Wiadomości

W powiecie żagańskim powstaną nowe ścieżki rowerowe

5 marca 2021, 09:26
Trwają prace nad koncepcją stworzenia sieci ścieżek rowerowych łączących miejscowości powiatu żagańskiego. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono plany współpracy oraz możliwości inwestycyjne, w tym pozyskania wsparcia zewnętrznego do budowy tras dla miłośników dwóch kółek oraz zdrowego stylu życia.

Zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy

5 marca 2021, 08:45
Wybierasz się pociągiem do stolicy? Sprawdź rozkład jazdy. Od połowy marca, w związku z modernizacją Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego, część pociągów ominie dworzec zachodni i centralny. IC Lubuszanin dojedzie do dworca Warszaw Gdańska.

Zablokowana obwodnica Gorzowa. Korki na objeździe

5 marca 2021, 07:59
Poważne utrudnienia dla jadących od Szczecina w stronę Zielonej Góry. Jak donosi portal gorzowianin.com, zablokowana jest obwodnica Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S3, pomiędzy węzłami Gorzów Wielkopolski Zachód, a Gorzów Wielkopolski Południe. Doszło tam do zderzenie trzech aut osobowych.

Zdarzenie trzech aut i karetki na ekspresowej "trójce"

4 marca 2021, 18:49
Zdarzenie drogowe na drodze ekspresowej S3 na odcinku pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Na wysokości Cigacic, na pasie ruchu w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego doszło do zderzenia kilku samochodów.

Tranzyt przez Berlin, czyli jak uniknąć kwarantanny po powrocie z wakacji

4 marca 2021, 12:02
Polacy, mimo wielu obostrzeń, chętnie wyjeżdżają z kraju. Jednak powrót z wakacji zorganizowanym transportem, może wiązać się z odbyciem przymusowej, 10-dniowej kwarantanny. Nasi rodacy znaleźli jednak sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy wylecieć i wrócić do Berlina. Wówczas jesteśmy w tranzycie i obowiązują nas zupełnie inne przepisy.

Wysadzony bankomat w Strzelcach Krajeńskich

4 marca 2021, 07:39
Wybuch w Strzelcach Krajeńskich. W nocy nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w samym centrum miasta. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 3

Pościg za kradzionym audi. Auto uderzyło w słup [zdjęcia]

3 marca 2021, 18:47
W środowe popołudnie na drodze krajowej nr 22 doszło do pościgu prowadzone przez straż graniczną za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że samochód został skradziony na terenie Niemiec.

Żużlowiec z zarzutami. Rafał K. zawieszony przez klub

3 marca 2021, 14:30
Żużlowiec gorzowskiej Stali – Rafał K. został zawieszony. Taką decyzję podjęły władze klubu. To pokłosie zarzutów, które usłyszał 22-letni żużlowiec, a dotyczyły znieważenia policjanta i naruszenia jego nietykalności cielesnej. Wszystko działo się pod koniec lutego, kiedy Rafał K. obchodził swoje urodziny.

Trzy ważne ulice w Nowej Soli doczekają się remontu

3 marca 2021, 14:19
Przebudowane zostaną jezdnie, chodniki i skrzyżowania. Przy szkole powstanie też wyniesione przejście dla pieszych. Mowa tu o ulicach Wyspiańskiego, Dąbrowskiego i Drzymały. Łączny koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

„To nie jest Wasz prywatny szpital”. Związkowcy okupują biuro zarządu szpitala w Ciborzu.

2 marca 2021, 21:09
Trzy osoby okupują gabinet dyrektora szpitala w Ciborzu w województwie lubuskim. Jak informuje zielonogórska Solidarność, pomimo zapewnień marszałek województwa, dyrekcja nie podpisała w dniu porozumienia z pracownikami. Strajkujący twierdzą, że chodzi o dodatek covidowy.


Fotoreportaże