Wiadomości

Starsza kobieta wpadła do studni. Uratowali ją strażacy

26 marca 2021, 15:50
Niecodzienna akcja ratunkowa w Zielonej Górze. W samo południe służby w mieście zostały postawione na równe nogi. Do stanowiska kierowania KM PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o tym, że starsza kobieta wpadła do studni. Na miejsce natychmiast wysłano specjalistyczną pomoc.

Święta Wielkanocne bez tradycyjnej święconki

26 marca 2021, 14:34
Drugi rok z rzędu święta Wielkanocne odbędą się w cieniu pandemii koronawirusa. Z powodu dużej liczby osób zakażonych COVID-19 i wprowadzonych w całym kraju obostrzeń, w sobotę 3 kwietnia nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów.

Śmieciarze będą bezwzględnie ścigani

26 marca 2021, 10:24
Na kolejne nielegalne wysypisko w Szprotawie trafili miejscy urzędnicy. Wszystko to dzięki informacjom, jakie do miejscowego magistratu przekazali mieszkańcy. Tym razem sprawa dotyczy dzielnicy Iłowa. Śmieci z gospodarstwa domowego wyrzucone były w pobliżu dawnej huty.

51-latka zakażona koronawirusem jeździła na zakupy. Policjanci zatrzymali kobietę

26 marca 2021, 09:41
Skrajnie nieodpowiedzialnym i lekceważącym zachowaniem wykazała się 51-letnia mieszkanka Słubic, która była zakażona COVID-19 i pomimo przebywania na izolacji, jeździła na zakupy. Jakby tego było mało, zabierała ze sobą swoją matkę. Kobieta musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Karetki stoją uziemione pod szpitalami. Do pacjentów wysyłane są śmigłowce LPR

25 marca 2021, 17:39
Z powodu coraz gorszej sytuacji w związku z COVID-19 zaczyna brakować wolnych karetek, które często stoją w kilkugodzinnych kolejkach przed Szpitalnymi Oddziałami Ratunkowymi. Niestety na uzyskaniu szybkiej i właściwej pomocy cierpią pacjenci z innymi chorobami. Dlatego też w przypadku zagrożenia życia, zamiast karetki, na miejsce wysyłany jest śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do takiej sytuacji doszło w czwartek zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie.

Pierwsza w Polsce ulica Papcia Chmiela jest w Słubicach!

25 marca 2021, 17:17
W Polsce jest już pierwsza ulica Papcia Chmiela, a dokładniej Henryka Jerzego Chmielewskiego. Zmarły 21 stycznia ojciec Tytusa, Romka i A’tomka stał się patronem jednej z ulic w Słubicach w województwie lubuskim. Zadecydowali o tym radni, podczas zdalnej sesji Rady Miasta.

W Żaganiu pojawił się zwierzaczkomat. Co to takiego?

25 marca 2021, 15:07
Zwierzoluby z Żagania zbierają karmę dla bezdomnych zwierząt. W mieście postawiono pierwszy „zwierzaczkomat”. To nic innego, jak znany wszystkim kontener na ubrania. Można tam przynosić wszystko, co potrzebne jest czworonogom.

Słupki na deptaku. Kolejny przetarg unieważniony

25 marca 2021, 14:33
Po raz drugi zielonogórski magistrat unieważnia postępowanie przetargowe dotyczące wybudowania na obszarze deptaka słupków ograniczających wjazd. Tak jak poprzednio, tym razem też nie wpłynęła żadna oferta. Czy więc szansa, że kiedykolwiek w centrum Zielonej Góry zamontowane zostaną te ograniczniki?

Ankieter zapyta o to, czym palimy w piecu. Bez obaw - mandatów nie będzie

25 marca 2021, 12:57
Nowa Sól chce wiedzieć dokładnie, czym ogrzewają się mieszkańcy miasta. Do drzwi każdego, kto ma własne palenisko, zapuka ankieter, który zbierać będzie dane dotyczące rodzaju stosowanego ogrzewania. Ma to pomóc w oszacowaniu kosztów miejskiego programu wymiany źródeł ciepła.

Na drodze do Ciborza powstanie rondo. To tam straciło życie pięcioro młodych ludzi

25 marca 2021, 12:26
Rondo o średnicy 30 metrów ma pojawić się na drodze pomiędzy miejscowościami Cibórz a Skąpe pod Świebodzinem. To tam w grudniu 2019 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło pięcioro młodych ludzi. Ograniczenia prędkości w tym miejscu nic nie dają, konieczne są więc bardziej radykalne działania.


Fotoreportaże