Wiadomości

Powrót do szkół jeszcze w kwietniu? To całkiem możliwe

6 kwietnia 2021, 10:54
To może być dobra informacja dla rodziców uczniów szkół podstawowych. Jest szansa, że jeszcze w kwietniu do szkół wrócą uczniowie klas I-III. Taką informację przekazał wiceminister edukacji narodowej w porannej rozmowie w Radiu Zet.

Dokonali rozboju na stacji paliw. Policja zatrzymała mężczyzn

6 kwietnia 2021, 10:47
Policjanci z Kostrzyna nad Odrą wspólnie z funkcjonariuszami z województwa zachodniopomorskiego zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za dokonanie rozboju w wielkanocną niedzielę na stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyźni sterroryzowali kasjerkę, ukradli pieniądze i uciekli kradzionym audi. Usłyszą zarzut rozboju, natomiast prokurator będzie wnioskował o tymczasowy areszt.

Mężczyzna wyłudzał auta z salonu samochodowego i sprzedawał w komisie

6 kwietnia 2021, 10:16
Policjanci z Komendy Miejskiej w Zielonej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu świebodzińskiego, który jest podejrzany o liczne oszustwa. Mężczyzna wyłudził z salonu samochodowego nowe auto o wartości 180 tys. zł na postawie fałszywego dokonania przelewu. Jak się okazało, 36-latek był wcześniej karany.

Rozbój na stacji paliw. Zamaskowani mężczyźni sterroryzowali kasjerkę

4 kwietnia 2021, 21:28
W niedzielę na stacji paliw przy ul. Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą doszło do rozboju. Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do środka i sterroryzowało pracownicę. Natomiast trzeci siedział za kierownicą auta, którym następnie napastnicy uciekli. Policja szuka mężczyzn.

Mocny początek gorzowskiej Stali. Gorzów wygrywa w Lesznie 48:42

4 kwietnia 2021, 21:27
Stal była tego wieczora nie do zatrzymania. Leszczynianie robili, co mogli, ale ostatecznie musieli uznać wyższość drużyny Moje Bermudy Stal Gorzów. Po fantastycznym widowisku gorzowianie wywożą z Leszna cenne punkty, wygrywając 48:42.

Falubaz przegrywa z beniaminkiem. W Toruniu 51:39 [zdjęcia]

4 kwietnia 2021, 18:53
Falubaz Zielona Góra przegrywa inauguracyjny mecz w Toruniu. Zielonogórzanie, mimo że postawili gospodarzom wysoko poprzeczkę, musieli jednak uznać wyższość Apatora. Mecz zakończył się wynikiem 51:39

Strażacy walczyli z pożarem w starej cegielni [zdjęcia]

4 kwietnia 2021, 18:51
W Wielką Sobotę strażacy ze Skwierzyny walczyli z pożarem na terenie starej cegielni w Murzynowie. Nieznany sprawca postanowił wyrzucić śmieci w kanale naprawczym, a następnie je podpalić. Czarny dym było widać z kilku kilometrów.

84-latek jechał oplem trasą S3 pod prąd

4 kwietnia 2021, 18:13
W wielkanocny poranek policjanci z Nowej Soli zatrzymali kierującego oplem, który jechał trasą S3 pod prąd. 84-letniego mężczyznę udało się zatrzymać dopiero na wysokości Zielonej Góry, na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci zatrzymali seniorowi prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Szpital w Zielonej Górze musi zwrócić do NFZ aż 7,5 mln zł

1 kwietnia 2021, 17:08
Niemiła niespodzianka dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze tuż przed świętami Wielkanocnymi. Jak się okazało, zielonogórska lecznica będzie musiała zwrócić do NFZ aż 7,5 mln zł za to, że w ubiegłym roku szpital nie realizował świadczeń medycznych zgodnie z kontraktem. Władze szpitala podkreślają, że ta decyzja NFZ jest nie tylko niesprawiedliwa, ale również krzywdząca.

Kolejny atak na wielkanocne ozdoby. Tym razem w Gorzowie

1 kwietnia 2021, 14:53
Wandale niszczą świąteczne dekoracje w lubuskich miastach. Kilka dni temu młodzi ludzie ukradli wielkanocne zające z ronda w Sulechowie, a tej nocy agresorzy wyładowali swoją złość na świątecznym jajku, które stało na rynku w Gorzowie.


Fotoreportaże