Wiadomości

Policyjny pościg za pijanym 17-latkiem. Zobacz nagranie [film i zdjęcia]

21 grudnia 2020, 14:17
W niedzielę w nocy ulicami Zielonej Góry był prowadzony pościg za pijanym 17-latkiem, który kierował osobowym chryslerem. Podczas pościgu 17-latek uderzył m.in. w policyjny radiowóz, a swoją ucieczkę zakończył na drzewie. Właśnie usłyszał zarzuty. Według ustaleń policjantów, samochodem miał również kierować 22-letni pasażer. Policjanci opublikowali właśnie nagranie z monitoringu na którym widać pościg.

Pożar w Wiejcach. To mogło skończyć się tragedią

21 grudnia 2020, 14:09
Po raz kolejny doszło do pożaru materiałów palnych, które umieszczane są w przydomowych piecach centralnego ogrzewania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pozostawienie przy piecu materiałów łatwopalne, może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Ktoś ukradł autobus z dworca PKS i uderzył nim w budynek

21 grudnia 2020, 13:44
Policjanci ze Słubic otrzymali w poniedziałek w nocy zgłoszenie o autobusie, który uderzył w budynek przy ul. 1 Maja. Jak się okazało, ktoś ukradł autokar z dworca autobusowego i wybrał się na przejażdżkę ulicami miasta, która zakończyła się rozbiciem pojazdu na ścianie budynku. Sprawca porzucił autobus i uciekł z miejsca zdarzenia.

Będzie przebudowa DK22

21 grudnia 2020, 13:34
Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Deszczno i Krzeszyce w powiecie gorzowskim. Na 22-ce przebiegającej przez te gminy ma być bezpieczniej. GDDKiA planuje remont blisko 13-kilometrowego odcinka. Droga ma być poszerzona o pół metra, pojawią się też nowe chodniki i wyspy spowalniające.

Fala hejtu i doniesienie do prokuratury po piśmie dyrektora gorzowskiego pogotowia

21 grudnia 2020, 10:34
Dyrektor stacji pogotowia w Gorzowie wycofuje się z zapisu o konieczności obowiązkowego szczepienia pracowników w nowym roku. Po fali hejtu, jaka wylała się na dyrektora placówki, Andrzej Szmit złoży doniesienie do prokuratury. Chodzi o groźby karalne.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych. Możemy uratować ich życie!

21 grudnia 2020, 10:08
Zielonogórscy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni, aby upewnić się, że warunki, w jakich mieszkają, nie zagrażają ich życiu. W nocy temperatury są niskie i trudne warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla osób, które nie mają dachu nad głową.

Rzecznik rządu: W sylwestra policja będzie mogła wystawiać mandaty

21 grudnia 2020, 09:19
Na podstawie rozporządzenia ws. nowych obostrzeń, policja będzie miała możliwość wystawiania mandatów osobom, które bez powodu ujętego w rozporządzeniu pojawią się od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano 1 stycznia na ulicach - przekazał w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Bożonarodzeniowy jarmark w Żarach

21 grudnia 2020, 08:41
Od piątku do niedzieli w Żarach trwał jarmark bożonarodzeniowy. Na rynku wokół ratusza zaprezentowało się wielu wystawców.

Czołówka volkswagena i motocykla w Kożuchowie [zdjęcia]

20 grudnia 2020, 19:38
W niedzielne popołudnie w Kożuchowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki volkswagen i motocykla. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Kompletnie pijana 13-latka trafiła do szpitala

20 grudnia 2020, 14:47
Do szpitala w Zielonej Górze została przywieziona 13-letnia dziewczynka, która była w stanie upojenia alkoholowego. Jak się okazało, dziewczynka piła alkohol razem ze swoją 14-letnią koleżanką na terenie jednego z pustostanów w miejscowości Bytnica. Sprawą będzie zajmował się sąd rodzinny i nieletnich.


Fotoreportaże