Wiadomości

Krosno zaprasza do siebie jerzyki. To ma być bat na komary i meszki

18 kwietnia 2021, 13:26
Kolejna gmina zaprasza na swoje podwórko jerzyki. To ptaki o sylwetce podobnej do jaskółki. Te pożyteczne stworzenia to naturalny sposób na walkę z komarami, czy meszkami. Jeden jerzyk jest w stanie zjeść nawet 20 tysięcy owadów dziennie.

Ptasia grypa w Zielonej Górze. Uśpiono kilkadziesiąt sztuk drobiu

18 kwietnia 2021, 12:29
Uśpiono kilkadziesiąt sztuk drobiu w małym gospodarstwie w zielonogórskiej Ochli. Wszystko to przez ognisko ptasiej grypy, które stwierdzono w tym miejscu. Utworzono też strefę zapowietrzoną, która obejmuje obszar 3 kilometrów od miejsca stwierdzenia występowania tej groźnej dla ptactwa choroby.

Most w Pomorsku coraz bliżej. ZDW ogłasza konsultacje

18 kwietnia 2021, 11:52
Nowa przeprawa przez Odrę coraz bardziej realna. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przebiegu drogi 281, która ma połączyć Zieloną Górę z Pomorskiej i innym miejscowościami na południe od Sulechowa. Do wyboru są trzy warianty, ale każdy z nich będzie na pewno o niebo lepszy niż dotychczasowy transport promem.

2-letnie dziecko wpadło do szamba. Trwa walka o jego życie

16 kwietnia 2021, 18:33
Tragedia w Klenicy w gminie Bojadła. Do przydomowego szamba wpadło 2-letnie dziecko. Ratownicy walczą o jego życie. Na miejscu jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i kilka zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej.

W sklepach coraz drożej, a to nie koniec podwyżek

16 kwietnia 2021, 17:33
Jedzenie idzie w górę. Nie chodzi tu wcale o te zamawiane na wynos, czy odbierane w restauracji. Nasz sklepowy koszyk jest coraz droższy, a będzie jeszcze drożej. Fala wzrostu cen żywności dopiero przed nami.

Koniec z maseczkami na dworze? Minister nie mówi NIE, ale...

16 kwietnia 2021, 16:38
Jedni nie wyobrażają sobie wejścia do sklepu bez maseczki, inni ostentacyjnie unikają tego nakazu. Maseczki towarzysza nam już od kilkunastu miesięcy. Czy wzorem ubiegłego roku, w okresie wiosenno-letnim, chociaż na dworze będziemy mogli oddychać bez zakrytego nosa i ust?

Studenci medycyny pomogą w szczepieniach przeciw COVID-19

16 kwietnia 2021, 15:51
W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczynają się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W województwie lubuskim w realizację Narodowego Programu Szczepień zaangażowani będą również studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa będą szczepić pacjentów.

Czołówka w Bojadłach. Jedna osoba poszkodowana

16 kwietnia 2021, 15:19
Sześć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej bierze udział w akcji ratunkowej w Bojadłach. Przy wjeździe od strony Sulechowa doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Informacja o zdarzeniu wpłynę do Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze o godzinie 14:00. Z pierwszych informacji wynikało, że zderzyły się ze sobą dwa pojazdy - samochó osobowy z ciężarówką.

Działki ROD są w cenie. Najdroższe kosztują nawet 30 tysięcy złotych!

16 kwietnia 2021, 10:17
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Martwy pacjent znaleziony w szpitalnej toalecie

15 kwietnia 2021, 11:10
Kolejne dramatyczne zdarzenie na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W szpitalnej toalecie został odnaleziony martwy pacjent. 55-letni mężczyzna miał sam odłączyć się od aparatury i wyjść z sali. Personel znalazł go po kilkunastu minutach. Na pomoc jednak było już za późno.


Fotoreportaże