Wiadomości

Jest umowa na budowę parkingu wielopoziomowego. Zobaczcie, jak będzie wyglądać!

5 maja 2021, 15:49
Stało się! Umowa jest już podpisana. Warszawska firma Budimex S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego Południe wybuduje wielopoziomowy parking w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Na dachu planowana jest strefa rekreacji, z placem zabaw i torem do jazdy.

Co z maseczkami na dworze? Już teraz spełniamy kluczowy warunek

5 maja 2021, 15:17
14,90 na 100 tysięcy mieszkańców. Tak wygląda obecnie wskaźnik średniej liczby zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W lubuskim jest jeszcze mniej. Jesteśmy blisko zielonej strefy, bo liczba zakażeń spadła poniżej 12 na 100 mieszkańców naszego województwa. Oznacza to, że w przestrzeni publicznej nie ma potrzeby noszenia maseczek. Czy rząd na to zezwoli wcześniej?

Pożar w Dąbrowie Łużyckiej. Za podpaleniem stoi były pracownik firmy

5 maja 2021, 13:47
Trzynaście zastępów straży pożarnej gasiło groźny pożar budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej w powiecie żarskim. Po wielogodzinnej akcji do działania wkroczyli policjanci, którzy ujęli podpalacza. Okazało się, że o podpalenie podejrzewany jest były pracownik firmy.

Zrób sobie sam test na COVID-19. Niebawem kupisz go w popularnym dyskoncie

5 maja 2021, 13:24
Już niebawem sami, całkowicie legalnie, będziemy mogli wykonać sobie test na COVID-19. Wcześniej w sprzedaży dostępne były testy na przeciwciała, teraz w Lidlu będziemy mogli kupić testy antygenowe. Plus jest taki, że sami będziemy mogli przekonać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy COVID.

Kolejna interwencja OTOZ. Tym razem nie był to pies, kot, ale krowa.

5 maja 2021, 09:59
Pozostawiona sama sobie, każdy krok w stronę pożywienia to ból, który wygrywał z głodem i zniechęcał nawet do jedzenia. Powinna być silna, piękna... a stała się obrazem ludzkiej obojętności i okrucieństwa - mówią wolontariusze z zielonogórskiego OTOZ Animals. To oni zostali wezwani do kolejnej interwencji. Tym razem nie był to pies, kot, ale krowa.

Chcemy wyjść bez maseczek i spotkać się w pubie ze znajomymi

5 maja 2021, 09:14
Chcemy chodzić bez maseczek i jak najszybciej wrócić do restauracji i pubów. Jednocześnie nie spieszymy się do powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. Po kilkunastu miesiącach obostrzeń, potrzeby Polaków stały się bardziej przyziemne.

W subaru uderzył jeleń. Auto stanęło w płomieniach [zdjęcia]

4 maja 2021, 16:22
W miniony weekend na drodze wojewódzkiej nr 296 prowadzącej z Żagania w kierunku Żagańca doszło do niebezpiecznego wypadku. W jadące auto marki subaru uderzył jeleń. W wyniku zderzenia ze zwierzęciem, pojazd zapalił się.

Pumptrack powstanie też w Szprotawie!

4 maja 2021, 14:16
Nowoczesna, profesjonalnie przygotowana przestrzeń ma służyć miłośnikom jednośladów. Inwestycja powstanie na stadionie miejskim, tuż obok głównego boiska piłkarskiego w Szprotawie.

Kładka na rzece Szprotawa ułatwi życie mieszkańcom

4 maja 2021, 14:08
Już wkrótce wybudowana zostanie długo wyczekiwana kładka na rzece Szprotawa ułatwiająca komunikację pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Chrobrego. Dodatkowo powstanie ciąg rowerowo-pieszy łączący istniejącą przystań kajakową położoną w sąsiedztwie budynku SzWiK z parkiem rekreacyjnym na Kościuszki oraz centrum miasta wzdłuż Sienkiewicza.

Kobieta wyskoczyła z okna wieżowca. Zginęła na miejscu

4 maja 2021, 12:14
Tragiczne zdarzenie w jednym z budynków w Gorzowie Wielkopolskim. Z okna znajdującego się na 11 piętrze wieżowca Watral wyskoczyła kobieta. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która ma wyjaśnić przyczyny tragedii.


Fotoreportaże