Wiadomości

Ciężarówka zablokowała S3 na południu lubuskiego

17 marca 2021, 10:37
Padający śnieg zaskoczył kierowców i drogowców. Ekspresowa „trójka” na południu lubuskiego została częściowo zablokowana przez ciężarówkę. Stało się to na 222 kilometrze na wysokości Nowego Miasteczka. Jest to odcinek drogi pomiędzy zjazdami Nowa Sól Południe a Nowe Miasteczko.

Tesco wyprowadza się z Polski. W lubuskim zniknie siedem sklepów

17 marca 2021, 10:07
Dla niektórych będzie to zmiana na gorsze. Obecna od wielu lat sieć Tesco w ciągu 18 miesięcy zniknie z wielu miast w województwie lubuskim. Sklepy zyskają nie tylko nową markę, ale też nowy wygląd.

Mistrz świata Bartosz Zmarzlik został ojcem! Na świat przyszedł Antek

17 marca 2021, 09:43
Bartosz Zmarzlik został właśnie ojcem. Mistrz świata, żużlowiec Stali Gorzów poinformował o tym w środę 17 marca w nocy. Zmarzlik gratuluje swojej narzeczonej Sandrze i podkreśla, że dla niego wszystkie mamy są mistrzyniami świata. Synek Bartka i Sandry otrzymał imię Antoni.

Pijany mężczyzna zniszczył wyposażenie stacji paliw. Groził śmiercią policjantom [film]

17 marca 2021, 08:25
Policjanci z komisariatu w Gubinie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się pijanym mężczyźnie na jednej ze stacji paliw. Jak się okazało, 27-latek nasikał na wycieraczkę, a do tego zniszczył wyposażenie stacji oraz rozlewał paliwo. Mężczyzna próbował uciekać, ale został zatrzymany przez policjantów. Podczas zatrzymania był agresywny i groził śmiercią policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Skatował psa młotkiem i zakopał go żywcem. Oprawca Mambo usłyszał zarzuty [film i zdjęcia]

17 marca 2021, 08:07
Bestialstwo ludzkie nie zna granic. Do wstrząsającego zdarzenia doszło w miejscowości Chociszewo w gminie Trzciel. Policjanci otrzymali z głoszenie, że na jednej z posesji nieznany sprawca zakopał psa, który będąc już pod ziemią, dawał oznaki życia.

Jej ciało pokrywała wielka skorupa. Żyła wśród butelek i puszek

16 marca 2021, 22:37
Zielona Góra. Wolontariusze zielonogórskiego OTOZ Animals przez ponad dwie godziny obcinali sierść zaniedbanej suczki, które zostało odebrane właścicielowi. - Kto wie, ile by jeszcze trwał ten koszmar, gdyby pogotowie nie zabrało jej właściciela – piszą wolontariusze stowarzyszenia.

Stacje benzynowe na S3 rosną w oczach [fotoreportaż]

16 marca 2021, 16:30
Pomiędzy Sulechowem a Świebodzinem, na ekspresowej trójce powstają stacje paliw. Inwestor ruszył z pracami, stoi już budynek stacji, niebawem powstanie też dach. Po dwóch stronach „eski” powstaną stację Circle K.

Proboszcz skazany za zaniedbania w katedrze, które doprowadziły do pożaru

16 marca 2021, 12:35
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze, które doprowadziły do pożaru. Proboszczowi została wymierzona kara 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Ewakuacja przedszkoli w lubuskim. Ktoś rozsyła fałszywe e-maile

16 marca 2021, 11:06
We wtorek 16 marca przedszkola na terenie województwa lubuskiego, w tym w Gorzowie i Zielonej Górze otrzymują maile z informacją, że w placówce został rozpylony gaz. Na miejsce jest wysyłana straż pożarna i policja, które sprawdzają zagrożenie. Na szczęście wszystkie zgłoszenia są fałszywe.

Kompletnie pijany mężczyzna upadł na tory. Uratował go policjant

16 marca 2021, 10:11
To mogło skończyć się tragicznie. Kompletnie pijany mężczyzna wszedł w miniony piątek na peron dworca kolejowego w Świebodzinie. Zatoczył się i wpadł na tory. Miał dużo szczęścia, bo w pobliżu był policjant, który uratował mu życie.


Fotoreportaże