Wiadomości

Strażacy zorganizowali zbiórkę krwi. „Ratowanie mamy we krwi” [zdjęcia]

6 maja 2021, 14:23
Klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla” z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie zorganizował zbiórkę krwi. Nie zabrakło chętnych i krew oddało łącznie 21 osób, dzięki czemu udało się zebrać prawie 10 litrów tego drogocennego płynu. Strażacy dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w akcję krwiodawstwa.

Złodzieje ukradli fotopułkapki z... kilku cmentarzy

6 maja 2021, 13:17
W ciągu ostatnich dwóch dni złodzieje dokonali bezczelnych kradzieży na sześciu cmentarzach na terenie gminy Świdnica. Do kradzieży doszło pod osłoną nocy, a łupem złodziei padły kamery typu fotopułapka. Sprawa została zgłoszona na policję.

Ciągnik rolniczy spadł ze skarpy. W środku byli pijani mężczyźni

6 maja 2021, 11:01
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowym Kramsku niedaleko Zielonej Góry. Dwóch pijanych mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym, który w pewnym momencie spadł ze skarpy i przewrócił się na bok. Mężczyznom na szczęście nic poważnego się nie stało, ale pijany kierowca musi liczyć się z konsekwencjami.

Kolejny sklep Action otwarty w województwie lubuskim [zdjęcia]

6 maja 2021, 10:14
Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów rozrasta się w województwie lubuskim. Po kwietniowym debiucie w Nowej Soli przyszedł czas na drugi sklep w Zielonej Górze. Nowy market został otwarty w czwartek 6 maja w centrum handlowo-usługowym przy ul. Zjednoczenia 106.

Nocy pożar pod Skwierzyną [zdjęcia]

6 maja 2021, 08:29
Nocna akcja strażaków ze Skwierzyny. O godz. 3.20 w nocy PSP w Międzyrzeczu została poinformowana o pożarze w startym tartaku w Trzebiszewie. Na miejsce zdarzenia wysłano zastępy z OSP ze Skwierzyny i OSP z Trzebiszewa.

Jest umowa na budowę parkingu wielopoziomowego. Zobaczcie, jak będzie wyglądać!

5 maja 2021, 15:49
Stało się! Umowa jest już podpisana. Warszawska firma Budimex S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego Południe wybuduje wielopoziomowy parking w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Na dachu planowana jest strefa rekreacji, z placem zabaw i torem do jazdy.

Co z maseczkami na dworze? Już teraz spełniamy kluczowy warunek

5 maja 2021, 15:17
14,90 na 100 tysięcy mieszkańców. Tak wygląda obecnie wskaźnik średniej liczby zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W lubuskim jest jeszcze mniej. Jesteśmy blisko zielonej strefy, bo liczba zakażeń spadła poniżej 12 na 100 mieszkańców naszego województwa. Oznacza to, że w przestrzeni publicznej nie ma potrzeby noszenia maseczek. Czy rząd na to zezwoli wcześniej?

Pożar w Dąbrowie Łużyckiej. Za podpaleniem stoi były pracownik firmy

5 maja 2021, 13:47
Trzynaście zastępów straży pożarnej gasiło groźny pożar budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej w powiecie żarskim. Po wielogodzinnej akcji do działania wkroczyli policjanci, którzy ujęli podpalacza. Okazało się, że o podpalenie podejrzewany jest były pracownik firmy.

Zrób sobie sam test na COVID-19. Niebawem kupisz go w popularnym dyskoncie

5 maja 2021, 13:24
Już niebawem sami, całkowicie legalnie, będziemy mogli wykonać sobie test na COVID-19. Wcześniej w sprzedaży dostępne były testy na przeciwciała, teraz w Lidlu będziemy mogli kupić testy antygenowe. Plus jest taki, że sami będziemy mogli przekonać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy COVID.

Kolejna interwencja OTOZ. Tym razem nie był to pies, kot, ale krowa.

5 maja 2021, 09:59
Pozostawiona sama sobie, każdy krok w stronę pożywienia to ból, który wygrywał z głodem i zniechęcał nawet do jedzenia. Powinna być silna, piękna... a stała się obrazem ludzkiej obojętności i okrucieństwa - mówią wolontariusze z zielonogórskiego OTOZ Animals. To oni zostali wezwani do kolejnej interwencji. Tym razem nie był to pies, kot, ale krowa.


Fotoreportaże