Wiadomości

Koniec z maseczkami na dworze? Minister nie mówi NIE, ale...

16 kwietnia 2021, 16:38
Jedni nie wyobrażają sobie wejścia do sklepu bez maseczki, inni ostentacyjnie unikają tego nakazu. Maseczki towarzysza nam już od kilkunastu miesięcy. Czy wzorem ubiegłego roku, w okresie wiosenno-letnim, chociaż na dworze będziemy mogli oddychać bez zakrytego nosa i ust?

Studenci medycyny pomogą w szczepieniach przeciw COVID-19

16 kwietnia 2021, 15:51
W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczynają się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W województwie lubuskim w realizację Narodowego Programu Szczepień zaangażowani będą również studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa będą szczepić pacjentów.

Czołówka w Bojadłach. Jedna osoba poszkodowana

16 kwietnia 2021, 15:19
Sześć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej bierze udział w akcji ratunkowej w Bojadłach. Przy wjeździe od strony Sulechowa doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Informacja o zdarzeniu wpłynę do Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze o godzinie 14:00. Z pierwszych informacji wynikało, że zderzyły się ze sobą dwa pojazdy - samochó osobowy z ciężarówką.

Działki ROD są w cenie. Najdroższe kosztują nawet 30 tysięcy złotych!

16 kwietnia 2021, 10:17
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Martwy pacjent znaleziony w szpitalnej toalecie

15 kwietnia 2021, 11:10
Kolejne dramatyczne zdarzenie na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W szpitalnej toalecie został odnaleziony martwy pacjent. 55-letni mężczyzna miał sam odłączyć się od aparatury i wyjść z sali. Personel znalazł go po kilkunastu minutach. Na pomoc jednak było już za późno.

Adoptuj psa ze schroniska. Dostaniesz specjalną wyprawkę!

15 kwietnia 2021, 10:54
Szprotawski samorząd apeluje do mieszkańców, aby ci przygarnęli do swoich domów psy z zielonogórskiego schroniska. Każdy adoptowany pies przez mieszkańca gminy otrzyma specjalną wyprawkę, zapas karmy i komplet szczepień.

Jechał po pijaku i bez prawa jazdy. Rajd zakończył na drzewie

15 kwietnia 2021, 10:18
Był kompletnie pijany. 31-latek z powiatu nowosolskiego wsiadł w tym stanie za kierownicę. Daleko nie ujechał. Pijacki rajd zakończył na jednym z drzew. To jednak nie koniec historii. Policjanci odnaleźli go kilka kilometrów od miejsca zdarzenia.

5 złotych za godzinę parkowania pod szpitalem. Na lecznicę wylała się fala hejtu

15 kwietnia 2021, 08:31
Zielonogórski Szpital Uniwersytecki ogłosił, że od 15 kwietnia na parkingu przy poradniach przyszpitalnych na ulicy Podgórnej wprowadza opłatę za parkowanie. Szpital tłumaczy, że decyzja podyktowana jest faktem, że do tej pory ze szpitalnego parkingu korzystali głównie mieszkańcy okolicznych bloków. Nie to jednak najbardziej oburzyło potencjalnych pacjentów szpitala, ale wysokość opłaty – aż 5 złotych za godzinę. Jedynie pierwsze 10 minut jest darmowe.

Zielona Góra obniża czynsz za letnie ogródki. Do złotówki!

14 kwietnia 2021, 16:47
Zielona Góra po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń do restauratorów. Po umorzeniu opłata za koncesję na alkohol teraz prezydent miasta proponuje obniżenie opłaty za ogródki gastronomiczne do przysłowiowej złotówki. Niskie opłaty mają obowiązywać przez cały sezon letni.

Oszustwo na mandat. Nie daj się nabrać na fałszywe SMS-y

14 kwietnia 2021, 16:03
Były oszustwa wyłudzające dane z portali sprzedażowych, z paczkomatów. Oszuści podszywali się też pod instytucje bankowe. Teraz ci, którzy czyhają na nasze pieniądze, znaleźli kolejny sposób – na niezapłacony mandat.


Fotoreportaże