Wiadomości

Ważne zmiany przy powrocie do Polski. Potrzebny negatywny test na COVID-19

29 marca 2021, 16:09
Od wtorku 30 marca rząd wprowadza zmiany w zasadach kwarantanny dla osób wracających do Polski z zagranicy. Dla wracających ze strefy Schengen będzie obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż 48 po przekroczeniu granicy. Natomiast na osoby wracające spoza strefy Schengen zostanie nałożona obowiązkowa kwarantanna. Zwolni z niej jedynie negatywny test wykonany już w Polsce.

Zabił partnerkę podczas libacji alkoholowej. 72-latek usłyszał zarzut zabójstwa

29 marca 2021, 15:15
W jednym z domów na terenie Zwierzyna w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do libacji alkoholowej, która zakończyła się tragicznie. 72-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 57-letnią partnerkę. Jak się okazało, uczestnicy imprezy nie od razu powiadomili służby, przez co kobieta zmarła. 72-latek usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Do sprawy zostały zatrzymane również cztery inne osoby.

Próbował ukraść auto na myjni. Wszystko nagrały kamery [film]

29 marca 2021, 11:50
38-latek wykorzystując moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, wsiadł za jego kierownicę i próbował odjechać. Dzięki czujności i szybkiej reakcji właściciela pojazdu, mężczyzna nie zdołał opuściła terenu myjni. Spłoszony mężczyzna uciekł, ale szybko został zatrzymany przez policjantów.

Był poszukiwany za usiłowanie zabójstwa. Policja odnalazła ciało mężczyzny

27 marca 2021, 15:06
Od ponad tygodnia policjanci z Zielonej Góry szukali 43-letniego Mariusza Z., mężczyzny który usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i porzucił w lesie swój pojazd. W sobotę 27 marca policjanci odnaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny w okolicach Wolsztyna.

Starsza kobieta wpadła do studni. Uratowali ją strażacy

26 marca 2021, 15:50
Niecodzienna akcja ratunkowa w Zielonej Górze. W samo południe służby w mieście zostały postawione na równe nogi. Do stanowiska kierowania KM PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o tym, że starsza kobieta wpadła do studni. Na miejsce natychmiast wysłano specjalistyczną pomoc.

Święta Wielkanocne bez tradycyjnej święconki

26 marca 2021, 14:34
Drugi rok z rzędu święta Wielkanocne odbędą się w cieniu pandemii koronawirusa. Z powodu dużej liczby osób zakażonych COVID-19 i wprowadzonych w całym kraju obostrzeń, w sobotę 3 kwietnia nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów.

Śmieciarze będą bezwzględnie ścigani

26 marca 2021, 10:24
Na kolejne nielegalne wysypisko w Szprotawie trafili miejscy urzędnicy. Wszystko to dzięki informacjom, jakie do miejscowego magistratu przekazali mieszkańcy. Tym razem sprawa dotyczy dzielnicy Iłowa. Śmieci z gospodarstwa domowego wyrzucone były w pobliżu dawnej huty.

51-latka zakażona koronawirusem jeździła na zakupy. Policjanci zatrzymali kobietę

26 marca 2021, 09:41
Skrajnie nieodpowiedzialnym i lekceważącym zachowaniem wykazała się 51-letnia mieszkanka Słubic, która była zakażona COVID-19 i pomimo przebywania na izolacji, jeździła na zakupy. Jakby tego było mało, zabierała ze sobą swoją matkę. Kobieta musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Karetki stoją uziemione pod szpitalami. Do pacjentów wysyłane są śmigłowce LPR

25 marca 2021, 17:39
Z powodu coraz gorszej sytuacji w związku z COVID-19 zaczyna brakować wolnych karetek, które często stoją w kilkugodzinnych kolejkach przed Szpitalnymi Oddziałami Ratunkowymi. Niestety na uzyskaniu szybkiej i właściwej pomocy cierpią pacjenci z innymi chorobami. Dlatego też w przypadku zagrożenia życia, zamiast karetki, na miejsce wysyłany jest śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do takiej sytuacji doszło w czwartek zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie.

Pierwsza w Polsce ulica Papcia Chmiela jest w Słubicach!

25 marca 2021, 17:17
W Polsce jest już pierwsza ulica Papcia Chmiela, a dokładniej Henryka Jerzego Chmielewskiego. Zmarły 21 stycznia ojciec Tytusa, Romka i A’tomka stał się patronem jednej z ulic w Słubicach w województwie lubuskim. Zadecydowali o tym radni, podczas zdalnej sesji Rady Miasta.


Fotoreportaże