Wiadomości

Otworzył siłownię pomimo zakazu. Właściciel zostanie ukarany

29 grudnia 2020, 12:34
Lubuscy policjanci sprawdzają obiekty handlowe, środki transportu, lokale gastronomiczne oraz siłownie – wszystko ma związek z nowymi obostrzeniami, które obowiązują od poniedziałku 28 grudnia. Policjanci z Zielonej Góry podczas jednej z takich kontroli zastali działającą siłownię, w której ćwiczyły osoby. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie właściciela oraz powiadomili Państwową Inspekcję Sanitarną.

Gdy wybuchnie nam w dłoni petarda...

29 grudnia 2020, 12:14
Czas sylwestrowej zabawy kojarzy się z widowiskowymi pokazami pirotechnicznymi. I chociaż coraz więcej miast włącza się w akcję #NieStrzelam, fajerwerki nadal cieszą się dużą popularnością. Niestety - petardy w połączeniu z alkoholem i brawurą, to bardzo ryzykowna kombinacja, która może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem.

Nowoczesne łóżka od WOŚP w gorzowskim szpitalu

29 grudnia 2020, 11:36
Dwadzieścia specjalistycznych łóżek – dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiało we wtorkowy poranek do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Fundacja zareagowała szybko na potrzeby pacjentów w całej Polsce. Łóżka trafią przede wszystkim na oddziały zajmujące się chorymi na COVID-19.

Wiemy jak będzie wyglądać parking przy szpitalu w Zielonej Górze

29 grudnia 2020, 11:16
Szpital i okolice wprost są zapchane przez samochody. To wstyd, że do tej pory nie ma tam porządnego parkingu – mówił w maju 2020 roku prezydent Janusz Kubicki. To wtedy, razem z marszałek Elżbietą Polak, miasto zdecydował o się na wybudowanie wielopoziomowego parkingu, który powstanie przy ulicy Waryńskiego.

Pili razem denaturat, o mało nie doszło do tragedii

29 grudnia 2020, 10:43
Libacja alkoholowa z denaturatem w tle, usiłowanie zabójstwa i pobicie. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Pawłowi W., który działając w warunkach recydywy, dopuścił się tych czynów.

IMGW ostrzega: Uwaga na gołoledź na drodze

28 grudnia 2020, 19:35
Z prognozy IMGW wynika, że z poniedziałku na wtorek na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Zwłoki mężczyzny pod gruzami w Gorzowie Wielkopolskim

28 grudnia 2020, 17:11
Zwłoki mężczyzny zostały znalezione pod gruzami w pomieszczeniu piwnicznym na jednej z ulic w Gorzowie Wielkopolskim. Odkrycia dokonała przypadkowa osoba w poniedziałkowe popołudnie. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

Zamiast serca, w Zielonej Górze są "winogronka" na nakrętki

28 grudnia 2020, 15:38
Do końca 2020 roku, a zostało już niewiele czasu – na ulicach Zielonej Góry pojawi się 13 pojemników do zbierania nakrętek. Jednak zielonogórskie pojemniki, to nie typowe serca takie jak w innych miastach. Decyzją prezydenta Janusza Kubickiego, serce zostało zastąpione winogronem.

Niezwykły festiwal świateł w wykonaniu strażaków z Międzyrzecza [film]

28 grudnia 2020, 12:29
Strażacy z Międzyrzecza w wolnej chwili nagrali wyjątkowy film. Przy użyciu siedmiu wozów strażackich zaparkowanych w garażach jednostki stworzyli pokaz świateł zsynchronizowany z muzyką. To nagranie trzeba koniecznie obejrzeć.

Szczęśliwiec z Międzyrzecza wygrał 1 mln zł

28 grudnia 2020, 11:59
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia padła „szóstka” w Lotto Plus w Międzyrzeczu. Ktoś kupując los i typując własne liczby wygrał 1 mln zł. To kolejny szczęśliwiec z województwa lubuskiego, który w ostatnich miesiącach może cieszyć się z wysokiej wygranej.


Fotoreportaże