Wiadomości

Zima przeszkadza kolejarzom. Opóźnienia pociągów w regionie

18 stycznia 2021, 09:50
Coraz gorzej na liniach kolejowych. Opóźnienia pociągów, odjeżdżających ze wschodniej części Polski, przekładają się też bezpośrednio na problemy w naszym regionie. Wyruszając dziś w podróż pociągiem – weźmy to pod uwagę.

Nad jeziorem w Strzelcach Krajeńskich pojawił się kaczkomat

17 stycznia 2021, 14:17
Władze Strzelec Krajeńskich stawiają na edukację. Nad jeziorem Górnym właśnie został ustawiony kaczkomat, czyli automat z karmą m.in. dla kaczek. Urządzenie wydaje na godzinę 15 porcji specjalnie dobranej karmy dla ptactwa wodnego. Wszystko po to, aby mieszkańcy nie dokarmiali ptaków chlebem.

Mróz uderzy ze zdwojoną siłą. W nocy będzie minus 16!

17 stycznia 2021, 13:45
W sześciu powiatach na terenie województwa lubuskiego będzie najzimniej tej nocy. Słupki rtęci spadną miejscami nawet do minus 16 stopni Celsjusza.

Szprotawa: ulica Chodkiewicza do remontu

17 stycznia 2021, 13:31
Już pod koniec 2021 roku mieszkańcy Szprotawy będą mogli korzystać ze zmodernizowanej, nowoczesnej i bezpiecznej ulicy Chodkiewicza. Miasto podpisało właśnie umowę na gruntowną przebudowę tej ulicy. Koszt inwestycji to blisko 1,8 miliona złotych

Pożar w Bledzewie. Trzy osoby poszkodowane

16 stycznia 2021, 15:59
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Bledzew w powiecie międzyrzeckim. Okazało się, że doszło do pożaru piwnicy, co spowodowało duże zadymienie na klatce schodowej. Trzy osoby zostały poszkodowane, prawdopodobnie podtruły się dymem.

Kasia z Drezdenka została Miss Polski Nastolatek!

15 stycznia 2021, 22:36
W piątkowy wieczór odbył się finał Miss Polski Nastolatek 2020. Wśród finalistek znalazła się Katarzyna Synowiec z Drezdenka. Jak się ostatecznie okazało, to Lubuszanka zgarnęła koronę i została Miss Polski Nastolatek.

Posłanka Lewicy prześwietliła zatrudnienie księży w szpitalach

15 stycznia 2021, 15:27
Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka Lewicy wzięła pod lupę 20 szpitali z województwa lubuskiego i sprawdziła, jak wygląda zatrudnienie i wynagradzanie księży w poszczególnych placówkach. Jak się okazało, w szpitalach zatrudnionych jest 30 kapelanów, z czego aż 6 w gorzowskim szpitalu. W całym 2020 roku lecznice wypłaciły księżom wynagrodzenie w kwocie ponad 564 tys. zł.

W Żarach zmiana organizacji ruchu

15 stycznia 2021, 13:17
Od dziś mieszkańcy Żar muszą liczyć się dodatkowymi utrudnieniami związanymi z zamknięciem ronda przy placu Konstytucji 3-maja.

Strażacy są winni pożaru katedry w Gorzowie? Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie

15 stycznia 2021, 12:12
Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie pożaru katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego. Uważa, że za pożar katedry powinni odpowiadać nie tylko proboszczowie, ale również straż pożarna, która nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem.

Oszustwo na paczkomat. Kobieta straciła 26 tys. zł

15 stycznia 2021, 10:24
Niewiele trzeba, żeby stać się ofiarą oszustwa. Przekonała się o tym 34-latka, która oczekując na odbiór przesyłki w paczkomacie, weszła w przesłanego za pomocą sms-a linka, za pomocą którego miała otrzymać kod umożliwiający odbiór przesyłki. Kod nie przyszedł, za to ktoś przejął jej konto bankowe i wziął na jej dane kredyt na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.


Fotoreportaże