Wiadomości

Zobacz jak przebiega remont mostu w Świerkocinie

15 marca 2021, 12:45
Zarząd Dróg Wojewódzkich na bieżąco informuje o postępie prac na moście przez Wartę w Świerkocinie. Na zdjęciach udostępnionych w sieci widać, że pojawiła się już nowa płyta pomostowa.

Na basenie w Żarach ma być cieplej. Miasto planuje termomodernizację budynku

15 marca 2021, 11:56
1,5 miliona złotych ma kosztować termomodernizacja basenu w Żarach. Potrzeby są ogromne, bo przez dawno niewymieniane okna i nieocieplane ściany ucieka ogromna ilość ciepła. Docieplenie budynku pływali Wodnik w Żarach, to jedna z większych inwestycji przewidzianych w tegorocznym budżecie miasta.

O krok od tragedii. W mieszkaniu ulatniał się gaz

15 marca 2021, 11:23
Całe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 12 marca. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie od rodziny, która była zaniepokojona tym, że nie ma kontaktu ze starszym małżeństwem mieszkającym na os. Piaski w Gorzowie. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie.

Policyjny pościg zakończony na skarpie

15 marca 2021, 10:39
Pijany 36-latek uciekał przed policją. Nie zatrzymał się do kontroli, a swój rajd zakończył dopiero na przydrożnej skarpie, gdzie zawisł swoim pojazdem. Skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy przerwali drezdeneccy policjanci.

Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

15 marca 2021, 10:05
Odurzony narkotykami kierowca zaparkował przy dystrybutorze na jednej ze stacji paliw we Wschowie w województwie lubuskim. 27-letni mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, potrzebna więc była interwencja policji. Funkcjonariusze po wybiciu szyby wyciągnęli mężczyznę z pojazdu.

Tu powstaje nowa hala! Zobaczcie zdjęcia!

15 marca 2021, 09:35
Nowa Sól. Właśnie wystartowała budowa nowej hali widowiskowo-sportowej. Mimo że trwa pandemia, to władze miasta myślą przyszłościowo. Gdy już zapomnimy o koronawirusie, mieszkańcy Nowej Soli i okolic będą mogli oglądać wydarzenia sportowe na żywo w nowoczesnej hali.

Lotnisko w Babimoście zamknięte z powodu koronawirusa

14 marca 2021, 13:00
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy korzystają z lotniska w Babimoście. Jak poinformował Urząd Marszałkowski, przez najbliższe dwa tygodnie lubuskie lotnisko będzie zamknięte. Wszystko z powodu koronawirusa, ponieważ spora część pracowników została skierowana na kwarantannę.

Strażacy założyli „Ognistą Kroplę” i zachęcają do dołączenia

13 marca 2021, 15:30
Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie postanowili założyć klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla”. W ten sposób chcą zachęcić inne osoby do oddawania krwi, która jest bardzo cenna i może uratować czyjeś życie.

Wypadek na DK22. Zderzenie audi i volkswagena [zdjęcia]

13 marca 2021, 15:20
W sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 22 w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – audi i volkswagena. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja i pogotowie.

Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu DK22 i DK24. Tworzą się ogromne korki

13 marca 2021, 10:55
W marcu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24 w pobliżu miejscowości Wałdowice, gdzie docelowo powstanie rondo. Na czas prac wprowadzono ruch wahadłowy, przez co tworzą się kilkukilometrowe korki. Wykonawca zapowiada, że utrudnienia mogą potrwać aż do końca sierpnia. Natomiast inwestycja powinna zostać zakończona do końca września.


Fotoreportaże