Wiadomości

Tragiczny wypadek na drodze z Gorzowa do Barlinka. Nie żyją dwie osoby

24 marca 2021, 10:56
W środowy poranek na drodze wojewódzkiej nr 151 z Gorzowa do Barlinka doszło do tragicznego wypadku. W miejscowości Łubianka zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Niestety dwie osoby zginęły na miejscu. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Szokująca kradzież w kościele. Złodzieje weszli do kościoła podziemnym korytarzem

24 marca 2021, 08:36
W nocy z soboty na niedzielę doszło do kradzieży w kościele w Obrzycach koło Międzyrzecza. Jak się okazało, złodzieje dotarli do kościoła podziemnymi kanałami sieci ciepłowniczej. Z kościoła została skradziona szkatułka z pieniędzmi, które były przeznaczone na rehabilitację byłego proboszcza. W skarbonie mogło być nawet 1,5 tys. zł. Sprawców szuka policja.

To prawdziwy pies na narkotyki. Policyjna „Liga” miała nosa

23 marca 2021, 11:22
33-letnia mieszkanka Nowej Soli wpadł w ręce lubuskich policjantów. Na co dzień zajmowała się dystrybucją marihuany. W jej mieszkaniu znaleziono też amfetaminę. W odnalezieniu ukrytych narkotyków policjantom pomogła „Liga” - 5-letni owczarek belgijski. To prawdziwy pies na narkotyki.

Pościg zakończony na przydrożnej latarni

23 marca 2021, 11:07
Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy Serbskiej w Żarach. Policjanci z żarskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierującego osobowym passatem. Ten na widok funkcjonariuszy znacznie przyspieszył. Swój rajd zakończył na przydrożnej latarni.

Zaczyna brakować respiratorów. Tylko 11 wolnych urządzeń na całe województwo

23 marca 2021, 10:54
Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, a co za tym idzie pojawia się coraz więcej pacjentów w stanie ciężkim, którzy trafiają na oddział intensywnej terapii. To sprawia, że zaczyna brakować respiratorów. Na ten moment w całym województwie lubuskim zajętych jest 100 respiratorów ze 111 dostępnych.

Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

23 marca 2021, 08:48
Niecodzienny przebieg miało zatrzymanie dilera narkotykowego. Zaskoczony przez funkcjonariuszy mężczyzna podczas próby jego obezwładnienia chwycił za bagnet i zaatakował nim funkcjonariuszy. Na szczęście szybko został obezwładniony.

Jeden darmowy test dla osób pracujących w Niemczech

22 marca 2021, 17:54
Ważna informacja dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy pracują na terenie Niemiec. Jak podaje MSW Brandenburgii, osoby zatrudnione na terenie landu, które podlegają ubezpieczeniu społecznemu będą mogły wykonać jeden test w tygodniu na koszt rządu Brandenburgii. Za drugi test, pracownik będzie musiał już sam zapłacić.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. Pędził przez Ochlę 136 km/h!

22 marca 2021, 15:20
Jechał z prędkością 136 kilometrów na godzinę przez obszar zabudowany. Wpadł podczas kontroli policyjnym wideorejestratorem. Pomimo wzmożonych działań ruchu drogowego, wciąż zatrzymywanych jest wielu piratów drogowych.

Rusza żużlowa ekstraliga. Pierwsze mecze jeszcze w przedświąteczną sobotę

22 marca 2021, 13:41
Oba lubuskie zespoły żużlowe zainaugurują tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi na wyjeździe. Falubaz zmierzy w Toruniu z miejscowym Apatorem. Wyjątkowo trudne zadanie czeka natomiast gorzowska Stal. Żółto-niebiescy jadą na pierwszy mecz do Leszna.

Poznajesz tego mężczyznę? To on usiłował zabić kobietę w Bojadłach

22 marca 2021, 12:45
43-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego poszukiwany jest przez sulechowską policję za usiłowanie zabójstwa, do jakiego miało dojść w Bojadłach w gminie Sulechów. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 19 marca 2021 roku.


Fotoreportaże