Wiadomości

Kierowca citroena usłyszał miauczenie. W komorze silnika utknął kot

1 maja 2021, 15:47
W sobotni poranek 1 maja doszło do kolejnej nietypowej interwencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skwierzynie. Strażacy zostali wezwani do kota, który utknął w komorze silnika. Kiedy kierowca chciał odpalić citroena, kot zaczął miauczeć. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień. Pierwszy pacjent czekał już od 5 rano [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:33
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim w Gorzowie. Do punktu utworzyła się ogromna kolejka, w której stoi kilkaset osób. Pierwszy pacjent czekał już od godz. 5 rano, chociaż punkt został dopiero otwarty o godz. 10 rano. Szczepienia potrwają do poniedziałku 3 maja.

Ostatni bieg zdecydował o zwycięstwie. Falubaz przegrywa z Motorem

30 kwietnia 2021, 22:38
Losy meczu ważyły się do ostatnich metrów. Przed 15 wyścigiem Falubaz przegrywał czterema punktami, więc przy wygranej 5:1 gospodarze mieli szansę na remis. Jednak plany zielonogórzan pokrzyżował Łaguta, który przywiózł do mety 2 punkty.

Ojciec zginął na oczach dzieci. Jakie były przyczyny tragedii?

30 kwietnia 2021, 13:51
W czwartkowe przedpołudnie w Krośnie Odrzańskim doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem marki dodge śmiertelnie potrącił 39-latka, który wsadzał dzieci do zaparkowanego przed posesją auta. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia mężczyzny. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tej tragedii. Zarzuty w tej sprawie usłyszy 27-letni obywatel Ukrainy, który prowadził auto marki dodge.

Kompletnie pijana kobieta przebiła autem ogrodzenie i uderzyła w dom

30 kwietnia 2021, 11:15
Wszystko to działo się na terenie gminy Krzeszyce. W czwartkowy poranek dyżurny sulęcińskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Z pierwszych informacji wynikało, że kierowca nie zapanował nad pojazdem, z impetem wypał z drogi i wbił się w dom. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że za kierownicą się kompletnie pijana kobieta.

MOP-y na S3, czyli gdzie bezpiecznie się zatrzymać?

30 kwietnia 2021, 10:57
Planując podróż po S3 w województwie lubuskim, warto wiedzieć, gdzie można bezpiecznie się zatrzymać, aby odpocząć, lub skorzystać z dostępnej infrastruktury. Pamiętajmy, że zatrzymywanie się na poboczu na drodze ekspresowej jest niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii.

Drogi w Polsce coraz bardziej dziurawe. Najgorzej jest w lubuskim

30 kwietnia 2021, 10:15
To prawie jak walka z wiatrakami. W miastach czy miasteczkach jedne drogi są zamykane, są gruntownie remontowane a te, po których prowadzone są objazdy, po kilku miesiącach wyglądają jak szwajcarski ser. Jeżeli do tego dołożymy wiosenne roztopy, to mamy dziurę na dziurze, które drogowcy usiłują doprowadzić do stanu używalności.

Strażacy ochotnicy uratowali małego dzika [zdjęcia]

30 kwietnia 2021, 10:05
Nietypowa interwencja strażaków ochotników ze Skwierzyny. W czwartkowe popołudnie uratowali małego dzika, który leżał w liściach tuż przed ich jednostką. Zwierzę zostało złapane i przekazane weterynarzowi. Warchlak został prawdopodobnie potrącony.

Nowoczesne wagony na lubuskich torach. To Combo od PKP Intercity

30 kwietnia 2021, 09:48
Wagony typu COMBO dojadą zarówno do Zielonej Góry, jak i do Gorzowa. Te wielofunkcyjne wagony od PKP Intercity, przystosowane dla seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, mają kursować między innymi na trasach do Warszawy.

Pożar domu. Cały dach i pierwsze piętro w ogniu [zdjęcia]

29 kwietnia 2021, 17:00
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru domu w Kostrzynie nad Odrą. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 7 zastępów straży pożarnej. Kiedy służby dotarły na miejsce, cały dach i pierwsze piętro było objęte ogniem.


Fotoreportaże