Wiadomości

Lockdown w całej Polsce został przedłużony!

7 kwietnia 2021, 11:51
W środowe przedpołudnie podczas konferencji prasowej, minister zdrowia ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że nadal pozostaną zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne. A przedszkola i żłobki będą funkcjonowały z ograniczeniami.

Pożar w Świebodzinie. Policjanci zapobiegli tragedii

7 kwietnia 2021, 09:51
Pożar w kotłowni w budynku wielorodzinnym w Świebodzinie postawił na nogi wszystkich mieszkańców. Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów i strażaków udało się wyprowadzić z budynku wszystkich mieszkańców i zapobiec tragedii.

Grozili porwaniem dziecka i spaleniem firmy. Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty

7 kwietnia 2021, 08:39
Policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie doprowadziło do ustalenia 4 mężczyzn w związku z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Według śledczych sprawcy zażądali od pokrzywdzonego zwrotu rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka i spaleniem firmy bliskiej osoby. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gorzowie 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Kilkudziesięciu strażaków pojawiło się przed szpitalem w Żarach [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 16:29
Kilkanaście wozów Ochotniczej Staży Pożarnej pojawiło się w Wielkanoc przed 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym w Żarach. Wszystko przez to, że strażacy ochotnicy postanowili wesprzeć na duchu swojego kolegę z OSP Trzebiel, który jest zakażony koronawirusem i leży w żarskim szpitalu. Mężczyźnie w miniony piątek zmarła żona, dlatego jego syn, również strażak postanowił zorganizować tę wyjątkową akcję.

Gdzie ta wiosna? Będzie chłodno i deszczowo

6 kwietnia 2021, 14:37
Miało być ciepło i słonecznie, a wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać. Długoterminowe prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Mniejsze lub większe opady deszczu możliwe są codziennie przez najbliższe dwa tygodnie. Temperatura też nie zachwyci.

Zielona Fala w centrum Zielonej Góry. To już w maju

6 kwietnia 2021, 13:42
Prace nad upłynnieniem ruchu w centrum Zielonej Góry trwają już od dłuższego czasu. To niewątpliwie jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Śródmiejską obwodnicą przejeżdża dziennie nawet 40 tysięcy samochodów. Nic więc dziwnego, że w godzinach szczytu tworzą tam się korki. Rozwiązaniem ma być znana od dawna zielona fala.

Spójnia przedłuża serię. W środę mecz numer 4

6 kwietnia 2021, 12:55
Zielonogórski Zastal przegrywa trzeci mecz ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi. W poniedziałkowy wieczór lepsi okazali się koszykarze ze Spójni Stargard, którzy wygrali mecz 82:77. o oznacza, że w środę zobaczymy czwarte spotkanie tej pary! W środę potyczka numer 4.

Po meczu Toruń - Zielona Góra. Trenerzy oceniają swoje zespoły

6 kwietnia 2021, 12:39
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra przegrał inaugurację PGE Ekstraligi w Toruniu. Po meczu trenerzy obu drużyn skomentowali pojedynek i ocenili postawę swoich zawodników.

Kamienica odzyskała swój dawny blask. Zobaczcie efekty!

6 kwietnia 2021, 12:31
To wręcz nieprawdopodobne. Odrapana, oszpecona antenami satelitarnymi i graffiti zabytkowa kamienica w Zielonej Górze zmieniła się nie do poznania. Budynek przy Chrobrego 44 trafił pod opiekę konserwatora zabytków. Zobaczcie efekty!

Ogromne drzewo zablokowało drogę do cmentarza. Interweniowali strażacy

6 kwietnia 2021, 11:55
W świąteczne, poniedziałkowe popołudnie strażacy z Templewa w powiecie międzyrzeckim mieli pełne ręce roboty. Przewalone, ogromne drzewo tarasowało drogę dojazdową do miejscowego cmentarza. Pogoda płata figle, o czym przekonali się mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego.


Fotoreportaże