Wiadomości

Pijak-recydywista trzy razy wpadł w ręce policjantów z drogówki

25 marca 2021, 10:21
Potencjalni zabójcy wciąż jeżdżą po naszych drogach. Jak inaczej można nazwać 59-latka, który dzień po dniu – dwukrotnie został zatrzymany przez partol świebodzińskiej drogówki. Za każdym razem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To trzecia wpadka mężczyzny.

Nalot na lokal z nielegalnymi grami. W kanapie ukryte było 5 tysięcy złotych

25 marca 2021, 10:05
Zielona Góra. Cztery nielegalne automaty do gier zatrzymali w Zielonej Górze funkcjonariusze lubuskiej KAS i Straży Granicznej. Podłączone i gotowe do gry urządzenia były identyczne, jak te umieszczane w kasynach. Zaskoczona kontrolą kobieta obsługująca punkt usiłowała zniszczyć zapiski o dotychczasowych wygranych.

500 złotych mandatu za śmiecenie w lesie

25 marca 2021, 09:56
Wyrzucasz do lasu odpadki? Może spotkać Cię za to sroga kara. Przekonała się o tym jedna z mieszkanek powiatu żarskiego. Wywiozła ona do lasu kartonowe i foliowe opakowania. Funkcjonariusze bez problemu trafili do właścicielki

Zabrakło wolnej karetki. Zanim dojechał ambulans, pacjent zmarł

24 marca 2021, 18:30
Sytuacja w związku z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim jest coraz gorsza. Praktycznie wszystkie miejsca w szpitalach są zapełnione. Niestety zaczyna brakować również wolnych karetek, które stoją w kilkugodzinnych kolejkach przed szpitalami. O tym, że brak wolnej karetki może kosztować ludzkie życie, przekonali się ratownicy z pogotowia z Zielonej Góry, którzy zostali wysłani do Nowej Soli. Niestety kiedy dotarli na miejsce, mogli jedynie stwierdzić zgon.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą chcą wprowadzenia samodzielnego testowania na COVID-19

24 marca 2021, 18:24
Od minionej niedzieli Polska jest uznawana przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym pracownicy transgraniczni czy uczniowie muszą dwa razy w tygodniu wykonywać test na koronawirusa, aby przekroczyć granicę. Sytuację na polsko-niemieckiej granicy komentują burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy chcieliby wprowadzenia samodzielnego testowania przez określone grupy.

Pacjenci poradni stają się coraz częściej agresywni i wulgarni. Czeka ich usunięcie z listy

24 marca 2021, 14:51
Pandemia koronawirusa daje się już wszystkim we znaki. Niestety fala hejtu wylewa się coraz częściej na pracowników medycznych. Do takich sytuacji dochodzi również w poradni w Trzcielu w województwie lubuskim. Pacjenci stają się agresywni i wulgarni wobec personelu. Kierownik centrum medycznego mówi dość i zapowiada usuwanie takich osób z listy pacjentów.

Płonęły dokumenty w archiwum. Duża akcja straży pożarnej [film i zdjęcia]

24 marca 2021, 11:53
Duża akcja gaśnicza w Gorzowie Wielkopolskim. W środowy poranek przy ulicy Fabrycznej doszło do pożaru w archiwum Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na miejsce skierowane kilka zastępów straży pożarnej. Okazało się, że w pomieszczeniach archiwum płonęły dokumenty.

Tragiczny wypadek na drodze z Gorzowa do Barlinka. Nie żyją dwie osoby

24 marca 2021, 10:56
W środowy poranek na drodze wojewódzkiej nr 151 z Gorzowa do Barlinka doszło do tragicznego wypadku. W miejscowości Łubianka zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Niestety dwie osoby zginęły na miejscu. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Szokująca kradzież w kościele. Złodzieje weszli do kościoła podziemnym korytarzem

24 marca 2021, 08:36
W nocy z soboty na niedzielę doszło do kradzieży w kościele w Obrzycach koło Międzyrzecza. Jak się okazało, złodzieje dotarli do kościoła podziemnymi kanałami sieci ciepłowniczej. Z kościoła została skradziona szkatułka z pieniędzmi, które były przeznaczone na rehabilitację byłego proboszcza. W skarbonie mogło być nawet 1,5 tys. zł. Sprawców szuka policja.

To prawdziwy pies na narkotyki. Policyjna „Liga” miała nosa

23 marca 2021, 11:22
33-letnia mieszkanka Nowej Soli wpadł w ręce lubuskich policjantów. Na co dzień zajmowała się dystrybucją marihuany. W jej mieszkaniu znaleziono też amfetaminę. W odnalezieniu ukrytych narkotyków policjantom pomogła „Liga” - 5-letni owczarek belgijski. To prawdziwy pies na narkotyki.


Fotoreportaże