Wiadomości

Pijany rowerzysta uderzył w słup. Pierwszej pomocy udzieli strażacy

19 lutego 2021, 19:25
Do nietypowego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie we wsi Podlegórz w gminie Trzebiechów. Mężczyzna, który jechał rowerem w pewnym momencie zjechał na pobocze i uderzył w słup. Jak się okazało, rowerzysta był pijany. Na miejsce został wysłany zastęp OSP Trzebiechów, ponieważ w okolicy nie było wolnej karetki.

Zielona Góra: tędy przebiegać będzie południowa obwodnica miasta

19 lutego 2021, 17:05
Wycinany jest już las pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Nowa droga jest potrzebna, ponieważ w znacznym stopniu odciąży zapchana Trasę Północną. Jest to największa inwestycja drogowa prowadzona przez miasto.

Przeszkadzał mu szlaban, więc go...wyrwał [film]

19 lutego 2021, 15:27
Kamery monitoringu na jednym z osiedli w Międzyrzeczu w województwie lubuski nagrały bardzo ciekawe zdarzenie. Widać na nim, jak młody mężczyzna podchodzi do zamkniętego szlabanu na jedno z osiedli mieszkaniowych, wyłamuje go i oddala się jedną z ulic.

Straż Miejska zapuka do drzwi trucicieli powietrza. Są wyniki kontroli

19 lutego 2021, 13:09
Lubuski Alarm Smogowy sprawdził powietrze w Żaganiu. Wytypowano miejsca, gdzie przekroczone jest stężenie pyłów PM10 w powietrzu. Niebawem pod te adresy zapuka Straż Miejska.

Laguna już w 100% należy do Nowej Soli

19 lutego 2021, 12:40
Niewiele ponad 1,3 miliona złotych zapłaci Nowa Sól za prawo własności do wycieczkowego statku Laguna. Do tej pory jednostka była współwłasnością kilku gmin. Teraz, dzięki podpisanej umowie, Laguna trafi pod skrzydła nowosolskiego MOSiR-u.

Napad na Żabkę z nożem w ręce. Policja zatrzymała trzy osoby [film]

18 lutego 2021, 11:54
Gorzowscy policjanci zatrzymali trzy osoby związane z napadem na Żabkę w Wawrowie do którego doszło na początku lutego. Okazało się, że 18-latek wszedł do sklepu z nożem i zażądał pieniędzy, a do tego ukradł alkohol i papierosy. We wszystkim pomagał mu jeszcze 18 i 19-letni kolega, którzy czekali niedaleko od miejsca napadu.

Naćpany 35-latek okradł kościół w Nowej Soli

18 lutego 2021, 10:43
Ukradł różańce, pamiątkowe medale, projektor multimedialny i pieniądze. 35-latek dwukrotnie włamał się do kościoła w Nowej Soli. Jak tłumaczył śledczym, był pod wpływem narkotyków.

W Gorzowie padły strzały. To myśliwi odstrzelili trzy dziki

18 lutego 2021, 10:31
W środowy wieczór tuż przy szpitalu wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim policja zamknęła drogę, odgrodzono od osób postronnych dość duży teren. To było miejsce działania łowczych, którzy polowali na dziki.

Spłonęła smażalnia ryb. Ruszyła zbiórka na odbudowę [zdjęcia]

18 lutego 2021, 10:00
Cztery godzina trwała akcja gaszenia pożaru budynku smażalni ryb w Wierzbnie w powiecie międzyrzeckim. Pożar wybuchł tuż po 15, w akcji ratunkowej brało udział 12 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej.

Kobieta przyjęta do policji, była wcześniej skazana za przemyt narkotyków

17 lutego 2021, 14:44
Skandal w policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie do służby została przyjęta kobieta, która jak się okazało, została wcześniej skazana w Szwecji za przemyt ponad 100 kilogramów narkotyków. Policjantka została w środę zwolniona dyscyplinarnie z policji.


Fotoreportaże