Wiadomości

Rzepińska paczka trafiła do rodziny z Serbowa

23 grudnia 2020, 13:51
Rzepińska Paczka, to inicjatywa burmistrza – Sławomira Dudzisa. Co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, do rodzin z terenu gminy Rzepin trafia świąteczna paczka. Nie inaczej było w tym roku.

Dzielnicowa z Żagania o wielki sercu pomogła sześcioosobowej rodzinie

23 grudnia 2020, 12:47
Sierżant Michalina Purwiel dzielnicowa z Żagania wspólnie z rodziną i sąsiadami zorganizowała świąteczną paczkę dla potrzebujących. Prezentów było tak dużo, że ledwo zmieściły się do radiowozu. Obdarowana – 6-osobowa rodzina to mieszkańcy rejonu służbowego policjantki.

Nowe obostrzenia na granicy tuż po świętach

23 grudnia 2020, 12:39
Od 28 grudnia na polskiej granicy obowiązywać będą nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie będą już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający polską granicę, stanowiącą granicę zewnętrzną UE. Na kwarantannę po przekroczeniu granicy kierowani będą podróżujący transportem zbiorowym. Zwolnione z kwarantanny będą m.in. osoby zaszczepione na COVID-19.

„Medycy nie mogą być awangardą ruchu antyszczepionkowego”

23 grudnia 2020, 12:17
Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszają w niedzielę 27 grudnia. Jak się okazało, deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

W Bytomiu Odrzańskim stanęła społeczna lodówka

22 grudnia 2020, 20:29
Pierwsza społeczna lodówka stanęła w Bytomiu Odrzańskim. We wtorek, 22 grudnia odbyło się jej oficjalne otwarcie. Lodówka została wypełniona po brzegi jedzeniem i będzie służyć mieszkańcom Bytomia i okolicznych miejscowości.

Gorzów: Kierujący mercedesem potrącił rowerzystkę [zdjęcia]

22 grudnia 2020, 16:04
We wtorek 22 grudnia na rondzie Górczyńskim w Gorzowie doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego samochodem osobowym marki mercedes. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.

Po świętach ograniczenia w galeriach. Co będzie zamknięte?

22 grudnia 2020, 14:32
Znana jest już lista sklepów, które będą mogły działać w galeriach handlowych po 28 grudnia. Wyjątków jest bardzo dużo, prościej byłoby wymienić branże, które zostaną zamknięte. Chodzi głównie o sklepy z odzieżą i wszelkiego rodzaju wyspy handlowe.

Jak złożyć pozew o alimenty?

22 grudnia 2020, 13:56
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Mówiąc prościej, alimenty należą się dziecku niezależnie od jego wieku aż do momentu, gdy jest w stanie zapewnić sobie samo utrzymanie. Obalić trzeba powszechnie obowiązujący mit, iż obowiązek alimentacji wygasa automatycznie, gdy dziecko kończy 18 lat.

Wigilia bez godzin dla seniorów

22 grudnia 2020, 12:20
W czwartek 24 grudnia nie będą obowiązywały godziny dla seniorów. Wszystko przez to, że w Wigilię sklepy są czynne krócej. Dlatego też zawieszenie godzin dla seniorów ma umożliwić pozostałym osobom zrobienie zakupów na ostatnią chwilę.

Proboszcz gorzowskiej katedry znów stanął przed sądem. Ruszyła apelacja

22 grudnia 2020, 12:02
Wyrok w sprawie zaniedbań, które doprowadziły do pożaru gorzowskiej katedry, usłyszymy po Nowym Roku. We wrześniu 2020, sąd pierwszej instancji uznał, że proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań. Za to skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Dziś odbyła się pierwsza rozprawa apelacyjna.


Fotoreportaże