Wiadomości

Konar drzewa spadł na jadący samochód

9 kwietnia 2021, 20:42
W piątkowe popołudnie na drodze krajowej nr 24 w okolicach przejazdu kolejowego w Luboszu w powiecie międzychodzkim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Konar drzewa spadł na kabinę samochodu dostawczego podczas jazdy. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Zderzenie hondy i toyoty na DK24. Toyota wpadła do rowu

9 kwietnia 2021, 16:30
W piątkowe popołudnie na drodze krajowej nr 24 na wysokości miejscowości Chełmsko w powiecie międzyrzeckim doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – hondy i toyoty. Kierujący hondą uderzył w tył toyoty, która następnie wpadła do rowu. Poszkodowana została jedna osoba. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Ponad 100 wolontariuszy pomaga w Szpitalu Tymczasowym. Potrzebni są kolejni

9 kwietnia 2021, 16:04
Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Tylko w piątek przybyło 716 osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim, a 21 zmarło. Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze pęka w szwach i wciąż potrzebuje rąk do pracy. Obecnie w lecznicy pomaga aż 109 wolontariuszy, którzy są studentami kierunków medycznych. Jednak potrzebna jest pomoc kolejnych osób.

Uderzył prętem w głowę kierowcę autobusu

9 kwietnia 2021, 13:52
Brutalny napad na kierowcę autobusu w Gorzowie Wielkopolskim. Do zdarzenia doszło w momencie, kiedy kierowca zwrócił uwagę pasażerowi, aby ten nie jadł w autobusie. Kiedy kolejne prośby nie poskutkowały, kierowca poprosił pasażera, aby ten wyszedł z pojazdu. Wówczas został uderzony metalowym prętem w głowę.

Tragedia pod Kostrzynem. Nie żyją dwie osoby

7 kwietnia 2021, 18:50
Tragedia w Dąbroszynie w powiecie gorzowskim. Kierujący osobowym volkswagenem z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął kierowca i pasażer. Droga jest zablokowana.

Lockdown w całej Polsce został przedłużony!

7 kwietnia 2021, 11:51
W środowe przedpołudnie podczas konferencji prasowej, minister zdrowia ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że nadal pozostaną zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne. A przedszkola i żłobki będą funkcjonowały z ograniczeniami.

Pożar w Świebodzinie. Policjanci zapobiegli tragedii

7 kwietnia 2021, 09:51
Pożar w kotłowni w budynku wielorodzinnym w Świebodzinie postawił na nogi wszystkich mieszkańców. Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów i strażaków udało się wyprowadzić z budynku wszystkich mieszkańców i zapobiec tragedii.

Grozili porwaniem dziecka i spaleniem firmy. Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty

7 kwietnia 2021, 08:39
Policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie doprowadziło do ustalenia 4 mężczyzn w związku z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Według śledczych sprawcy zażądali od pokrzywdzonego zwrotu rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka i spaleniem firmy bliskiej osoby. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gorzowie 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Kilkudziesięciu strażaków pojawiło się przed szpitalem w Żarach [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 16:29
Kilkanaście wozów Ochotniczej Staży Pożarnej pojawiło się w Wielkanoc przed 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym w Żarach. Wszystko przez to, że strażacy ochotnicy postanowili wesprzeć na duchu swojego kolegę z OSP Trzebiel, który jest zakażony koronawirusem i leży w żarskim szpitalu. Mężczyźnie w miniony piątek zmarła żona, dlatego jego syn, również strażak postanowił zorganizować tę wyjątkową akcję.

Gdzie ta wiosna? Będzie chłodno i deszczowo

6 kwietnia 2021, 14:37
Miało być ciepło i słonecznie, a wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać. Długoterminowe prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Mniejsze lub większe opady deszczu możliwe są codziennie przez najbliższe dwa tygodnie. Temperatura też nie zachwyci.


Fotoreportaże