyczące rodzaju stosowanego ogrzewania. Ma to pomóc w oszacowaniu kosztów miejskiego programu wymiany źródeł ciepła.

Basen już gotowy do użytku. Na przeszkodzie stanęła pandemia

18 marca 2021, 11:48
25-metrowy basen, jacuzzi, brodziki dla dzieci, czy sauny. To wszystko czeka na mieszkańców Nowej Soli i okolic. Nowo wybudowana pływalnia nie doczekała się oficjalnego otwarcia. Plany pokrzyżował koronawirus. Miasto czeka na zniesienie obostrzeń

Złamane serce? Nie niszcz mostu - apelują władze Nowej Soli

17 marca 2021, 13:39
Nowa Sól. Kłódki miłości zawieszane są wielu mostach na całym świecie. Nie inaczej jest i u nas. Ale gdy miłość nie wypali, właściciele kłódek za wszelką cenę chcą pozbyć się śladów po związku. Nie mając kluczyka, zrywają więc kłódki, zazwyczaj niszcząc most.

Będzie jaśniej – będzie bezpieczniej

16 marca 2021, 10:03
Nowa Sól. Nowoczesne technologie pomagają w codziennym życiu – także, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Doświetlone ulice i przejścia dla pieszych, to nie tylko oszczędność energii, ale też większe bezpieczeństwo.

Tu powstaje nowa hala! Zobaczcie zdjęcia!

15 marca 2021, 09:35
Nowa Sól. Właśnie wystartowała budowa nowej hali widowiskowo-sportowej. Mimo że trwa pandemia, to władze miasta myślą przyszłościowo. Gdy już zapomnimy o koronawirusie, mieszkańcy Nowej Soli i okolic będą mogli oglądać wydarzenia sportowe na żywo w nowoczesnej hali.


Fotoreportaże