Wiadomości

Młodzi chcą robić zakupy też w niedzielę

28 czerwca 2021, 14:53
Za nami jedna z niewielu w tym roku handlowa niedziela. To była doskonała okazja, aby zapytać konsumentów, co sądzą o obchodzeniu przez sklepy ustawowego zakazu handlu, oferując usługi pocztowe. Okazuje się, że zdania są podzielone. Jednak wciąż ponad 52 procent społeczeństwa uważa, że zakaz handlu w niedziele za niepotrzebny i bezsensowny.

Kradzione paliwo ukryli w... zbożu

28 czerwca 2021, 14:35
Coraz droższe paliwo zmusza przestępców do coraz to bardziej wymyślnych działań. „Zaradni” mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego znaleźli sposób na to, aby nie płacić za ropę. Z zaparkowanych ciężarówek wypompowywali paliwo.

Na lubuskich stacja paliw jest drogo, a to nie koniec podwyżek

28 czerwca 2021, 12:50
Już teraz za benzynę 95 przy dystrybutorach płacimy najwięcej od lata 2014 roku, a to nie koniec podwyżek. Drogo jest w Gorzowie – tam na jednej ze stacji za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy aż 5 zł 63 grosze. Najtaniej oczywiście przy marketach – tam benzyna kosztuje ok. 5 zł 30 groszy.

Koniec z objazdami! Most w Świerkocinie zostanie otwarty

28 czerwca 2021, 11:13
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, którym zamknięty most w Świerkocinie dał się we znaki i musieli przez to jeździć objazdem po kilkadziesiąt kilometrów. Właśnie dobiegają ostatnie prace wykończeniowe i most zostanie otwarty dla kierowców już w środę 30 czerwca.

Pobili mężczyznę nad jeziorem w Sławie. Teraz staną przed sądem

28 czerwca 2021, 10:36
Po blisko roku o tych bulwersujących wydarzeń prokurator rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom. Oskarżeni oni są o brutalne pobicie mężczyzny nad jeziorem w Sławie. Głównemu sprawcy grozi nawet dożywocie.

Dachowanie BMW i opla na S3. W akcji dwa śmigłowce LPR [zdjęcia]

27 czerwca 2021, 17:30
W niedzielne popołudnie na 138 km trasy S3 w kierunku Zielonej Góry doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – BMW i opla. Oba pojazdy w wyniku zderzenia dachowały i znalazły się na pasie zieleni. Na miejsce zostało wysłanych osiem zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga ekspresowa S3 w stronę Zielonej Góry jest zablokowana.

Ktoś celowo podpala samochody. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

25 czerwca 2021, 13:29
To już trzecie tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich kilku dni. W Ulimiu w gminie Deszczno ktoś celowo podpala samochody. Dlatego strażacy z miejscowego OSP wspólnie z mieszkańcami apelują o pomoc we wskazaniu podpalacza i obiecują nagrodę.

Biskup z naszej diecezji zawieszony. To efekt śledztwa w sprawie nadużyć seksualnych

25 czerwca 2021, 13:07
Stanisław Regmunt, biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski w latach 2008–2015, został ukarany przez Watykan. To efekt śledztwa prowadzonego w sprawie nadużyć seksualnych wobec nieletnich.

Z ogromną prędkością wjechała na przejście. Było o krok od tragedii

25 czerwca 2021, 12:14
Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się kilka dni temu na jednej z ulic w Krośnie Odrzańskim. Przechodzący po przejściu dla pieszych mężczyzna w ostatniej chwil chwycił swojego syna i dzięki trzeźwości umysłu uniknął tragedii. Rozpędzony kierowca z ogromną prędkością przejechał przez pasy.

Do sklepu i galerii z kodem QR?

25 czerwca 2021, 10:56
Od soboty we wszystkich sklepach obowiązywać mają nowe, mniej restrykcyjne limity klientów. Do tej pory była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, a teraz ma być jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Z tych limitów mają być wyłączone osoby w pełni zaszczepione. Kto i jak to sprawdzi? Na to nie ma odpowiedzi.


Fotoreportaże