Wiadomości

"Animalsi" szukają osoby, która wyrzuciła koty na cmentarzu

3 lutego 2021, 14:53
OTOZ Animals z Gorzowa szuka osoby, która wyrzuciła na cmentarzu w Tarnowie cztery domowe koty. Trzy z nich udało się odłowić, natomiast jeden kot wciąż pozostaje na cmentarzu. Obrońcy zwierząt podkreślają, że zwierzęta na cmentarzu skazane są na pewną śmierć.

Oszuści wyłudzili 40 tys. zł sposobem "na olx"

3 lutego 2021, 11:53
W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa zgłaszali się oszuści i oferowali kupno rzeczy, które zostały wystawione na sprzedaż. Na spreparowanych stronach pokrzywdzeni podawali informacje o swoich kartach płatniczych. Zamiast otrzymać zapłatę za wystawione rzeczy, z ich kont znikały pieniądze. W ten sposób kilku gorzowian straciło łącznie 40 tys. zł.

Pijany kierowca audi prawie potrącił policjanta

3 lutego 2021, 09:35
Policjanci prowadzili przez kilkanaście kilometrów pościg za pijanym kierowcą audi, który podczas ucieczki omal nie potrącił jednego z funkcjonariuszy. Ucieczka mężczyzny zakończyła się na rozbiciu auta. Jak się okazało, 42-latek był nie tylko pijany, ale również posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Oszustwo na dopłatę do paczki

3 lutego 2021, 09:07
Otrzymałeś wiadomość sms o wstrzymaniu przesyłki z uwagi na niedopłatę i konieczności uregulowania należności w wysokości 50 groszy? Pod żadnym pozorem nie wchodź w podany link i nie loguj się do banku. To metoda oszustów, którzy chcą uzyskać w ten sposób dostęp do naszego konta bankowego i znajdujących się na pieniędzy.

Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce

3 lutego 2021, 08:15
W połowie lutego zapadnie wyrok w sprawie Tadeusza M., który jest oskarżony m.in. o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzny nie było na sali, ponieważ od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną, dlatego też sędzia odczytywał zeznania oskarżonego, które są po prostu szokujące. 69-latek w swoich zeznaniach opisywał w jaki sposób poćwiartował ciało Józefiny i jak jej szczątki trafiły do rzeki Warty.

Pożar mieszkania w Żarach. Jedna osoba poparzona

2 lutego 2021, 20:34
We wtorkowy wieczór w jednym z mieszkań przy ul. Konopnickiej w Żarach doszło do pożaru mieszkania. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Jedna osoba została poszkodowana, doznała poparzeń.

Remont mostu w Cigacicach zgodnie z planem

2 lutego 2021, 15:03
Rok temu podpisano umowę na remont mostu w Cigacicach, w połowie kwietnia ruszyły prace. Jak informuje wykonawca, remont mostu przebiega zgodnie z planem. Całkowity koszt inwestycji to 12 milionów złotych.

Po napadzie na Żabkę policja publikuje nagranie

2 lutego 2021, 13:53
Gorzowscy policjanci intensywnie pracują nad sprawą rozboju i poszukują mężczyzny, który został zarejestrowany przez kamery monitoringu podczas zdarzenia, do którego doszło w Wawrowie. Mężczyzna w masce groził nożem pracownikowi, a następnie zabrał pieniądze, alkohol i papierosy. Ktokolwiek rozpoznaje sprawcę, proszony jest o kontakt z gorzowskimi policjantami. Każda informacja może być niezwykle cenna.

Maluchowi przetoczono krew, gdy był jeszcze w brzuchu mamy

2 lutego 2021, 12:50
Uratowano dziecko w 25 tygodniu ciąży, dzięki tzw. kordocentezie z równoczesnym przetoczeniem krwi dopłodowo. Zabieg ten został wykonany w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Teraz pacjentki nie muszą już wyjeżdżać na podobne leczenie do ośrodków w innych województwach.

Pożar forda po zderzeniu ze skodą. Poparzony 10-latek [zdjęcia]

2 lutego 2021, 11:53
We wtorkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania na Kołczyn doszło do dramatycznego wypadku. Samochód osobowy marki ford zderzył się ze skodą. W wyniku zderzenia ford całkowicie spłonął. W wypadku brały udział również trzy samochody ciężarowe. Rannych zostało pięć osób, w tym 10-letni chłopczyk, który doznał poparzeń oraz 9-miesięczna dziewczynka.


Fotoreportaże