Wiadomości

Jej ciało pokrywała wielka skorupa. Żyła wśród butelek i puszek

16 marca 2021, 22:37
Zielona Góra. Wolontariusze zielonogórskiego OTOZ Animals przez ponad dwie godziny obcinali sierść zaniedbanej suczki, które zostało odebrane właścicielowi. - Kto wie, ile by jeszcze trwał ten koszmar, gdyby pogotowie nie zabrało jej właściciela – piszą wolontariusze stowarzyszenia.

Stacje benzynowe na S3 rosną w oczach [fotoreportaż]

16 marca 2021, 16:30
Pomiędzy Sulechowem a Świebodzinem, na ekspresowej trójce powstają stacje paliw. Inwestor ruszył z pracami, stoi już budynek stacji, niebawem powstanie też dach. Po dwóch stronach „eski” powstaną stację Circle K.

Proboszcz skazany za zaniedbania w katedrze, które doprowadziły do pożaru

16 marca 2021, 12:35
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze, które doprowadziły do pożaru. Proboszczowi została wymierzona kara 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Ewakuacja przedszkoli w lubuskim. Ktoś rozsyła fałszywe e-maile

16 marca 2021, 11:06
We wtorek 16 marca przedszkola na terenie województwa lubuskiego, w tym w Gorzowie i Zielonej Górze otrzymują maile z informacją, że w placówce został rozpylony gaz. Na miejsce jest wysyłana straż pożarna i policja, które sprawdzają zagrożenie. Na szczęście wszystkie zgłoszenia są fałszywe.

Kompletnie pijany mężczyzna upadł na tory. Uratował go policjant

16 marca 2021, 10:11
To mogło skończyć się tragicznie. Kompletnie pijany mężczyzna wszedł w miniony piątek na peron dworca kolejowego w Świebodzinie. Zatoczył się i wpadł na tory. Miał dużo szczęścia, bo w pobliżu był policjant, który uratował mu życie.

Będzie jaśniej – będzie bezpieczniej

16 marca 2021, 10:03
Nowa Sól. Nowoczesne technologie pomagają w codziennym życiu – także, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Doświetlone ulice i przejścia dla pieszych, to nie tylko oszczędność energii, ale też większe bezpieczeństwo.

Kompromis w Sejmiku. Czy to koniec politycznego sporu?

15 marca 2021, 15:58
Koniec trwającego niemal miesiąc konfliktu politycznego w sejmiku województwa lubuskiego. Na nadzwyczajnej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie dokonania zmian w uchwale budżetowej na rok 2021. Uwzględnione zostały autopoprawki.

Znęcał się nad dwutygodniowym szczeniakiem podczas transmisji na żywo. Interweniował OTOZ Animals i policja

15 marca 2021, 14:30
OTOZ Animals Gorzów w asyście policji interweniowali w miniony weekend w jednej ze wsi w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie odebrany został szczeniak razem z matką. Wszystko przez to, że właściciel zwierząt znęcał się nad szczeniakiem podczas transmisji na żywo w internecie. Postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi policja.

Harrym po lubuskich torach w rocznicę Wielkiej Ucieczki

15 marca 2021, 14:05
Tom, Tom`ek, Dick i Harry - zabytkowe pociągi przewiozą mieszkańców południowych granic województwa lubuskiego. Już w najbliższy weekend 19-21 marca historyczne pociągi odwiedzą Żary, Bieniów i Żagań.

Nie ostrzegaj światłami innych kierowców. Możesz za to dostać mandat!

15 marca 2021, 13:11
Ostrzegał światłami innych kierowców przed kontrolą prędkości. Kierowca miał ogromnego pecha, bo przed nim jechał nieoznakowany, policyjny radiowóz z zamontowaną z tyłu kamerą. Funkcjonariusz nagrali nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy i ukarali go 200-złotowym mandatem.


Fotoreportaże