Wiadomości

MOP-y na S3, czyli gdzie bezpiecznie się zatrzymać?

30 kwietnia 2021, 10:57
Planując podróż po S3 w województwie lubuskim, warto wiedzieć, gdzie można bezpiecznie się zatrzymać, aby odpocząć, lub skorzystać z dostępnej infrastruktury. Pamiętajmy, że zatrzymywanie się na poboczu na drodze ekspresowej jest niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii.

Drogi w Polsce coraz bardziej dziurawe. Najgorzej jest w lubuskim

30 kwietnia 2021, 10:15
To prawie jak walka z wiatrakami. W miastach czy miasteczkach jedne drogi są zamykane, są gruntownie remontowane a te, po których prowadzone są objazdy, po kilku miesiącach wyglądają jak szwajcarski ser. Jeżeli do tego dołożymy wiosenne roztopy, to mamy dziurę na dziurze, które drogowcy usiłują doprowadzić do stanu używalności.

Strażacy ochotnicy uratowali małego dzika [zdjęcia]

30 kwietnia 2021, 10:05
Nietypowa interwencja strażaków ochotników ze Skwierzyny. W czwartkowe popołudnie uratowali małego dzika, który leżał w liściach tuż przed ich jednostką. Zwierzę zostało złapane i przekazane weterynarzowi. Warchlak został prawdopodobnie potrącony.

Nowoczesne wagony na lubuskich torach. To Combo od PKP Intercity

30 kwietnia 2021, 09:48
Wagony typu COMBO dojadą zarówno do Zielonej Góry, jak i do Gorzowa. Te wielofunkcyjne wagony od PKP Intercity, przystosowane dla seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, mają kursować między innymi na trasach do Warszawy.

Pożar domu. Cały dach i pierwsze piętro w ogniu [zdjęcia]

29 kwietnia 2021, 17:00
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru domu w Kostrzynie nad Odrą. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 7 zastępów straży pożarnej. Kiedy służby dotarły na miejsce, cały dach i pierwsze piętro było objęte ogniem.

Lubuscy samorządowcy dyskutowali o podziale środków unijnych

29 kwietnia 2021, 15:24
Dwudziestu pięciu samorządowców z całego regionu, reprezentujących wszystkie lubuskie Miejskie Obszary Funkcjonalne, przyjęło zaproszenie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego na spotkanie, by uzgodnić plan współpracy, ocenić swój potencjał i możliwości rozwoju, wynikające z tworzenia wspólnych związków społecznych, gospodarczych i przestrzennych.

Utrudnienia na DK92. Roboty w czterech miejscach

29 kwietnia 2021, 14:34
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed robotami drogowymi, które prowadzone są na aż 4 odcinkach DK92. W tych miejscach występują dość spore utrudnienia w ruch drogowym. Kierowcy muszą liczyć się z większymi lub mniejszymi korkami.

Rusza przebudowa dworca kolejowego w Witnicy. Obiekt będzie nowoczesny i ekologiczny

29 kwietnia 2021, 14:32
Przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, poprawa standardu obsługi i komfortu podróżnych oraz wdrożenie nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań – to tylko niektóre cele przebudowy dworca kolejowego w Witnicy. Inwestycja warta ponad 8 mln zł powinna zostać zakończona w drugiej połowie 2022 roku.

Zaniedbany pies trafił do schroniska. Mieszkał ze szczurami

29 kwietnia 2021, 12:34
Zamknięty w prowizorycznym kojcu, choć tę zniszczoną klatkę trudno nazwać kojcem. Kojec wyłożony zamiast równym podłożem, to błotem zmieszanym z psią kupą. Wokół szczury. Całe stado. Taki obraz zobaczyli wolontariusze zielonogórskiego OTOZ Animals na jednej z posesji. Pies został oddany pod opiekę schroniska.

Mężczyzna wsadzał dzieci do auta. Wtedy został śmiertelnie potrącony

29 kwietnia 2021, 12:27
W czwartkowe przedpołudnie w Krośnie Odrzańskim doszło śmiertelnego potrącenia 39-letniego mężczyzny. Jak się okazało, okoliczności wypadku są dramatyczne. Wszystko wydarzyło się, kiedy mężczyzna wsadzał dzieci do auta zaparkowanego przed swoją posesją. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 39-latka.


Fotoreportaże