Wiadomości

Narkotykowi dilerzy w rękach zielonogórskiej policji

25 stycznia 2021, 11:46
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dilerów narkotyków. Po nalocie na jedno z mieszkań w mieście udało się zabezpieczyć znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 7,5 tysiąca złotych. W sidła policyjnego wydziału ds. zwalczania przestępczości narkotykowej wpadły cztery osoby.

Mężczyzna sam próbował gasić pożar domu. Ma poparzone dłonie [zdjęcia]

25 stycznia 2021, 11:14
W miniony weekend doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Świniary koło Skwierzyny. Na miejsce zostało wysłanych siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja. Właściciel sam próbował gasić ogień, co skończyło się poparzeniem dłoni. Został zabrany do szpitala.

Czad zabił mężczyznę i psa. Kobieta walczy o życie

25 stycznia 2021, 10:57
Cichy zabójca zaatakował po raz kolejny. Wiele ludzkich tragedii można byłoby uniknąć, gdyby tylko użytkownicy term gazowych montowali czujki czadu. W poniedziałkowy poranek w Zielonej Górze dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla. Zmarła jedna z nich, druga walczy o życie.

Ktoś wyrzuca woreczki z odchodami z okna wieżowca

25 stycznia 2021, 10:39
To już szczyt. Dosłownie. Na jednym z osiedli mieszkaniowych w Gorzowie Wielkopolskim, ktoś z okien wieżowca wyrzuca… woreczki z odchodami. Fekalia lądują na trawniku przed blokiem, lub na rosnącym obok drzewie.

Skradzione w Niemczech audi policjanci odzyskali w Gubinie

25 stycznia 2021, 10:32
Nie pomogła kolczatka, pościg na terenie Niemiec też zakończył się niepowodzeniem. Policjanci zza Odry przekazali informacje o uciekającym kierowcy osobowego audi, które zostało skradzione na terenie Niemiec. Okazało się, że złodziej wjechał do Polski przez most w Gubinie. Tu namierzyli go miejscowi policjanci.

Zielona Góra: Szczepionki nie dojechały na czas

25 stycznia 2021, 10:05
Szpitale i inne placówki służby zdrowia rozpoczęły szczepienia osób 80+. Szpital w Zielonej Górze zaszczepił już pierwszych pacjentów. Jak informuje placówka, do szczepień wykorzystywane są szczepionki przeznaczone dla medyków.

Otworzyli dyskotekę pomimo obostrzeń. Awantura podczas kontroli policji

25 stycznia 2021, 09:47
W sobotę 23 stycznia w ramach akcji #otwieramy została otwarta dyskoteka w Świebodzinie, pomimo obowiązujących obostrzeń. Podczas interwencji sanepidu i policji doszło do awantury i przepychanek. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dziury, wyboje i kałuże - tak wygląda większość dróg gruntowych

24 stycznia 2021, 12:35
Wielkie inwestycje drogowe ułatwiają życie wszystkim mieszkańcom regionu, ale te mniejsze – lokalne są najistotniejsze dla tych najmniejszych społeczności. Zapomniane drogi przez wiele lat domagają się remontu. Na drogach gruntowych fatalne warunki panują z reguły po intensywnych opadach deszczu lub śniegu.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą seata. Auto wjechało w dom

24 stycznia 2021, 11:31
W nocy z soboty na niedzielę doszło do policyjnego pościgu za kierującym seatem w Nowej Soli. Pościg zakończył się przy ul. Zielonogórskiej, gdzie kierowca uderzył w dom. Jak się okazało, 29-latek był pod wpływem alkoholu. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

34 tysiące zebrano na leczenie chorej Ani z Zielonej Góry

24 stycznia 2021, 11:22
Nasza licytacja na rzecz chorej Ani przeszła najśmielsze oczekiwania! - piszą organizatorzy. Kilkugodzinna akcja przyniosła wspaniałe rezultaty. Wszyscy, którzy brali udział w aukcjach, dołożyli się do zakupu najdroższego leku świata. Zebrano w sumie blisko 34 tysiące złotych.


Fotoreportaże