Wiadomości

Laguna wróciła na odrzańskie szlaki. Wycieczki statkiem codziennie

26 kwietnia 2021, 16:38
Laguna wyrusza w swój pierwszy rejs w 2021 roku. Już z nowym właścicielem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Najbardziej znany wycieczkowy statek w województwie lubuskim może zabrać na swój pokład 45 pasażerów. Statek ma kursować po Odrze codziennie, do końca października.

Śmiertelne potrącenie 89-letniej kobiety przez ciężarówkę. Co widać na monitoringu?

26 kwietnia 2021, 16:13
Prokurator Rejonowy w Świebodzinie przedstawił zarzuty kierowcy ciężarówki, który w ubiegłym tygodniu śmiertelnie potrącił 89-letnią kobietę. Dużo do sprawy wniósł film z monitoringu, który zabezpieczyli śledczy. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Chciał zarobić na złomie, zginął pod betonowymi schodami

26 kwietnia 2021, 16:01
Powracamy do tematu tragedii, do jakiej doszło kilka dni temu w Lubsku w powiecie żarskim. Tam, betonowe schody w opuszczonym budynku przygniotły mężczyznę. Prokuratorskie śledztwo wykazało, że mężczyzna nielegalnie wycinał metalowe elementy.

Pożar butli z gazem. Dwie osoby poparzone! [zdjęcia]

26 kwietnia 2021, 15:32
Pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe. Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 12 w budynku przy ulicy Gdańskiej. Paliła się 11-kilogramowa butla z propanem-butanem. Dwie osoby zostały poparzone.

Na drogach coraz więcej motocyklistów

26 kwietnia 2021, 14:09
Robi się cieplej, więc lubuscy policjanci biorą pod lupę motocyklistów. Ci coraz częściej pojawiają się na naszych drogach. Celem policyjnych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz eliminowanie sprawców wykroczeń drogowych.

Potężny konar runął na zaparkowany samochód [zdjęcia]

26 kwietnia 2021, 12:21
Silny wiatr przewrócił drzewo w Międzyrzeczu. Wszystko to zdarzyło się w niedzielne popołudnie na jednym z osiedli mieszkaniowych. Aby usunąć ogromne drzewo, potrzebny był specjalistyczny sprzęt.

„Polski” seler pochodził z Holandii, a „polskie” ziemniaki z Francji.

26 kwietnia 2021, 12:04
Kolejna kara UOKiK dla właściciela Biedronki. Tym razem chodzi o wprowadzenie w błąd kupujących, jeżeli chodzi o kraj pochodzenia sprzedawanych towarów. Jak ustalił UOKiK, „polski” czosnek był z Hiszpanii, a „polskie” ziemniaki z Francji. Właściciel sieci sklepów ma zapłacić 60 milionów złotych kary. Obecnie kontrolowane są inne sklepy.

Dramatyczny wypadek na DK31. Kierowca spłonął w zmiażdżonym samochodzie [zdjęcia]

26 kwietnia 2021, 08:23
W poniedziałkowy poranek doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 31 w rejonie miejscowości Górczyca. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów – ciężarówki, osobowego hyundaia i auta dostawczego. W wyniku wypadku, pojazdy zapaliły się. Niestety kierujący hyundaiem nie był w stanie wydostać się z auta i zginął w płomieniach.

Pożar byłego tartaku w Niedoradzu

25 kwietnia 2021, 22:59
12 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej walczy z pożarem budynków gospodarczych po byłym tartaku w Niedoradzu koło Nowej Soli. Pożar wybuchł w niedzielny wieczór, kilkanaście minut po godzinie 19.

Tragedia na drodze pod Milskiem. Nie żyje jedna osoba

25 kwietnia 2021, 15:40
W niedzielne popołudnie, na drodze pomiędzy Milskiem a Dąbrową w powiecie zielonogórskim doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki suzuki uderzył w drzewo. Mężczyzny nie udało się uratować pomimo reanimacji.