Wiadomości

Pożar forda po zderzeniu ze skodą. Poparzony 10-latek [zdjęcia]

2 lutego 2021, 11:53
We wtorkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania na Kołczyn doszło do dramatycznego wypadku. Samochód osobowy marki ford zderzył się ze skodą. W wyniku zderzenia ford całkowicie spłonął. W wypadku brały udział również trzy samochody ciężarowe. Rannych zostało pięć osób, w tym 10-letni chłopczyk, który doznał poparzeń oraz 9-miesięczna dziewczynka.

Napadł na sklep z nożem w ręku. Ukradł pieniądze, alkohol i papierosy

1 lutego 2021, 20:00
W poniedziałkowe popołudnie doszło do napadu na sklep Żabka w Wawrowie koło Gorzowa. Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku wszedł do środka i zażądał od ekspedientki pieniędzy. Złodziej ukradł nie tylko pieniądze, ale również alkohol i papierosy. Sprawcy szuka policja.

Uwaga, rano na drogach może być szklanka!

1 lutego 2021, 19:15
Bardzo wczesnym porankiem – około 4 na terenie województwa lubuskiego i w zachodniej części wielkopolski mają pojawić się opady marznącego deszczu. Sytuacja ma wrócić do normy dopiero około 9, więc czeka nas być może trudny poranek.

Filmowy Spacer po nieistniejącym mieście

1 lutego 2021, 12:33
Teraz otaczają nas ruiny porośnięte drzewami, niegdyś tu tętniło życiem miasto. Całkowitemu zniszczeniu uległo w czasie krwawych walk w marcu 1945 roku. Dziś wyruszymy w podróż do przeszłości.

Wiemy, kto wybuduje obwodnicę Strzelec Krajeńskich

1 lutego 2021, 12:15
78 milionów kosztować ma wybudowanie obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrała wykonawcę projektu i budowy tej długo wyczekiwanej inwestycji. Jeśli nie wpłyną odwołania, to umowa zostanie podpisana do końca pierwszego kwartału.

WOŚP w Lubuskiem. Ile zebrały poszczególne miasta?

1 lutego 2021, 11:59
Gorzów tym razem na czele. Wszystko wskazuje na to, że północna stolica województwa lubuskiego zebrała największą ilość pieniędzy spośród wszystkich miast w województwie lubuskim. Blisko połowę mniej zebrała Zielona Góra.

Radni przekazali milion na dokończenie budowy obwodnicy Nowej Soli

1 lutego 2021, 10:36
Czas na dokończenie budowy południowej obwodnicy Nowej Soli. Ta kończy się obecnie na skrzyżowaniu z drogą na Głogów. Radni Nowej Soli przekazali na ten cel ponad milion złotych. Sama budowa nie nastąpi jednak zbyt szybko, bo dopiero zakończyły się prace nad dokumentacją techniczną.

Szprotawa przyjazna osobom LGBT+

1 lutego 2021, 09:29
Kilka dni temu radni gminy Szprotawa przyjęli deklarację w sprawie solidarności z osobami LGBT. Czytamy w niej, że rada deklaruje chęć prowadzenia polityki wolnej od uprzedzeń, homofobii i transfobii.

Policja i sanepid kontrolują lokale

1 lutego 2021, 08:54
Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej kontrolują lokale, które według rozporządzenia powinny być obecnie zamknięte. Podczas ostatniego weekendu takie kontrole były prowadzone w wielu miejscach.

Przemycali papierosy do Niemiec na ogromną skalę

1 lutego 2021, 08:38
Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 8 osobom, które podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem papierosów z Polski do Niemiec. Skarb Państwa mógł na tym stracić ponad 4 miliony złotych. Policjanci z żarskiej komendy zakończyli śledztwo w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.


Fotoreportaże