Wiadomości

Restrykcje będą znoszone etapami. Nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu!

28 kwietnia 2021, 10:34
Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzieli przedstawili plan znoszenia restrykcji, który zostanie wdrożony tuż po długim weekendzie majowym. Jedną z najważniejszym zmian jest to, że od połowy maja nie trzeba będzie już nosić maseczek na świeżym powietrzu.

Zdarzenie fiata seicento z szynobusem pod Nowogrodem Bobrzańskim

27 kwietnia 2021, 17:06
Niebezpieczne zdarzenie na lokalnej drodze w Bogaczewie niedaleko Nowogrodu Bobrzańskiego w powiecie zielonogórskim. Kierujący samochodem osobowym marki fiata seicento wjechał pod szynobus. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale są spore utrudnienia w ruchu pociągów.

Śledczy wciąż pracują na sprawą zaniedbań w zielonogórskim Domu Kombatanta

27 kwietnia 2021, 13:35
Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przedstawiła obszerną informację dotycząca śledztwa, jakie toczy się w sprawie ewentualnych zaniedbań w miejscowym Domu Kombatanta. O sprawie było głośno w drugiej połowie 2020 roku. Do mediów trafiły zdjęcia zaniedbanych pensjonariuszy, którzy zostali przewiezieni do szpitala w Gorzowie.

Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci. Kierująca wymusiła pierwszeństwo

27 kwietnia 2021, 13:31
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorkowy poranek na drodze krajowej nr 22 w powiecie sulęcińskim. Kobieta kierująca busem marki ford transit, która przewoziła sześcioro niepełnosprawnych dzieci, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z mitsubishi. W wyniku wypadku, bus przewrócił się na bok.

Więcej miejsc dla maluszków. Rusza rozbudowa żłobka w Zielonej Górze

27 kwietnia 2021, 13:01
Dobra wiadomość dla młodych rodziców. Niebawem w żłobku przy Alei Wojska Polskiego pojawi się 60 dodatkowych miejsc dla najmłodszych zielonogórzan. Wszystko to będzie możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch+

Archeologiczne odkrycia opóźnią inwestycje w Gorzowie

26 kwietnia 2021, 18:52
Mieszkańcy Gorzowa już się chyba przyzwyczaili do tego, że pod każdą rozkopaną w mieście ulicą, robotnicy muszą natrafić na jakieś niespodzianki. Gdy na placu budowy wchodzą archeolodzy, to oznacza, że inwestycja nie zostanie oddana w terminie. Tak też będzie przy remoncie jednej z głównych ulicy Gorzowa – Chrobrego.

Nad morze już bez korków! Kolejny odcinek S3 otwarty dla kierowców

26 kwietnia 2021, 18:32
Koniec korków na krajowej trójce w kierunku morza Bałtyckiego. GDDKiA oddaje do użytku ponad 40-kilometrowy odcinek drogi S3 pomiędzy węzłem Rzęśnica a Brzozowem. Obydwa pasy S3 mają zostać oficjalnie oddane we wtorek.

W maju wrócimy do normalności? Jest na to duża szansa

26 kwietnia 2021, 17:25
Wszystko wskazuje na to, że już w maju możemy wrócić do w miarę normalnego życia. Jak zapowiada minister zdrowia, do funkcjonowania ma zostać przywróconych bardzo wiele sektorów, za których działaniem się już stęskniliśmy.

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK92. Na jezdnię wysypał się towar [zdjęcia]

26 kwietnia 2021, 17:16
W poniedziałkowy poranek na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Lutol Suchy doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia, z jednego z pojazdów wysypał się na jezdnię towar – żeliwne kolanka i łączniki do rur.

Plac przy Palmiarni będzie zamknięty przez 1,5 roku. Rusza budowa parkingu wielopoziomowego

26 kwietnia 2021, 16:43
Niebawem ruszy budowa nowego parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej Palmiarni. Z tego powodu, już od 10 maja dotychczasowy parking zostanie zamknięty. Prace mają potrwać 18 miesięcy.


Fotoreportaże