Wiadomości

Już nie tylko reklamówki. Zapłacimy więcej za kawę, czy piwo w plastiku

14 kwietnia 2021, 08:50
Jednorazówki miały stopniowo znikać z naszego otoczenia. Do ich używania miała zniechęcić nas opłata recyklingowa, czyli danina do państwa za to, ze kupujemy reklamówki. Podatek obowiązuje od dwóch lat, ale wyraźnego spadku sprzedaży nie widać.

Zastal gra o finał i prowadzi 1-0!

14 kwietnia 2021, 08:17
Fantastyczna końcówka półfinałów EBL. Zielonogórski Zastal zaskoczył swoich rywali z Wrocławia i w serii do trzech zwycięstw prowadzi 1:0. Dziś spotkanie numer 2.

48-latek poszukiwany w Rosji wpadł w Świebodzinie

14 kwietnia 2021, 08:07
Świebodzińscy funkcjonariusze ustalili, że na terenie powiatu świebodzińskiego może przebywać obywatel Gruzji, za którym wystawiona jest czerwona nota Interpolu. Ta została wystawiona w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała, które skutkowało śmiercią mężczyzny na terytorium Rosji.

Dwie plantacje marihuany w mieszkaniach w Zielonej Górze

13 kwietnia 2021, 07:52
Wynajmował dwa mieszkania i w obu założył plantację marihuany. Policjanci z Zielonej Góry zabezpieczyli blisko 230 krzewów konopi. Zatrzymano jedną osobę.

Lecznica zużywa 5,5 tony tlenu dziennie! Potrzebna była nowa parownica

12 kwietnia 2021, 15:35
Tlen w każdym szpitalu w obecnych czasach jest na wagę złota. Potrzeby są ogromne, sam Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zużywa 5,5 tony tlenu dziennie! Dlatego potrzebne było uruchomienie parownicy, która zamienia ciekły tlen w gaz.

W Zielonej Górze powstał masowy punkt szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 12:56
Władze Zielonej Góry przygotowały już samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19, który powstał w hali lekkoatletycznej przy ul. Sulechowskiej. Szczepienia masowe w Zielonej Górze mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje prezydent Janusz Kubicki, punkt będzie miał przepustowość nawet 1,5 tys. szczepień dziennie.

Gminy toną w śmieciach. Wszędzie są dzikie wysypiska

12 kwietnia 2021, 12:47
W miejscu uprzątniętych śmieci w mgnieniu oka pojawiają się nowe. Wiosenne porządki w wielu lubuskich gminach to wręcz syzyfowe prace. Władze Szprotawy apelują o obywatelską czujność i informowanie władze o osobach, które nielegalnie wywożą śmieci.

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna trafi do szpitala psychiatrycznego

12 kwietnia 2021, 12:29
43-letni Krzysztof D. zabił za pomocą łomu swoich rodziców. Opinia psychiatryczna wykazała, że mężczyzna w trakcie popełniania zbrodni był niepoczytalny, dlatego też nie trafi do więzienia. Prokurator zawnioskował o umieszczenie 43-latka na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym z uwagi na to, że może stanowić niebezpieczeństwo dla innych osób.

Terytorialsi ewakuowali pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

12 kwietnia 2021, 10:29
Bardzo trudna sytuacja w związku z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim i duże obłożenie szpitali chorymi na COVID-19 spowodowały ewakuację 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie. Transportem pacjentów zajęli się żołnierze 12 Wielkopolskiej BOT oraz 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. Pacjenci zostali przetransportowali do szpitali w Drezdenku i Torzymiu.

Wysadzali bankomaty w regionie. Ich łupem padło 1,5 miliona złotych!

12 kwietnia 2021, 10:21
Ich łupem padło prawie 1,5 miliona złotych. Wysadzali bankomaty w zachodniej Polsce, a pochodzą z lubuskiego. Policja z Poznania wpadła na trop zorganizowanej grupy, która przy użyciu mieszanin gazowych wysadzała automaty z gotówką.


Fotoreportaże