Wiadomości

Rusza żużlowa ekstraliga. Pierwsze mecze jeszcze w przedświąteczną sobotę

22 marca 2021, 13:41
Oba lubuskie zespoły żużlowe zainaugurują tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi na wyjeździe. Falubaz zmierzy w Toruniu z miejscowym Apatorem. Wyjątkowo trudne zadanie czeka natomiast gorzowska Stal. Żółto-niebiescy jadą na pierwszy mecz do Leszna.

Poznajesz tego mężczyznę? To on usiłował zabić kobietę w Bojadłach

22 marca 2021, 12:45
43-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego poszukiwany jest przez sulechowską policję za usiłowanie zabójstwa, do jakiego miało dojść w Bojadłach w gminie Sulechów. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 19 marca 2021 roku.

Dramatyczna sytuacja w Słubicach. Łzy i nerwy w gigantycznej kolejce do namiotu testowego COVID-19

22 marca 2021, 11:55
W poniedziałek 22 marca od samego rana w punkcie przy ul. Kościuszki w Słubicach tworzy się gigantyczna kolejka osób, które chcą wykonać test na COVID-19, aby móc pójść do pracy w Niemczech. Kolejka z każdą godziną robi się coraz dłuższa. Osoby stojące w kolejce są zmęczone i rozżalone całą sytuacją. Skarżą się, że muszą czekać nawet 3-4 godziny na wykonanie testu.

Chciał wyłudzić ponad 33 tys. zł odszkodowania. Sprawa będzie miała finał w sądzie

22 marca 2021, 10:05
Policjanci ze Wschowy przedstawili zarzut oszustwa 36-letniemu mężczyźnie, który próbował wyłudzić odszkodowania. Do Sądu Rejonowego we Wschowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyzna zgłosił do firmy ubezpieczeniowej zdarzenie drogowe, jednak okazało się, że uszkodzenia samochody w rzeczywistości odbiegają od tego, co 36-latek przedstawił ubezpieczycielowi.

Maseczki, komu maseczki?

22 marca 2021, 08:21
Na terenie całego województwa lubuskiego trwa akcja rozdawania bądź nawet rozwożenia maseczek po domach mieszkańców. W akcje zaangażowane są głównie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W większych miastach organizowane są punkty, w których rozdawane są maseczki.

Nowe wytyczne na zamówienia komputerów

21 marca 2021, 23:33
Urząd Zamówień Publicznych wystosował nowe wskazówki odnośnie zamówień komputerów. Warto się z nimi zapoznać.

Gigantyczna kolejka do namiotu testowego COVID-19 w Słubicach [zdjęcia]

21 marca 2021, 12:17
Od niedzieli 21 marca Polska jest uznawana przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka w związku z COVID-19. Tym samym wjeżdżając na teren Niemiec trzeba posiadać negatywny test na koronawirusa, oczywiście z pewnymi wyjątkami. Wprowadzenie obowiązkowych testów, to spory problem m.in. dla mieszkańców Słubic, którzy na co dzień pracują lub uczą się we Frankfurcie nad Odrą. W niedzielę od samego rana przed namiotem testowym w Słubicach ustawiają się gigantyczne kolejki.

Polregio ogranicza połączenia w lubuskim. Sprawdź rozkład jazdy

19 marca 2021, 13:42
Ważne informacje dla pasażerów podróżujących kolejami regionalnymi w dwóch relacjach na terenie lubuskiego. Od 24 marca Polregio wprowadza czasowe zmiany w kursowaniu pociągów. Ma to związek z kolejną falą pandemii koronawirusa.

Znany przedsiębiorca zatrzymany pod zarzutem działania w grupie przestępczej

19 marca 2021, 13:13
Znany przedsiębiorca budowlany miał zostać ostatnio zatrzymany pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Oprócz niego, do sprawy zatrzymano trzy inne osoby, które właśnie usłyszały zarzuty.

Dwie zielonogórzanki okradzione z oszczędności swojego życia

19 marca 2021, 12:00
Oszuści działający metodą „na wnuczka” okradli wczoraj dwie starsze zielonogórzanki. Jedna z pokrzywdzonych przekazała przestępcom 30 tysięcy złotych, druga natomiast oddała złotą biżuterię również wartą 30 tysięcy złotych. Pięć innych osób, które odebrały podejrzane telefony, nie pozwoliło się oszukać i powiadomiło zielonogórską Policję.


Fotoreportaże