Wiadomości

Piroman-recydywista wpadł w ręce policji

31 marca 2021, 10:07
48-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem podpaleń. Mężczyzna dwukrotnie podłożył ogień w na jednej z posesji przy ulicy Fabrycznej w Gorzowie. Efekty swoich działań oglądał z daleka.

Trwa budowa hali sportowej przy SP3 w Słubicach

31 marca 2021, 09:53
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą mieć do dyspozycji nie tylko salę sportową o powierzchni 600 mkw, ale też zaplecze sanitarne z natryskami i salę do zajęć korekcyjnych. Cały obiekt będzie miał 900 mkw.

Czy do Szprotawy wrócą pociągi?

31 marca 2021, 09:40
26 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w sprawie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań. Zadanie ma być realizowane w ramach programu „Kolej Plus”.

Odwiedzamy budowę mostu przez Odrę

31 marca 2021, 09:36
Jak informują drogowcy, inwestycja wchodzi w kolejny etap. Trwają prace związane z montażem rusztowania wsporczego oraz deskowania pod ustrój nośny mostu. Roboty są realizowane przy zastosowaniu m.in. rusztowań nośnych oraz elementów systemu deskowania.

Wyrywkowa kontrole na granicy z Niemcami

30 marca 2021, 11:48
Patrole Straży Granicznej pojawiły się na polsko-niemieckich granicach. Co prawda nie ma stałych punktów kontroli, ale funkcjonariusze zatrzymują wytypowane przez siebie pojazdy. Na żądanie funkcjonariuszy musimy okazać negatywny wynik testu, bądź udać się bezpośrednio na kwarantannę.

Uciekał przed kontrolą i wjechał w ogrodzenie

30 marca 2021, 10:48
Świebodzińscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie wjechał swoim autem w ogrodzenia. Pomimo iż 26-latek porzucił pojazd i usiłował się ukryć, funkcjonariuszom udało się go namierzyć, a potem skutecznie zatrzymać. Powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania.

Ważne zmiany przy powrocie do Polski. Potrzebny negatywny test na COVID-19

29 marca 2021, 16:09
Od wtorku 30 marca rząd wprowadza zmiany w zasadach kwarantanny dla osób wracających do Polski z zagranicy. Dla wracających ze strefy Schengen będzie obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż 48 po przekroczeniu granicy. Natomiast na osoby wracające spoza strefy Schengen zostanie nałożona obowiązkowa kwarantanna. Zwolni z niej jedynie negatywny test wykonany już w Polsce.

Zabił partnerkę podczas libacji alkoholowej. 72-latek usłyszał zarzut zabójstwa

29 marca 2021, 15:15
W jednym z domów na terenie Zwierzyna w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do libacji alkoholowej, która zakończyła się tragicznie. 72-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 57-letnią partnerkę. Jak się okazało, uczestnicy imprezy nie od razu powiadomili służby, przez co kobieta zmarła. 72-latek usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Do sprawy zostały zatrzymane również cztery inne osoby.

Próbował ukraść auto na myjni. Wszystko nagrały kamery [film]

29 marca 2021, 11:50
38-latek wykorzystując moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, wsiadł za jego kierownicę i próbował odjechać. Dzięki czujności i szybkiej reakcji właściciela pojazdu, mężczyzna nie zdołał opuściła terenu myjni. Spłoszony mężczyzna uciekł, ale szybko został zatrzymany przez policjantów.

Był poszukiwany za usiłowanie zabójstwa. Policja odnalazła ciało mężczyzny

27 marca 2021, 15:06
Od ponad tygodnia policjanci z Zielonej Góry szukali 43-letniego Mariusza Z., mężczyzny który usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i porzucił w lesie swój pojazd. W sobotę 27 marca policjanci odnaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny w okolicach Wolsztyna.


Fotoreportaże