Wiadomości

Nalot służb na punkt gier hazardowych. Zatrzymany Ukrainiec

22 kwietnia 2021, 09:09
We wtorkowe popołudnie do jednego z lokali w centrum Gorzowa Wielkopolskiego weszli przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnymi grami hazardowymi. Zatrzymano też Ukraińca, który w Polsce pracował nielegalnie.

Podpalił dwa budynki wypełnione drewnem. Z pożarem straż walczyła całą noc

22 kwietnia 2021, 08:10
Trzynaście zastępów straży walczyło z pożarem budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej w powiecie żarskim. Ktoś podpalił dwa budynki wypełnione drewnem i słomą. Według niepotwierdzonych informacji podpalacz przyglądał się całej akcji straży z boku.

Ciężarówka śmiertelnie potrąciła kobietę

21 kwietnia 2021, 19:57
W środowe popołudnie przy ul. Poznańskiej w Świebodzinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem potrącił pieszą. Kobieta nie miała żadnych szans, zginęła na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Kolejna ewakuacja pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

21 kwietnia 2021, 15:09
Sytuacja w szpitalu w Skwierzynie pozostaje trudna, dlatego też doszło do ewakuacji kolejnych 15 pacjentów zakażonych COVID-19 do innych placówek medycznych na terenie województwa lubuskiego. Ewakuacją i transportem zajęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz „Czarnej Dywizji”.

Fałszywy policjant skazany. Oszukał seniorów na 100 tys. zł

21 kwietnia 2021, 10:53
W Sądzie Rejonowym w Nowej Soli zapadł wyrok w sprawie 54-letniego Zenona D., który wyłudzał pieniądze metodą „na policjanta”. Mężczyzna oszukał swoje ofiary na kwotę 100 tys. zł. Został zatrzymany podczas przekazywania pieniędzy przez jedną z ofiar. Są uznał mężczyznę z winnego i wymierzył mu karę dwóch lat pozbawienia wolności i orzekł obowiązek naprawienia szkody.

W mieszkaniu doszło do pożaru. Pijana matka ukryła dzieci w szafie i za łóżkiem

20 kwietnia 2021, 14:46
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 33-letnią kobietę, która podczas pożaru w mieszkaniu ukryła swoje dzieci w szafie i za łóżkiem. Okazało się, że matka w momencie kiedy doszło do pożaru była pijana, miała w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu. Kobieta właśnie usłyszała zarzuty narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Zabił z zazdrości. Trwa proces oprawcy z Drezdenka

20 kwietnia 2021, 14:40
W sierpniu 2019 roku w Drezdenku brutalnie pobił swoją partnerkę. Kopał ją po całym ciele, bo był o nią zazdrosny. 41-latka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Teraz jej oprawca stanął przed Sądem Okręgowym w Gorzowie.

Do zdarzeń jeżdżą Żukiem. Marzy im się prawdziwy wóz strażacki

20 kwietnia 2021, 14:22
Do pożarów jeżdżą wozem bez wody. Ratują życie poszkodowanych w wielu wypadkach drogowych, przyjeżdżając na miejsce zdarzenie wysłużonym Żukiem. Czas, aby pojazd z minionej epoki przeszedł na emeryturę. Ochotnicy z OSP Mostki zbierają pieniądze na wymarzone auto.

Oszukał tysiące osób na portalach internetowych. Mężczyzna poszukiwany 14-listami gończymi został zatrzymany

20 kwietnia 2021, 14:08
Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który od trzech lat był poszukiwany 14 listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za oszustwa internetowe, w których poszkodowanych zostało kilka tysięcy osób. 35-latek był w przeszłości karany z podobne przestępstwa.

Masz za dużo jedzenia? Zostaw w jadłodzielni!

20 kwietnia 2021, 10:50
Masz za dużo jedzenia? W lodówce zalega sałatka lub obiad? Przynieś go do jadłodzielni. W Żaganiu – wzorem innych miast naszego regionu – ruszył społeczny punkt, w którym możemy zostawić lub wziąć jedzenie. Nie ma znaczenia, czy jesteś biedny, czy bogaty. Korzystać może każdy.


Fotoreportaże