Wiadomości

Mieszkasz w województwie lubuskim? Zobacz, gdzie możesz zrobić kurs KPP

22 stycznia 2021, 17:38
Kurs z kwalifikowanej pierwszej pomocy wyrobiły już sobie renomę zajęć o bardzo szerokim i niezwykle użytecznym w codziennym życiu programie. Polacy chcą dysponować praktyczną wiedzą z zakresu ratowania ludzkiego życia, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadek może dotknąć każdego z nas, wliczając w to grono także osoby z rodziny. W takiej sytuacji kurs KPP może być na wagę złota.

W Żaganiu powstanie nowa nekropolia. Miasto ma już działkę

22 stycznia 2021, 17:17
To będzie strategiczna dla Żagania inwestycja. Zasoby cmentarza komunalnego w Żaganiu są bardzo ograniczone, miejsc wystarczy zaledwie na rok, maksymalnie dwa. Dlatego też burmistrz podjął decyzję o budowie nowej nekropolii. Powstanie ona na terenach przejętych od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Problemów ze szczepieniami seniorów ciąg dalszy

22 stycznia 2021, 12:58
Mamy kolejne informacje dotyczące problemów ze szczepieniami dla osób 70+. NFZ uruchomił dodatkowy numer telefonu, pod którym można zgłaszać chęć zaszczepienia się.

Chciał podpalić drzwi. Agresywny sąsiad trafił w końcu za kratki

22 stycznia 2021, 12:44
Agresywnego sąsiada, który groził pozbawieniem życia i podpaleniem mieszkania zatrzymali zielonogórscy policjanci. Jak się okazało, to nie pierwszy występek 33-latka. Wcześniej mężczyzna groził śmiercią mieszkańcom Osiedla Pomorskiego.

Pobiegnij z prezydentem Kubickim, wesprzyj leczenie chorej Ani

22 stycznia 2021, 11:12
Bieganie po lesie w towarzystwie prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, cz też sprzątanie mieszkania przez przewodniczące Sejmiku Lubuskiego można będzie wylicytować podczas akcji charytatywnej na rzecz chorej, 6-miesięcznej zielonogórzanki. Na jej leczenie potrzeba 9,5 miliona złotych.

Problemy pacjentów 70+ z rejestracją na szczepienia

22 stycznia 2021, 10:15
Pierwszy dzień rejestracji osób powyżej 70 roku życia na szczepienia i już są problemy. Do naszej redakcji zgłaszają się czytelnicy z prośbą o pomoc. Nie można zarejestrować się przez portal pacjenta, a dodzwonienie się na ogólnopolską rejestrację telefoniczną graniczy z cudem. System pokazuje, że nie ma już wolnych terminów do końca marca.

14 stacji bada jakość powietrza w Zielonej Górze

22 stycznia 2021, 09:00
Zobacz, czym oddychasz. W Zielonej Górze już 14 stacji pomiarowych sprawdza jakość powietrza. Jak donosi portal wzielonej.pl, większość z nich ufundowali prywatni sponsorzy. Ostatnio nowe punkty pomiarowe pojawiły się w Zawadzie i Ochli.

Zabił sześć szczeniaków. Trafi za kratki na prawie 3 lata

21 stycznia 2021, 20:20
Jest finał makabrycznej sprawy 35-latka, który w ubiegłym roku uśmiercił sześć szczeniaków. Michał Sz. usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Sąd w Nowej Soli skazał go na 2 lata i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Zderzenie czterech aut na Trasie Północnej

21 stycznia 2021, 18:55
Na pasie Trasy Północnej w stronę węzła S3 doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. W pojazdach podróżowało łącznie 7 osób. Natomiast dwie osoby trafiły pod opiekę medyków, to starsza kobieta i dziecko.

Okradł sklep i chciał zatrzeć ślady. 28-latek ukradł nawet kamerę monitoringu, ale... bez nagrania

21 stycznia 2021, 18:31
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł sklep w powiecie wschowskim. Łupem 28-letniego złodzieja padło kilkaset paczek papierosów, alkohol, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady, ukradł również kamerę monitoringu, ale nie zabrał dysku z nagraniem. Straty wstępnie wyceniono na ponad 10 tysięcy złotych.


Fotoreportaże