Wiadomości

Tesco zmienia się w Netto. Pierwszy w lubuskim sklep zamknięty będzie 22 kwietnia

31 marca 2021, 13:10
Tesco powoli znikać będzie z naszego krajobrazu Netto wytypowało już 18 placówek sieci Tesco, które jako pierwsze zostaną przekształcone w market duńskiej sieci. Ma to nastąpić już po świętach. W województwie lubuskim jak na razie będzie to jeden sklep – w Kostrzynie nad Odrą przy ulicy Gorzowskiej.

1600 osób bez testu chciało wjechać do Polski

31 marca 2021, 12:33
Na granicy polsko-niemieckiej od wtorku pojawiły się stałe punkty kontroli Straży Granicznej. Każda osoba wjeżdżająca do kraju musi mieć przy sobie negatywny wynik testu diagnostycznego. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą, bo tylko w ciągu jednej doby bez testu próbowało wjechać do Polski ponad 1600 osób. Blisko 350 osób zawrócono z powrotem do Niemiec.

Z ronda w Sulechowie zniknęły wielkanocne zające. Zniszczyli je wandale! [FILM]

31 marca 2021, 11:53
W Sulechowie nieznani do tej pory sprawcy ukradli z ronda ozdoby wielkanocne. Wyczyn młodych ludzi, którzy po koeli zabierają ze skrzyżowania wielkanocne zające, nagrały kamery miejskiego monitoringu. Sprawa została zgłoszona na policję, a mieszkańcy Sulechowa nie kryją swojego oburzenia.

Zderzenie motocyklisty z ciężarówką

31 marca 2021, 11:41
W środowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 29 w miejscowości Urad pomiędzy Słubicami, a Cybinką doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu ciężarowego. Poszkodowany motocyklista został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Pijany 36-latek demolował zaparkowane samochody. Chciał zniszczyć również radiowóz

31 marca 2021, 11:35
Policjanci ze Wschowy zatrzymali 36-letniego mężczyznę demolującego przypadkowe auta, które były zaparkowane wzdłuż jednej z ulic. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Podczas zatrzymania próbował również zniszczyć policyjny radiowóz.

Piroman-recydywista wpadł w ręce policji

31 marca 2021, 10:07
48-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem podpaleń. Mężczyzna dwukrotnie podłożył ogień w na jednej z posesji przy ulicy Fabrycznej w Gorzowie. Efekty swoich działań oglądał z daleka.

Trwa budowa hali sportowej przy SP3 w Słubicach

31 marca 2021, 09:53
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą mieć do dyspozycji nie tylko salę sportową o powierzchni 600 mkw, ale też zaplecze sanitarne z natryskami i salę do zajęć korekcyjnych. Cały obiekt będzie miał 900 mkw.

Czy do Szprotawy wrócą pociągi?

31 marca 2021, 09:40
26 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w sprawie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań. Zadanie ma być realizowane w ramach programu „Kolej Plus”.

Odwiedzamy budowę mostu przez Odrę

31 marca 2021, 09:36
Jak informują drogowcy, inwestycja wchodzi w kolejny etap. Trwają prace związane z montażem rusztowania wsporczego oraz deskowania pod ustrój nośny mostu. Roboty są realizowane przy zastosowaniu m.in. rusztowań nośnych oraz elementów systemu deskowania.

Wyrywkowa kontrole na granicy z Niemcami

30 marca 2021, 11:48
Patrole Straży Granicznej pojawiły się na polsko-niemieckich granicach. Co prawda nie ma stałych punktów kontroli, ale funkcjonariusze zatrzymują wytypowane przez siebie pojazdy. Na żądanie funkcjonariuszy musimy okazać negatywny wynik testu, bądź udać się bezpośrednio na kwarantannę.


Fotoreportaże