Wiadomości

Poszukiwany, uratowany przez kryminalnych

28 grudnia 2020, 09:21
W wigilijny czwartek wschowscy policjanci uratowali życie mężczyźnie. Można powiedzieć, żyje tylko dlatego, że był poszukiwany przez organy ścigania, a kryminalni przyjechali do jego domu, aby go… zatrzymać.

Obostrzenia od 28 grudnia. Pełna lista zmian

28 grudnia 2020, 08:02
Od poniedziałku 28 grudnia nałożone zostały na nas nowe ograniczenia. Rząd zamyka całkowicie hotele i stoki narciarskie oraz znacznie ogranicza działalność galerii handlowych. Wszyscy, którzy wracać będą do Polski transportem zborowym, będą musieli odbyć kwarantannę.

Sylwester bez godziny policyjnej

27 grudnia 2020, 18:46
Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki tłumaczył, że w Sylwestra nie będzie godziny policyjnej, ponieważ musiałby zostać wprowadzony stan wyjątkowy. A tego rząd nie planuje. Jednak premier apelował o to, aby świętować w kameralnym gronie, nie przemieszczać się, a przede wszystkim aby nie strzelać fajerwerkami i petardami.

„To historyczny moment. Chcesz żyć? Zaszczep się”. Chirurg pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w Lubuskiem

27 grudnia 2020, 13:34
W niedzielę 27 grudnia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została zaszczepiona pierwsza osoba przeciwko COVID-19 w województwie lubuskim. Jako pierwszy szczepionkę przyjął profesor Jerzy Sieńko z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Profesor podkreślał, że szczepionka jest jedyną skuteczną bronią do walki z COVID-19 i jeżeli ktoś chce żyć, to powinien się zaszczepić.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Najazd turystów na świąteczne Popowo. Wjazd do miejscowości jest zakorkowany

26 grudnia 2020, 18:34
Mieszkańcy małej wsi Popowo co roku ozdabiają swoje domy oraz posesje tysiącami światełek. Oświetlone jest dosłownie wszystko. Popowo jest znane jako lubuskie Las Vegas i w święta przyciąga tłumy osób. W tym roku, jak się okazało, chętnych na zobaczenie bajkowych iluminacji jest tyle, że w sobotni wieczór dojazd do miejscowości został dosłownie zablokowany. Kierowcy stoją w 3,5-kilometrowym korku.

Tak Popowo błyszczy na święta. Świecą się całe domy i wóz strażacki [zdjęcia]

26 grudnia 2020, 16:23
Mała wieś Popowo koło Skwierzyny, to bez wątpienia najpiękniej i najbardziej oświetlona miejscowość w całym województwie lubuskim, a może nawet i w Polsce. Mieszkańcy tradycyjnie co roku na Święta Bożego Narodzenia ubierają swoje domy oraz posesje tysiącami światełek. Oświetlone są płoty, drzewa, całe domy, remiza strażacka, kościół. A w tym roku świeci się nawet wóz strażacki. Jak przyznają sami mieszkańcy, przeszli w tym roku samych siebie i Popowo wygląda po prostu bajecznie.

Mieszkańcy podzielili się świąteczną żywnością [film]

26 grudnia 2020, 15:12
W sobotę 26 grudnia w Gorzowie odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”, którą zorganizowała społeczniczka Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Mieszkańcy Gorzowa chętnie włączyli się w akcję i oddali jedzenie, które zostało po świętach.

Bus ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski

25 grudnia 2020, 23:04
W pierwszy dzień świąt wieczorem bus marki mercedes sprinter przewożący pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 przekroczył Polską granicę. Tuż przed godz. 22 bus ze szczepionkami wjechał na autostradę A2 w Świecku i ruszył dalej w trasę policyjnym konwoju.

Włamał się dwa razy do tego samego sklepu. Kto rozpoznaje złodzieja?

25 grudnia 2020, 12:27
Mężczyzna z młotkiem próbował włamać się do trzech sklepów w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą. Dwie pierwsze próby były bezskuteczne, ale ostatecznie złodziej wybił szybę w drzwiach sklepu Żabka przy ul. Piastowskiej i wszedł do środka. Jak się okazało, mężczyzna włamał się drugi raz do tej samej Żabki w ciągu trzech dni. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Pracownicy sklepu publikują zdjęcie złodzieja i proszą o pomoc.


Fotoreportaże