Wiadomości

Harrym po lubuskich torach w rocznicę Wielkiej Ucieczki

15 marca 2021, 14:05
Tom, Tom`ek, Dick i Harry - zabytkowe pociągi przewiozą mieszkańców południowych granic województwa lubuskiego. Już w najbliższy weekend 19-21 marca historyczne pociągi odwiedzą Żary, Bieniów i Żagań.

Nie ostrzegaj światłami innych kierowców. Możesz za to dostać mandat!

15 marca 2021, 13:11
Ostrzegał światłami innych kierowców przed kontrolą prędkości. Kierowca miał ogromnego pecha, bo przed nim jechał nieoznakowany, policyjny radiowóz z zamontowaną z tyłu kamerą. Funkcjonariusz nagrali nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy i ukarali go 200-złotowym mandatem.

Zobacz jak przebiega remont mostu w Świerkocinie

15 marca 2021, 12:45
Zarząd Dróg Wojewódzkich na bieżąco informuje o postępie prac na moście przez Wartę w Świerkocinie. Na zdjęciach udostępnionych w sieci widać, że pojawiła się już nowa płyta pomostowa.

Na basenie w Żarach ma być cieplej. Miasto planuje termomodernizację budynku

15 marca 2021, 11:56
1,5 miliona złotych ma kosztować termomodernizacja basenu w Żarach. Potrzeby są ogromne, bo przez dawno niewymieniane okna i nieocieplane ściany ucieka ogromna ilość ciepła. Docieplenie budynku pływali Wodnik w Żarach, to jedna z większych inwestycji przewidzianych w tegorocznym budżecie miasta.

O krok od tragedii. W mieszkaniu ulatniał się gaz

15 marca 2021, 11:23
Całe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 12 marca. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie od rodziny, która była zaniepokojona tym, że nie ma kontaktu ze starszym małżeństwem mieszkającym na os. Piaski w Gorzowie. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie.

Policyjny pościg zakończony na skarpie

15 marca 2021, 10:39
Pijany 36-latek uciekał przed policją. Nie zatrzymał się do kontroli, a swój rajd zakończył dopiero na przydrożnej skarpie, gdzie zawisł swoim pojazdem. Skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy przerwali drezdeneccy policjanci.

Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

15 marca 2021, 10:05
Odurzony narkotykami kierowca zaparkował przy dystrybutorze na jednej ze stacji paliw we Wschowie w województwie lubuskim. 27-letni mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, potrzebna więc była interwencja policji. Funkcjonariusze po wybiciu szyby wyciągnęli mężczyznę z pojazdu.

Tu powstaje nowa hala! Zobaczcie zdjęcia!

15 marca 2021, 09:35
Nowa Sól. Właśnie wystartowała budowa nowej hali widowiskowo-sportowej. Mimo że trwa pandemia, to władze miasta myślą przyszłościowo. Gdy już zapomnimy o koronawirusie, mieszkańcy Nowej Soli i okolic będą mogli oglądać wydarzenia sportowe na żywo w nowoczesnej hali.

Lotnisko w Babimoście zamknięte z powodu koronawirusa

14 marca 2021, 13:00
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy korzystają z lotniska w Babimoście. Jak poinformował Urząd Marszałkowski, przez najbliższe dwa tygodnie lubuskie lotnisko będzie zamknięte. Wszystko z powodu koronawirusa, ponieważ spora część pracowników została skierowana na kwarantannę.

Strażacy założyli „Ognistą Kroplę” i zachęcają do dołączenia

13 marca 2021, 15:30
Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie postanowili założyć klub „Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla”. W ten sposób chcą zachęcić inne osoby do oddawania krwi, która jest bardzo cenna i może uratować czyjeś życie.