Wiadomości

Adoptuj psa ze schroniska. Dostaniesz specjalną wyprawkę!

15 kwietnia 2021, 10:54
Szprotawski samorząd apeluje do mieszkańców, aby ci przygarnęli do swoich domów psy z zielonogórskiego schroniska. Każdy adoptowany pies przez mieszkańca gminy otrzyma specjalną wyprawkę, zapas karmy i komplet szczepień.

Jechał po pijaku i bez prawa jazdy. Rajd zakończył na drzewie

15 kwietnia 2021, 10:18
Był kompletnie pijany. 31-latek z powiatu nowosolskiego wsiadł w tym stanie za kierownicę. Daleko nie ujechał. Pijacki rajd zakończył na jednym z drzew. To jednak nie koniec historii. Policjanci odnaleźli go kilka kilometrów od miejsca zdarzenia.

5 złotych za godzinę parkowania pod szpitalem. Na lecznicę wylała się fala hejtu

15 kwietnia 2021, 08:31
Zielonogórski Szpital Uniwersytecki ogłosił, że od 15 kwietnia na parkingu przy poradniach przyszpitalnych na ulicy Podgórnej wprowadza opłatę za parkowanie. Szpital tłumaczy, że decyzja podyktowana jest faktem, że do tej pory ze szpitalnego parkingu korzystali głównie mieszkańcy okolicznych bloków. Nie to jednak najbardziej oburzyło potencjalnych pacjentów szpitala, ale wysokość opłaty – aż 5 złotych za godzinę. Jedynie pierwsze 10 minut jest darmowe.

Zielona Góra obniża czynsz za letnie ogródki. Do złotówki!

14 kwietnia 2021, 16:47
Zielona Góra po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń do restauratorów. Po umorzeniu opłata za koncesję na alkohol teraz prezydent miasta proponuje obniżenie opłaty za ogródki gastronomiczne do przysłowiowej złotówki. Niskie opłaty mają obowiązywać przez cały sezon letni.

Oszustwo na mandat. Nie daj się nabrać na fałszywe SMS-y

14 kwietnia 2021, 16:03
Były oszustwa wyłudzające dane z portali sprzedażowych, z paczkomatów. Oszuści podszywali się też pod instytucje bankowe. Teraz ci, którzy czyhają na nasze pieniądze, znaleźli kolejny sposób – na niezapłacony mandat.

Kręcimy kilometry dla zdrowia i po tytuł!

14 kwietnia 2021, 12:00
Czy Nowa Sól zdobędzie dożywotni Puchar Rowerowej Stolicy Polski? Wszystko jest w rękach, a raczej nogach cyklistów. Dwa razy to już się udało, jest więc szansa na trzeci puchar. Wówczas tytuł – puchar zostanie na stałe w posiadaniu miasta. Jest więc o co walczyć!

24-latek uciekał przed policją. Przepłynął rzekę wpław

14 kwietnia 2021, 11:22
Miał przy sobie susz roślinny i był poszukiwany przez policję. Podczas próby zatrzymania najechał na policjanta, a później, gdy nie miał możliwości ucieczki, przepłynął rzekę wpław. 24-latka zatrzymali policjanci będący po drugiej stronie rzeki.

Hotele zamknięte na majówkę. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli

14 kwietnia 2021, 10:42
W środowe przedpołudnie odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia podczas której zostały ogłoszone najnowsze zmiany w związku z restrykcjami. Do przedszkoli i żłobków wracają dzieci. Będzie można również uprawiać sport na wolnym powietrzu - chodzi tutaj o rozgrywki młodzieżowych. Minister jednak nie pozostawił złudzeń i zapowiedział, że podczas majówki pozostaną zamknięte hotele.

Już nie tylko reklamówki. Zapłacimy więcej za kawę, czy piwo w plastiku

14 kwietnia 2021, 08:50
Jednorazówki miały stopniowo znikać z naszego otoczenia. Do ich używania miała zniechęcić nas opłata recyklingowa, czyli danina do państwa za to, ze kupujemy reklamówki. Podatek obowiązuje od dwóch lat, ale wyraźnego spadku sprzedaży nie widać.

Zastal gra o finał i prowadzi 1-0!

14 kwietnia 2021, 08:17
Fantastyczna końcówka półfinałów EBL. Zielonogórski Zastal zaskoczył swoich rywali z Wrocławia i w serii do trzech zwycięstw prowadzi 1:0. Dziś spotkanie numer 2.


Fotoreportaże