Wiadomości

Czy odbędzie się Pol'and'Rock Festival 2021? Jurek Owsiak odpowiada

17 marca 2021, 13:18
Pod koniec lipca zaplanowana jest 27. edycja Pol'and'Rock Festival. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące restrykcje, wielu fanów zastanawia się czy festiwal w Kostrzynie nad Odrą w ogóle dojdzie do skutku. Głos postanowił zabrać sam Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który podkreśla, że przygotowania do imprezy trwają i będą walczyć o zorganizowanie festiwalu w tradycyjnej formie do samego końca.

Krok za krokiem - wiosna coraz bliżej!

17 marca 2021, 12:00
Choć w środowy poranek zima dała znać o sobie, to są już zapewne jej ostatnie podrygi. Wiosna budzi się do życia, co widać jak na dłoni w lasach województwa lubuskiego.

Prace podziemne na wielu ulicach w Sulęcinie

17 marca 2021, 11:43
Sulęcin. W ostatnich dniach na ulicach miasta pojawiły się spore utrudnienia w ruchu drogowym. W kilku miejscach w mieście pojawili się robotnicy, którzy wykonują podziemne prace. Na szczęście to nie jest awaria, ale budowa kanalizacji.

WiFi już śmiga pomiędzy dinozaurami. Takie cuda tylko w Szprotawie

17 marca 2021, 11:24
Szprotawa. To niesamowite połączenie historii z nowoczesnością. W miejskim paleoparku uruchomiono bezpłatną sieć WiFi. To ukłon w stronę mieszkańców i turystów, którzy licznie odwiedzają to niesamowite miejsce.

Koronawirus w lubuskim. Najwięcej zakażeń w Gorzowie i Zielonej Górze

17 marca 2021, 10:49
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 25 052 osób, 453 chorych z COVID-19 zmarło – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Kolejny raz najwięcej przypadków zakażeń - 4142 - odnotowano na Mazowszu. W lubuskim dziś 698 przypadków.

Ciężarówka zablokowała S3 na południu lubuskiego

17 marca 2021, 10:37
Padający śnieg zaskoczył kierowców i drogowców. Ekspresowa „trójka” na południu lubuskiego została częściowo zablokowana przez ciężarówkę. Stało się to na 222 kilometrze na wysokości Nowego Miasteczka. Jest to odcinek drogi pomiędzy zjazdami Nowa Sól Południe a Nowe Miasteczko.

Tesco wyprowadza się z Polski. W lubuskim zniknie siedem sklepów

17 marca 2021, 10:07
Dla niektórych będzie to zmiana na gorsze. Obecna od wielu lat sieć Tesco w ciągu 18 miesięcy zniknie z wielu miast w województwie lubuskim. Sklepy zyskają nie tylko nową markę, ale też nowy wygląd.

Mistrz świata Bartosz Zmarzlik został ojcem! Na świat przyszedł Antek

17 marca 2021, 09:43
Bartosz Zmarzlik został właśnie ojcem. Mistrz świata, żużlowiec Stali Gorzów poinformował o tym w środę 17 marca w nocy. Zmarzlik gratuluje swojej narzeczonej Sandrze i podkreśla, że dla niego wszystkie mamy są mistrzyniami świata. Synek Bartka i Sandry otrzymał imię Antoni.

Pijany mężczyzna zniszczył wyposażenie stacji paliw. Groził śmiercią policjantom [film]

17 marca 2021, 08:25
Policjanci z komisariatu w Gubinie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się pijanym mężczyźnie na jednej ze stacji paliw. Jak się okazało, 27-latek nasikał na wycieraczkę, a do tego zniszczył wyposażenie stacji oraz rozlewał paliwo. Mężczyzna próbował uciekać, ale został zatrzymany przez policjantów. Podczas zatrzymania był agresywny i groził śmiercią policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Skatował psa młotkiem i zakopał go żywcem. Oprawca Mambo usłyszał zarzuty [film i zdjęcia]

17 marca 2021, 08:07
Bestialstwo ludzkie nie zna granic. Do wstrząsającego zdarzenia doszło w miejscowości Chociszewo w gminie Trzciel. Policjanci otrzymali z głoszenie, że na jednej z posesji nieznany sprawca zakopał psa, który będąc już pod ziemią, dawał oznaki życia.


Fotoreportaże