Wiadomości

Policjanci zatrzymali kompletnie pijaną kierującą renault. Kobieta miała 4,2 promila

10 maja 2021, 11:18
Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali 38-letnią kobietę, która miała w swoim organizmie ponad 4,2 promila alkoholu. W miniony weekend kierująca renault uderzyła w krawężnik i uszkodziła koło. Okazało się, że kobieta złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu.

Samolot rozbił się przy lądowaniu. Nie żyje pilot

9 maja 2021, 12:02
W niedzielne przedpołudnie na lotnisku w zielonogórskim Przylepie doszło wypadku lotniczego. Prywatny samolot podczas próby lądowania rozbił się, w skutek czego doszło do pożaru samolotu. Niestety pilot samolotu zginął na miejscu.

Budki dla jerzyków znów do wzięcia

7 maja 2021, 13:58
Miasto Zielona Góra po raz kolejny organizuje akcję rozdawania budek dla jerzyków. Wszystko przez to, że kwietniowa akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i 200 budek rozeszło się w zaledwie 10 minut. Tym razem zielonogórski magistrat przygotował do rozdania również 200 domków dla jerzyków.

Kompletnie pijany traktorzysta doprowadził do wypadku. Miał w organizmie 2,6 promila alkoholu

7 maja 2021, 13:34
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowym Kramsku w powiecie zielonogórskim. Dwóch pijanych mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym, który w pewnym momencie spadł ze skarpy i przewrócił się na bok. Jak się okazało, kierowca miał w swoim organizmie aż 2,6 promila alkoholu. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Obostrzenia na granicy zostały przedłużone

7 maja 2021, 11:22
Polski rząd przedłużył do 5 czerwca obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby przyjeżdżające do Polski z Niemiec, a także z Czech, Litwy oraz Słowacji nadal będą podlegać kwarantannie, z której będzie można zostać zwolnionym po okazaniu negatywnego testu na COVID-19 w języku polskim lub w angielskim.

Strażacy zorganizowali zbiórkę krwi. „Ratowanie mamy we krwi” [zdjęcia]

6 maja 2021, 14:23
Klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla” z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie zorganizował zbiórkę krwi. Nie zabrakło chętnych i krew oddało łącznie 21 osób, dzięki czemu udało się zebrać prawie 10 litrów tego drogocennego płynu. Strażacy dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w akcję krwiodawstwa.

Złodzieje ukradli fotopułkapki z... kilku cmentarzy

6 maja 2021, 13:17
W ciągu ostatnich dwóch dni złodzieje dokonali bezczelnych kradzieży na sześciu cmentarzach na terenie gminy Świdnica. Do kradzieży doszło pod osłoną nocy, a łupem złodziei padły kamery typu fotopułapka. Sprawa została zgłoszona na policję.

Ciągnik rolniczy spadł ze skarpy. W środku byli pijani mężczyźni

6 maja 2021, 11:01
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowym Kramsku niedaleko Zielonej Góry. Dwóch pijanych mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym, który w pewnym momencie spadł ze skarpy i przewrócił się na bok. Mężczyznom na szczęście nic poważnego się nie stało, ale pijany kierowca musi liczyć się z konsekwencjami.

Kolejny sklep Action otwarty w województwie lubuskim [zdjęcia]

6 maja 2021, 10:14
Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów rozrasta się w województwie lubuskim. Po kwietniowym debiucie w Nowej Soli przyszedł czas na drugi sklep w Zielonej Górze. Nowy market został otwarty w czwartek 6 maja w centrum handlowo-usługowym przy ul. Zjednoczenia 106.

Nocy pożar pod Skwierzyną [zdjęcia]

6 maja 2021, 08:29
Nocna akcja strażaków ze Skwierzyny. O godz. 3.20 w nocy PSP w Międzyrzeczu została poinformowana o pożarze w startym tartaku w Trzebiszewie. Na miejsce zdarzenia wysłano zastępy z OSP ze Skwierzyny i OSP z Trzebiszewa.


Fotoreportaże