Wiadomości

Będzie więcej łóżek na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze

7 stycznia 2021, 13:12
Na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze rozpoczął się remont. Na pierwszym piętrze budynku zostaną zagospodarowane dawno nieużywane pomieszczenia. Dzięki inwestycji powstaną tam trzy sale z łazienkami. Leczyć się tam będzie mogło dodatkowych siedmiu pacjentów.

Tranzyt przez Niemcy, czyli czy mogę polecieć z Berlina?

7 stycznia 2021, 09:53
Mimo wprowadzenia wielu obostrzeń, wciąż na granicy polsko-niemieckiej nie wprowadzono kontroli granicznej. Nie oznacza to jednak, że każdy kto chce, może bez przeszkód podróżować po terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Nie można też odwozić rodziny na lotnisko w Berlinie.

Desperat zamieścił pożegnalny post na Facebooku. Groził, że się zabije

7 stycznia 2021, 09:33
Zamieścił post na Facebooku, że odbierze sobie życie i zabarykadował się w mieszkaniu. Na pomoc desperatowi ruszyli wschowscy policjanci. Dzięki szybkiej akcji mężczyznę udało się uratować.

Tak będzie wyglądał młyn w Nowej Soli!

7 stycznia 2021, 09:01
To będzie piękne miejsce na mapie Nowej Soli. Jak informuje prezydent miasta Jacek Milewski, nowy właściciel młyna przy ulicy Królowej Jadwigi przymierza się do adaptacji tych budynków na mieszkania i lokale usługowe na parterze. Pojawiła się pierwsza wizualizacja wyremontowanego budynku.

Ten most połączy regiony. Zobacz co dzieje się w Milsku

7 stycznia 2021, 08:34
To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny, dzięki której dojazd od Zielonej Góry do Sławy, czy Wschowy skróci się o 50 minut. W Milsku pracują barki, trwa budowa grobli na rzece.

Znaleziono ciało poszukiwanego Wojciecha P.

6 stycznia 2021, 14:23
Od poniedziałku 4 stycznia trwały poszukiwania 27-letniego Wojciecha P., który najprawdopodobniej odpowiada za zabójstwo 25-letniej Patrycji, swojej byłej partnerki. W środowe przedpołudnie 6 stycznia ciało mężczyzny zostało znalezione w lesie na terenie województwa dolnośląskiego. Jak się okazało, popełnił samobójstwo. Wcześniej zostawił list pożegnalny, w którym pożegnał się z synem i przyznał do zabójstwa Patrycji.

Sulęcinianie mają ogromne serca. Pomoc ruszyła z każdej strony

6 stycznia 2021, 12:24
Wciąż trwa zbiórka darów i pieniędzy dla potrzebujących rodzin z Sulęcina, którzy ucierpieli w wyniku pożaru, do jakiego doszło w Nowy Rok. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia.

Kolęda "na wynos" w Krośnie Odrzańskim [zdjęcia]

6 stycznia 2021, 11:09
W czasach pandemii każdy radzi sobie, jak tylko potrafi. Doskonałym tego przykładem są również księża z jednej z parafii w Krośnie Odrzańskim, którzy z racji braku wizyty duszpasterskiej w domach wiernych postanowili przygotować dla nich pakiety „kolędowe” na wynos. Co w nim znajdziemy? Wodę święconą, kredę, kadzidło oraz modlitwę.

Pożar butli z gazem i mieszkania w Cybince

6 stycznia 2021, 10:47
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia w Cybince. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze butli z gazem na terenie jednej z posesji. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, okazało się, że pali się również jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym.

Pierwszy sparing Falubazu z Unią Leszno!

5 stycznia 2021, 18:03
Jeżeli pogoda pozwoli, to już w drugiej połowie marca żużlowcy RM Solar Falubaz rozegrają pierwsze mecze. Żużlowcy z Zielonej Góry zmierzą się z mistrzami Polski! Sezon zasadniczy w tym roku startuje 4 kwietnia.


Fotoreportaże