Wiadomości

Wiemy jak będzie wyglądać parking przy szpitalu w Zielonej Górze

29 grudnia 2020, 11:16
Szpital i okolice wprost są zapchane przez samochody. To wstyd, że do tej pory nie ma tam porządnego parkingu – mówił w maju 2020 roku prezydent Janusz Kubicki. To wtedy, razem z marszałek Elżbietą Polak, miasto zdecydował o się na wybudowanie wielopoziomowego parkingu, który powstanie przy ulicy Waryńskiego.

Pili razem denaturat, o mało nie doszło do tragedii

29 grudnia 2020, 10:43
Libacja alkoholowa z denaturatem w tle, usiłowanie zabójstwa i pobicie. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Pawłowi W., który działając w warunkach recydywy, dopuścił się tych czynów.

IMGW ostrzega: Uwaga na gołoledź na drodze

28 grudnia 2020, 19:35
Z prognozy IMGW wynika, że z poniedziałku na wtorek na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Zwłoki mężczyzny pod gruzami w Gorzowie Wielkopolskim

28 grudnia 2020, 17:11
Zwłoki mężczyzny zostały znalezione pod gruzami w pomieszczeniu piwnicznym na jednej z ulic w Gorzowie Wielkopolskim. Odkrycia dokonała przypadkowa osoba w poniedziałkowe popołudnie. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

Zamiast serca, w Zielonej Górze są "winogronka" na nakrętki

28 grudnia 2020, 15:38
Do końca 2020 roku, a zostało już niewiele czasu – na ulicach Zielonej Góry pojawi się 13 pojemników do zbierania nakrętek. Jednak zielonogórskie pojemniki, to nie typowe serca takie jak w innych miastach. Decyzją prezydenta Janusza Kubickiego, serce zostało zastąpione winogronem.

Niezwykły festiwal świateł w wykonaniu strażaków z Międzyrzecza [film]

28 grudnia 2020, 12:29
Strażacy z Międzyrzecza w wolnej chwili nagrali wyjątkowy film. Przy użyciu siedmiu wozów strażackich zaparkowanych w garażach jednostki stworzyli pokaz świateł zsynchronizowany z muzyką. To nagranie trzeba koniecznie obejrzeć.

Szczęśliwiec z Międzyrzecza wygrał 1 mln zł

28 grudnia 2020, 11:59
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia padła „szóstka” w Lotto Plus w Międzyrzeczu. Ktoś kupując los i typując własne liczby wygrał 1 mln zł. To kolejny szczęśliwiec z województwa lubuskiego, który w ostatnich miesiącach może cieszyć się z wysokiej wygranej.

Przez święta „wpadło” 30 pijanych kierowców

28 grudnia 2020, 10:30
Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa na szczęście nikt nie zginął. Doszło jednak do 5 wypadków, w których ranne zostało 5 osób. Niestety policjanci zatrzymali 30 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić auto pod wpływem alkoholu.

Poszukiwany, uratowany przez kryminalnych

28 grudnia 2020, 09:21
W wigilijny czwartek wschowscy policjanci uratowali życie mężczyźnie. Można powiedzieć, żyje tylko dlatego, że był poszukiwany przez organy ścigania, a kryminalni przyjechali do jego domu, aby go… zatrzymać.

Obostrzenia od 28 grudnia. Pełna lista zmian

28 grudnia 2020, 08:02
Od poniedziałku 28 grudnia nałożone zostały na nas nowe ograniczenia. Rząd zamyka całkowicie hotele i stoki narciarskie oraz znacznie ogranicza działalność galerii handlowych. Wszyscy, którzy wracać będą do Polski transportem zborowym, będą musieli odbyć kwarantannę.


Fotoreportaże