Wiadomości

Funkcjonariusz Służby Więziennej zatrzymany. Usłyszał zarzuty korupcyjne

18 grudnia 2020, 12:36
Prokuratura Okręgowa w Gorzowie zajmuje się sprawą funkcjonariusza Służby Więziennej z Międzyrzecza. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Afera w szpitalu w Słubicach. Sprawą zajmuje się prokuratura

18 grudnia 2020, 10:08
Prokuratura Rejonowa w Słubicach prowadzi postępowanie w sprawie miejscowego szpitala pod kątem narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o wolontariusza, który bez posiadanych uprawnień miał wykonywać obowiązki pielęgniarza. Póki co, nikt nie ma przedstawionych zarzutów, postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Prokuratura przesłuchuje obecnie świadków i gromadzi materiał dowodowy.

Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

18 grudnia 2020, 10:03
Droga była mocno wyeksploatowana, nie było też miejsc parkingowych. Po licznych skargach i uwagach mieszkańców, zmodernizowana droga Peli Bobrowickiej została oddana do użytku. Całość przedsięwzięcia, które zakłada dodatkowo ustawienie zestawów wypoczynkowych oraz oznakowania, podniesie walory turystyczne tej tak chętnie odwiedzanej trasy pieszo- rowerowej.

Rajd 28-latka zakończony w policyjnym radiowozie

18 grudnia 2020, 08:43
Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Żarscy policjanci zatrzymali po krótkim pościgu 28-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Całe zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek w Żarkach Wielkich

Dwa lubuskie szpitale w "złotej setce"

17 grudnia 2020, 23:10
Szpital w Nowej Soli na 19 miejscu, w Gorzowie na 26. Rzeczpospolita opublikowała coroczny ranking szpitali – tzw. złotą setkę. W badaniu uczestniczą te szpitale, które dobrowolnie chcą skonfrontować swoje funkcjonowanie z innymi placówkami. Badania przeprowadzone były w tym roku, jednak oceniały rok 2019.

Gorzów: groźny pożar rozdzielni elektrycznej

17 grudnia 2020, 22:38
Prąd wyłączył się dosłownie na sekundę, a później było słychać jakby wybuch. Czytelnicy naszego portalu relacjonują wydarzenia, do jakich doszło na jednym z osiedli w Gorzowie. Paliła się tam rozdzielnia elektryczna. Interweniowała straż pożarna

Karetki stoją w kolejce przed SORem w Zielonej Górze

17 grudnia 2020, 19:36
Ratownicy medyczni z Zielonej Góry przyznają wprost, że kolejka karetek przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w zielonogórskim szpitalu to już codzienność. Podkreślają, że brakuje miejsc nie tylko na szpitalnych oddziałach, ale również na samym SORze. Dlatego zmuszeni są czekać z pacjentami na pokładzie karetki nawet przez kilka godzin.

Gorzów ograniczy kursowanie komunikacji miejskiej w Wigilię

17 grudnia 2020, 11:18
W wigilię 24 grudnia zostanie ograniczone kursowanie komunikacji Miejskiej w Gorzowie. MZK po godz. 17 zawiesi kursowanie niektórych miejskich linii autobusowych, a linie podmiejskie zostaną zawieszone po godz. 21. Natomiast pozostałe autobusy będą jeździć z mniejszą częstotliwością.

Był tak pijany, że prawie wypadł z kabiny. Kierowca ciężarówki miał 2,5 promila

17 grudnia 2020, 10:36
Policjanci ze Słubic przerwali niebezpieczną jazdę samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 31. Osoba jadąca za tirem zgłosiła, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci zatrzymali pojazd ciężarowy, okazało się, że jego kierowca jest tak pijany, że prawie wypadł z kabiny. 51-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Lockdown w Niemczech. Jak wygląda mały ruch graniczny?

17 grudnia 2020, 09:38
Do sklepu do Frankfurtu na zakupy już nie pojedziemy, ale do oddalonego kilkadziesiąt kilometrów od granicy Berlina – już tak. Sprawdziliśmy, jak wygląda mały ruch przygraniczny jeden dzień po wprowadzeniu w Niemczech lockdownu.


Fotoreportaże