Wiadomości

Basen już gotowy do użytku. Na przeszkodzie stanęła pandemia

18 marca 2021, 11:48
25-metrowy basen, jacuzzi, brodziki dla dzieci, czy sauny. To wszystko czeka na mieszkańców Nowej Soli i okolic. Nowo wybudowana pływalnia nie doczekała się oficjalnego otwarcia. Plany pokrzyżował koronawirus. Miasto czeka na zniesienie obostrzeń

Pożar mieszkania w Kostrzynie nad Odrą. Ewakuowano 70 osób

18 marca 2021, 09:30
W środowy wieczór przy ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą doszło do pożaru mieszkania w bloku. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej. Z budynku zostało ewakuowanych łącznie 70 osób.

Lockdown w całej Polsce już od soboty! Dzieci przechodzą na naukę zdalną

17 marca 2021, 15:14
Podczas konferencji prasowe minister zdrowia przedstawił najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywały w całej Polsce, a nie tak jak do tej pory tylko w czterech województwach, w tym województwie lubuskim. Wśród najważniejszych zmian jest to, że od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia dzieci z klas I-III będą mogły uczyć się wyłącznie zdalnie.

Pobili obywatela Ukrainy. Kto rozpoznaje tych mężczyzn? [zdjęcia]

17 marca 2021, 13:57
Zielonogórscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości czterech mężczyzn, którzy na początku stycznia obok McDonalda przy Alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze pobili obywatela Ukrainy. Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn o kontakt. Zapewniają całkowitą anonimowość.

Złamane serce? Nie niszcz mostu - apelują władze Nowej Soli

17 marca 2021, 13:39
Nowa Sól. Kłódki miłości zawieszane są wielu mostach na całym świecie. Nie inaczej jest i u nas. Ale gdy miłość nie wypali, właściciele kłódek za wszelką cenę chcą pozbyć się śladów po związku. Nie mając kluczyka, zrywają więc kłódki, zazwyczaj niszcząc most.

Czy odbędzie się Pol'and'Rock Festival 2021? Jurek Owsiak odpowiada

17 marca 2021, 13:18
Pod koniec lipca zaplanowana jest 27. edycja Pol'and'Rock Festival. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące restrykcje, wielu fanów zastanawia się czy festiwal w Kostrzynie nad Odrą w ogóle dojdzie do skutku. Głos postanowił zabrać sam Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który podkreśla, że przygotowania do imprezy trwają i będą walczyć o zorganizowanie festiwalu w tradycyjnej formie do samego końca.

Krok za krokiem - wiosna coraz bliżej!

17 marca 2021, 12:00
Choć w środowy poranek zima dała znać o sobie, to są już zapewne jej ostatnie podrygi. Wiosna budzi się do życia, co widać jak na dłoni w lasach województwa lubuskiego.

Prace podziemne na wielu ulicach w Sulęcinie

17 marca 2021, 11:43
Sulęcin. W ostatnich dniach na ulicach miasta pojawiły się spore utrudnienia w ruchu drogowym. W kilku miejscach w mieście pojawili się robotnicy, którzy wykonują podziemne prace. Na szczęście to nie jest awaria, ale budowa kanalizacji.

WiFi już śmiga pomiędzy dinozaurami. Takie cuda tylko w Szprotawie

17 marca 2021, 11:24
Szprotawa. To niesamowite połączenie historii z nowoczesnością. W miejskim paleoparku uruchomiono bezpłatną sieć WiFi. To ukłon w stronę mieszkańców i turystów, którzy licznie odwiedzają to niesamowite miejsce.

Koronawirus w lubuskim. Najwięcej zakażeń w Gorzowie i Zielonej Górze

17 marca 2021, 10:49
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 25 052 osób, 453 chorych z COVID-19 zmarło – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Kolejny raz najwięcej przypadków zakażeń - 4142 - odnotowano na Mazowszu. W lubuskim dziś 698 przypadków.


Fotoreportaże