Wiadomości

Parter budynku Przemysłówki w Gorzowie zostanie przebudowany

14 grudnia 2020, 13:39
Władze Gorzowa chcą zająć się kolejną częścią budynku Przemysłówki w centrum miasta. Właśnie został ogłoszony przetarg na przebudowę parteru wraz z piwnicą oraz pierwszym i drugim piętrem budynku. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 11 stycznia 2021 roku.

To pierwsza taka operacja w Lubuskiem. Pokonano zaawansowanego tętniaka aorty u 87-latka

14 grudnia 2020, 12:28
Takiej operacji w województwie lubuskim jeszcze nie było, a w całym kraju nieczęsto się ją wykonuje. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej pokonali zaawansowanego tętniaka aorty u 87-letniego pacjenta, który trafił do lecznicy z Gorzowa.

Obostrzenia na granicy z Niemcami

14 grudnia 2020, 11:44
Od środy 16 grudnia do niedzieli 10 stycznia w Niemczech będzie obowiązywał tzw. twardy lockdown. To oznacza również zmiany na granicy polsko-niemieckiej. W Brandenburgii zostanie uchylona klauzula o tzw. „małym ruchu granicznym” pozwalająca dotychczas na wizyty do 24 godzin w dowolnym celu na terenie Niemiec. Jeżeli ktoś będzie chciał wybrać się na zakupy po niemieckiej stronie, będzie musiał liczyć się z 10-dniową kwarantanną.

Nowa Sól: Będzie tunel pod Odrzanką!

14 grudnia 2020, 11:25
Przebieg linii kolejowej przez sam środek Nowej Soli to spory problem dla miasta z uwagi na korki tworzące się w mieście. Obecnie w ciągu doby szlabany są zamknięte nawet przez 5-6 godzin. Prezydent Nowej Soli chciał, aby pod „Odrzanką”, czyli linią kolejową został wybudowany tunel. Teraz inwestycja warta prawie 90 mln zł staje się coraz bardziej realna. Miasto podpisało właśnie z powiatem porozumienie w tej sprawie.

Wypadek na S3. Auto dostawcze zderzyło się z ciągnikiem rolniczym

14 grudnia 2020, 09:31
Poważne zdarzenie na S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Tuż przed MOP-em Marwice, na drodze pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem doszło do zderzenia auta dostawczego z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce została wysłana policja. Droga w kierunku Myśliborza jest zablokowana.

Gorzów: Ciało bezdomnego znalezione w altance śmietnikowej

14 grudnia 2020, 09:08
Ciało bezdomnego mężczyzny zostało znalezione w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci są na miejscu i prowadzą czynności operacyjne. Tożsamości mężczyzny nie udało się jeszcze ustalić.

Dramatyczny wypadek na DK92. Jedna z ofiar ma urwane nogi

13 grudnia 2020, 21:10
W niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do dramatycznego wypadku z udziałem dwóch samochodów BMW i pojazdu ciężarowego marki volvo. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Najbardziej poszkodowany został mężczyzna, któremu urwało obie nogi na wysokości kolan. Droga była zablokowana przez ponad cztery godziny.

Dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod wojewodę

13 grudnia 2020, 13:16
Od 1 stycznia 2021 roku dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod Lubuski Urząd Wojewódzki, a nie tak jak do tej pory pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. W związku ze zmianami LUW szuka dodatkowych osób do pracy i czeka na zgłoszenia. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Pożar tartaku w Trzebiszewie. „To było podpalenie” [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 12:21
W sobotni wieczór doszło do pożaru na terenie opuszczonego tartaku w Trzebiszewie. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej. Okazało się, że ktoś podpalił wysypisko śmieci, które znajdowało się w tartaku.

Gorzów: Nocny rajd zakończony rozbiciem kilku aut [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 11:49
W sobotni wieczór kierujący fiatem rozbił kilka samochodów zaparkowanych przy ul. Matejki w Gorzowie. Następnie mężczyzna porzucił swoje auto i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierowcy fiata szuka policja. Niewykluczone, że był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.


Fotoreportaże