Wiadomości

Do kin o tydzień wcześniej? Nie wszędzie

13 maja 2021, 17:34
Kina mogą ruszyć już 21 maja. Z dużych kina, z tej możliwości skorzysta jedynie kino Helios w Gorzowie, które rusza ze swoją oferta kilka minut po północy. Natomiast zielonogórski Cinema-City planuje otworzyć swoje podwoje 29 maja.

Nieprawidłowości przy remoncie LUW. Sprawę bada CBA

13 maja 2021, 11:57
CBA w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Chodzi o nieprawidłowości, do jakich miało dojść podczas rozbudowy i przebudowy budynku LUW. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna ze Szczecina.

Mija kolejna doba poszukiwań Filipa i Marka. Co się stało z chłopcami? [zdjęcia]

13 maja 2021, 09:16
Od poniedziałkowego wieczora trwają poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka, którzy wyszli z domu w miejscowości Ledno i zaginęli. W środę psy podjęły trop w okolicach rzeki Odry, a nad jej brzegiem znaleziono bluzę jednego z chłopców. W czwartek 13 maja rozpoczęła się kolejna doba poszukiwań chłopców. W działania są zaangażowane ogromne siły i środki.

Zalane ulice w Zielonej Górze. Sporo interwencji straży

13 maja 2021, 08:35
Pogoda wciąż płata figla. Po kilku wręcz upalnych dniach, w środowy późny wieczór nad Zieloną Górą przeszła nawałnica. Zalane zostały piwnice, garaże i prywatne posesje.

Z Zielonej Góry do Chorwacji i na Ukrainę? Są takie plany

13 maja 2021, 08:18
Lataliśmy do Turcji, teraz być może polecimy do Chorwacji. Niewielkie lotnisko w podzielonogórskim Babimoście ma ogromne ambicje. Jak zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, trwają rozmowy z przewoźnikami, którzy są zainteresowani uruchomieniem nowych połączeń.

Wypadek na S3. Sześć osób zostało rannych [zdjęcia]

11 maja 2021, 17:30
We wtorkowe popołudnie na drodze ekspresowej S3 tuż za węzłem Gorzów Północ w kierunku na Szczecin doszło do poważnego wypadku. Kierujący busem uderzył w tył ciężarówki. W wyniku wypadku rannych zostało łącznie sześć osób. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie i śmigłowiec LPR.

Ktokolwiek widział... Intensywne poszukiwania dwóch chłopców

11 maja 2021, 13:33
Ponad 150 policjantów i kilkudziesięciu strażaków prowadzi intensywne poszukiwania dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat, którzy w poniedziałek wyszli z domu i do tej pory nie powrócili. W poszukiwaniach wykorzystywany jest policyjny śmigłowiec, drony i kamery termowizyjne.

Pasażer wyskoczył z jadącego pociągu, bo... jechał na gapę

11 maja 2021, 12:56
W poniedziałkowe popołudnie doszło do nietypowego zdarzenia w pociągu EC „Wawel” jadącego z Krakowa do Berlina. Z jednego z wagonów wyskoczył 37-letni mężczyzna, który jak się okazało jechał bez biletu. Kiedy mężczyzna został przyłapany przez konduktora na jeździe na gapę, zerwał plombę z drzwi i wyskoczył z jadącego pociągu. Poważnie ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Dwuletnie dziecko na parapecie. Służby w akcji

11 maja 2021, 12:19
Było o krok od tragedii. Dwuletnie dziecko siedziało na parapecie w jednym z bloków przy ulicy Walczaka w Gorzowie. Zaalarmowane służby natychmiast przyjechały na miejsce. Na szczęście rodzice malucha szybko zareagowali i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Sceny jak z filmu "Dług" w mieszkaniu w Zielonej Górze

11 maja 2021, 12:06
Sceny jak z filmu „Dług” rozegrały się w jednym z mieszkań w Zielonej Górze. 29-latek został napadnięty i okradziony przez jednego z mężczyzn. Napastnik szybko trafił za kratki.


Fotoreportaże