Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Z rzeki wyłowiono drugie ciało

16 maja 2021, 13:57
W niedzielne przedpołudnie doszło do tragicznego odkrycia w rzece Odra w miejscowości Ledno w powiecie zielonogórskim. Z rzeki zostały wyłowione zwłoki chłopca. Według nieoficjalnych informacji, ma to być ciało poszukiwanego 15-letniego Marka. Wcześniej, w piątek odnaleziono zwłoki jego kolegi, 13-letniego Filipa.

Wciąż trwają poszukiwania 15-letniego Marka. Po chłopcu nie ma śladu [zdjęcia]

15 maja 2021, 17:57
Strażacy wspólnie z innymi służbami do tej pory przeszukali w sumie 51 km dna rzeki oraz 4,5 tys. hektarów wokół rzeki Odry. Niestety jest brak śladów zaginionego 15-letniego Marka. Jednak pomimo to, służby wciąż szukają nastolatka. Chłopiec był ostatni raz widziany w poniedziałek 10 maja we wsi Ledno razem ze swoim kolegą Filipem. Niestety w piątek 14 maja, z rzeki Odry wyłowiono zwłoki 13-letniego Filipa.

Z rzeki wyłowiono zwłoki 13-letniego Filipa. Trwają poszukiwania drugiego chłopca

14 maja 2021, 16:01
Policja oficjalnie potwierdza, że w piątkowy poranek z rzeki Odry w okolicach miejscowości Osiecznica w powiecie krośnieńskim zostały wyłowione zwłoki poszukiwanego 13-letniego Filipa. Sekcja zwłok chłopca została zaplanowana na poniedziałek. Cały czas trwają poszukiwania drugiego z chłopców, 15-letniego Marka.

Od soboty już bez maseczek na świeżym powietrzu. Otwierają się ogródki gastronomiczne

14 maja 2021, 14:02
W sobotę 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinie czy teatrze. Ponadto w sobotę otwierają się również ogródki gastronomiczne.

Tragiczny finał poszukiwań. Z rzeki wyłowiono zwłoki chłopca

14 maja 2021, 13:11
W piątkowy poranek doszło do tragicznego odkrycia w rzece Odrze w okolicach miejscowości Osiecznica w powiecie krośnieńskim. Żołnierze wyłowili z rzeki zwłoki chłopca. Według nieoficjalnych informacji, ma to być ciało poszukiwanego 13-letniego Filipa. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

„Patatajka” przechodzi do historii. Betonówka przetrwała 85 lat!

13 maja 2021, 18:19
Przetrwała wojnę, przetrwała czasy PRL-u i wciąż była użytkowana. Droga, która powstała blisko 85 lat temu, odchodzi w zapomnienie. Z drogi krajowej 18 znikają betonowe płyty. Słynna „patatajka”, to droga wybudowana w 1936 roku, miała połączyć Wrocław z Berlinem.

Strzelił z premedytacją w głowę instruktorki. Sąd Apelacyjny podtrzymał dożywocie

13 maja 2021, 18:12
W ubiegłym roku w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa na strzelnicy w Nietoperku. Sędzia uznał, że Maksymilian S. jest winny zabójstwa instruktorki i orzekł wobec oskarżonego karę dożywotniego pozbawienia wolności z zastrzeżeniem, że mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po 40 latach odbytej kary. Natomiast Sąd Apelacyjny w Szczecinie podtrzymał karę dożywocia, ale zmienił wyrok w zakresie warunkowego zwolnienia.

Do kin o tydzień wcześniej? Nie wszędzie

13 maja 2021, 17:34
Kina mogą ruszyć już 21 maja. Z dużych kina, z tej możliwości skorzysta jedynie kino Helios w Gorzowie, które rusza ze swoją oferta kilka minut po północy. Natomiast zielonogórski Cinema-City planuje otworzyć swoje podwoje 29 maja.

Nieprawidłowości przy remoncie LUW. Sprawę bada CBA

13 maja 2021, 11:57
CBA w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Chodzi o nieprawidłowości, do jakich miało dojść podczas rozbudowy i przebudowy budynku LUW. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna ze Szczecina.

Mija kolejna doba poszukiwań Filipa i Marka. Co się stało z chłopcami? [zdjęcia]

13 maja 2021, 09:16
Od poniedziałkowego wieczora trwają poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka, którzy wyszli z domu w miejscowości Ledno i zaginęli. W środę psy podjęły trop w okolicach rzeki Odry, a nad jej brzegiem znaleziono bluzę jednego z chłopców. W czwartek 13 maja rozpoczęła się kolejna doba poszukiwań chłopców. W działania są zaangażowane ogromne siły i środki.


Fotoreportaże