Wiadomości

Lokator mieszkania komunalnego ma 130 tysięcy długu za czynsz!

11 marca 2021, 10:54
Każda gmina – czy to bogata, czy biedna. Czy to duże miasto, czy niewielkie miasteczko. Wszędzie jest ten sam, od lat nierozwiązywalny problem. Długi mieszkańców lokali komunalnych w samej tylko gminie Szprotawa na koniec 2020 roku wynosiły 5 milionów 200 tysięcy złotych. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo przecież takich gmin, które borykają się z dłużnikami w całym regionie jest bez liku.

Czy w Kożuchowie doszło do morderstwa?

11 marca 2021, 10:01
W środę, 10 marca w jednym z mieszkań przy ulicy Hożej w Kożuchowie, policjanci odnaleźli ciało kobiety. Nie wiadomo jeszcze, czy doszło do zabójstwa, ale zatrzymano męża zmarłej kobiety. Przyczynę zgonu ustalona będzie podczas sekcji zwłok.

Areszt dla 43-latka. Miał w domu duże ilości narkotyków

11 marca 2021, 09:48
Lubscy policjanci zatrzymali 43-latka. W jego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości różnych substancji psychoaktywnych. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Zaatakował funkcjonariuszy, szczując ich swoim psem.

Jak Kargul z Pawlakiem. Sąsiad ostrzelał auto sąsiada

11 marca 2021, 09:32
To wszystko wydarzyło się w okolicach Świebodzina. 58-letni mężczyzna pokłócił się ze swoim sąsiadem zza płotu i postanowił, że ostrzela jego auto z rewolweru – wiatrówki. Uszkodził w pojeździe szyby. Wpadł, bo przezorny sąsiad zainstalował kamery monitorujące posesję.

Nowa Sól wspomoże mieszkańców w remoncie kamienic

10 marca 2021, 15:05
Nowa Sól wspomoże swoich mieszkańców remoncie zabytkowych kamienic. W magistracie zatwierdzono właśnie plan miejskich dotacji. Miasto chce wydać na ten cel 350 tysięcy złotych.

12 firm chce wybudować parking przy palmiarni. Kosztować ma 30 milionów!

10 marca 2021, 13:55
Niecałe 30 milionów złotych ma kosztować budowa parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej palmiarni. We wtorek, w magistracie otwarto oferty, które spłynęły w ramach przetargu. Zgłosiło się aż 12 chętnych.

Na budowie znaleziono granaty i amunicję. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia [zdjęcia]

10 marca 2021, 13:44
Przez dwa dni trwały działania służb w związku z niewybuchami z czasów II wojny światowej, które zostały znalezione przy ul. Głowackiego w Zielonej Górze. Policjanci przypominają, aby w przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów nie dotykać takich znalezisk oraz nie przenosić ich w inne miejsca.

Zderzenie volkswagena i wojskowej skody [zdjęcia]

10 marca 2021, 12:10
W środowy poranek na drodze wojewódzkiej nr 137 z Międzyrzecza do Sulęcina doszło do wypadku z udziałem osobowego volkswagena i wojskowej skody. W wyniku zdarzenia volkswagen wypadł z drogi i zatrzymał się na polu. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie, śmigłowiec LPR oraz żandarmeria wojskowa.

Płonęły śmietniki w centrum miasta. Ktoś je celowo podpalał

10 marca 2021, 10:22
Podpalacz śmietników znów pojawił się w Gorzowie. Już wielokrotnie miejscowi strażacy wyjeżdżali do palących się pojemników. Rok temu udało się złapać podpalacza, który chodził od śmietnika do śmietnika i wzniecał pożary. Sytuacja się powtarza.

Nadciągają czarne chmury. W lubuskim popsuje się pogoda

10 marca 2021, 10:08
Czekacie na wiosnę? My również. Jednak synoptycy nie mają dla nas zbyt dobrych wieści. Przez najbliższy tydzień deszcz i deszcz ze śniegiem będzie nam towarzyszył przez praktycznie cały czas. Jedyny pozytyw to taki, że temperatura – nawet w nocy – nie spadnie poniżej zera.


Fotoreportaże