Wiadomości

Znamy już składy lubuskich drużyn na pierwsze ligowe mecze

1 kwietnia 2021, 14:48
Oba lubuskie kluby podały już składy na pierwsze ligowe mecze. Falubaz zaprezentował zestawienie na wyjazdowy mecz w Toruniu, a gorzowska Stal na mecz w Lesznie. Jest kilka niespodzianek.

Okradli sklep, nagrały ich kamery. To młodzi ludzie

1 kwietnia 2021, 14:07
Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły moment włamania do jednego ze sklepów spożywczych na ulicy Konicza w Zielonej Górze. Na nagraniu widać jak jeden z mężczyzn uderza w szybę wejściową do sklepu. Właściciel wycenił straty na 2500 złotych.

Alarm bombowy w szkole. Ktoś zrobił sobie głupi żart

1 kwietnia 2021, 13:35
Ewakuacja w Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie. Ktoś wpadł na bardzo głupi pomysł, aby wysłać do placówki e-maila z informacją, że w szkole została podłożona bomba, która zostanie odpalona drogą radiową. Na miejscu była policja, straż pożarna i pogotowie.

Pościg i strzały w Słubicach. Policja zatrzymała BMW

31 marca 2021, 22:32
W Słubicach podczas pościgu padły strzały. Kierujący BMW z niewiadomych przyczyn nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wtedy policjanci ruszyli za nim w pogoń.

Warszawski Budimex wybuduje parking przy Palmiarni. Za niecałe 30 milionów.

31 marca 2021, 13:43
Miasto wybrało oficjalnie wykonawcę budowy parkingu wielopoziomowego, który stanie przy zielonogórskiej Palmiarni. Warszawska firma Budimex na wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie parkingu będzie miało 18 miesięcy. Termin ten będzie liczony od dnia podpisania umowy.

Tesco zmienia się w Netto. Pierwszy w lubuskim sklep zamknięty będzie 22 kwietnia

31 marca 2021, 13:10
Tesco powoli znikać będzie z naszego krajobrazu Netto wytypowało już 18 placówek sieci Tesco, które jako pierwsze zostaną przekształcone w market duńskiej sieci. Ma to nastąpić już po świętach. W województwie lubuskim jak na razie będzie to jeden sklep – w Kostrzynie nad Odrą przy ulicy Gorzowskiej.

1600 osób bez testu chciało wjechać do Polski

31 marca 2021, 12:33
Na granicy polsko-niemieckiej od wtorku pojawiły się stałe punkty kontroli Straży Granicznej. Każda osoba wjeżdżająca do kraju musi mieć przy sobie negatywny wynik testu diagnostycznego. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą, bo tylko w ciągu jednej doby bez testu próbowało wjechać do Polski ponad 1600 osób. Blisko 350 osób zawrócono z powrotem do Niemiec.

Z ronda w Sulechowie zniknęły wielkanocne zające. Zniszczyli je wandale! [FILM]

31 marca 2021, 11:53
W Sulechowie nieznani do tej pory sprawcy ukradli z ronda ozdoby wielkanocne. Wyczyn młodych ludzi, którzy po koeli zabierają ze skrzyżowania wielkanocne zające, nagrały kamery miejskiego monitoringu. Sprawa została zgłoszona na policję, a mieszkańcy Sulechowa nie kryją swojego oburzenia.

Zderzenie motocyklisty z ciężarówką

31 marca 2021, 11:41
W środowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 29 w miejscowości Urad pomiędzy Słubicami, a Cybinką doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu ciężarowego. Poszkodowany motocyklista został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Pijany 36-latek demolował zaparkowane samochody. Chciał zniszczyć również radiowóz

31 marca 2021, 11:35
Policjanci ze Wschowy zatrzymali 36-letniego mężczyznę demolującego przypadkowe auta, które były zaparkowane wzdłuż jednej z ulic. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Podczas zatrzymania próbował również zniszczyć policyjny radiowóz.


Fotoreportaże