Wiadomości

Pijani mężczyźni skakali po samochodach. Kilka aut zostało uszkodzonych [film]

6 marca 2021, 20:55
W nocy z piątku na sobotę dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu, znalazło sobie sposób na „zabawę” na os. Europejskim w Gorzowie. Skakali po maskach i dachach samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu przy ul. Madryckiej. W ten sposób uszkodzonych zostało kilka aut. Sprawa została zgłoszona na policję.

Pijany strażak z OSP jechał na akcję. Uderzył fordem w drzewo [zdjęcia]

6 marca 2021, 19:18
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w miejscowości Rybakowo. Palił się dom strażaka z ochotniczej straży pożarnej. W międzyczasie na drodze ze Zdroiska do Rybakowa doszło do wypadku. Strażak z OSP Różanki, który jechał autem do pożaru w Rybakowie uderzył fordem w drzewo.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Prokuratura podjęła decyzję w tej sprawie

5 marca 2021, 13:29
Na początku stycznia do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważał, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar. Prokuratura właśnie zdecydowała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania i strażacy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pożar.

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK92. Jeden z pojazdów wpadł do rowu [zdjęcia]

5 marca 2021, 10:31
W piątkowy poranek na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 i „starej trójki” doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Chociaż oba pojazdy zostały mocno zniszczone, to na szczęście żadnemu z kierowców nic poważnego się nie stało.

Na „Bobrowym Szlaku” już wiosna. Zobaczcie piękne zdjęcia budzącej się do życia przyrody

5 marca 2021, 10:05
Na ścieżce dydaktycznej w Puszczy Rzepińskiej zakwitły już pierwsze kwiaty, które zwiastują nadejście długo oczekiwanej pory roku. Wiosna zawita do nas dopiero 21 marca, ale już dziś możemy obserwować pierwsze, pojawiające się kwiaty.

W powiecie żagańskim powstaną nowe ścieżki rowerowe

5 marca 2021, 09:26
Trwają prace nad koncepcją stworzenia sieci ścieżek rowerowych łączących miejscowości powiatu żagańskiego. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono plany współpracy oraz możliwości inwestycyjne, w tym pozyskania wsparcia zewnętrznego do budowy tras dla miłośników dwóch kółek oraz zdrowego stylu życia.

Zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy

5 marca 2021, 08:45
Wybierasz się pociągiem do stolicy? Sprawdź rozkład jazdy. Od połowy marca, w związku z modernizacją Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego, część pociągów ominie dworzec zachodni i centralny. IC Lubuszanin dojedzie do dworca Warszaw Gdańska.

Zablokowana obwodnica Gorzowa. Korki na objeździe

5 marca 2021, 07:59
Poważne utrudnienia dla jadących od Szczecina w stronę Zielonej Góry. Jak donosi portal gorzowianin.com, zablokowana jest obwodnica Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S3, pomiędzy węzłami Gorzów Wielkopolski Zachód, a Gorzów Wielkopolski Południe. Doszło tam do zderzenie trzech aut osobowych.

Zdarzenie trzech aut i karetki na ekspresowej "trójce"

4 marca 2021, 18:49
Zdarzenie drogowe na drodze ekspresowej S3 na odcinku pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Na wysokości Cigacic, na pasie ruchu w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego doszło do zderzenia kilku samochodów.

Tranzyt przez Berlin, czyli jak uniknąć kwarantanny po powrocie z wakacji

4 marca 2021, 12:02
Polacy, mimo wielu obostrzeń, chętnie wyjeżdżają z kraju. Jednak powrót z wakacji zorganizowanym transportem, może wiązać się z odbyciem przymusowej, 10-dniowej kwarantanny. Nasi rodacy znaleźli jednak sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy wylecieć i wrócić do Berlina. Wówczas jesteśmy w tranzycie i obowiązują nas zupełnie inne przepisy.


Fotoreportaże