Wiadomości

Gorzów: Nocny rajd zakończony rozbiciem kilku aut [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 11:49
W sobotni wieczór kierujący fiatem rozbił kilka samochodów zaparkowanych przy ul. Matejki w Gorzowie. Następnie mężczyzna porzucił swoje auto i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierowcy fiata szuka policja. Niewykluczone, że był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Zaszczepione dziecko otrzyma dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkola

13 grudnia 2020, 10:29
Gorzowscy radni zajmą się uchwałą w sprawie określenia kryteriów podczas rekrutacji do przedszkoli. W projekcie uchwały pojawił się zapis dotyczący szczepień. Jeżeli dziecko zostało zaszczepione lub zostało zwolnione z tego obowiązku z powodów zdrowotnych, to otrzyma dodatkowe punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Złodzieje wysadzili bankomat i ukradli pieniądze

12 grudnia 2020, 10:13
W sobotę w nocy doszło do wysadzenia bankomatu przy ul. Żwirowej w Witnicy. Złodzieje ukradli kasetki z pieniędzmi, nie wiadomo ile było gotówki w środku. Trwają policyjne czynności w tej sprawie.

Poważny wypadek na S3. Nieprzytomnego kierowcę strażacy wycinali z auta

11 grudnia 2020, 14:54
Na trasie S3 ze Skwierzyny w kierunku Gorzowa doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – opla i fiata. Kobieta kierująca oplem z niewyjaśnionych przyczyn uderzyła we fiata zaparkowanego na pasie awaryjnym. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wycinali nieprzytomnego mężczyznę z auta. Poszkodowany kierowca opla został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Droga do Ciborza w końcu doczeka się remontu

11 grudnia 2020, 14:25
Tu na razie jest dziura na dziurze, ale mamy dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się na odcinku Skąpe – Cibórz. Już w najbliższy poniedziałek, na 720-metrowym, najbardziej zniszczonym odcinku drogi rozpocznie się remont.

Zabił brata, a następnie ukrył się w lesie

11 grudnia 2020, 13:21
Na początku tygodnia doszło do zabójstwa w Zielonej Górze. Jak się okazało, 65-letni mężczyzna zabił swojego o dwa lata starszego brata, zadając mu cios nożem prosto w szyję. Mężczyzna po dokonaniu zbrodni, uciekł z mieszkania i ukrył się w lesie. Policjantom udało się odnaleźć i zatrzymać 65-latka. Mężczyzna jest doskonale znany policji. Okazało się, że siedział już w więzieniu za inne zabójstwo.

Zabił żonę ze szczególnym okrucieństwem. Został skazany na dożywocie

11 grudnia 2020, 11:36
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams. Sąd uznał, że mąż kobiety jest winny zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i skazał mężczyznę na dożywocie. Karol R. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 35 latach odsiadki.

Zatrzymano sprawców kradzieży sprzętu spod szpitala w Drezdenku

11 grudnia 2020, 08:38
Ukradli dwie nagrzewnice i lampy halogenowe ze szpitala powiatowego w Drezdenku. Sprzęt służył pracownikom i pacjentom szpitala, leczącego chorych na koronawirusa. Mężczyźni wpadli, bo nagrały ich kamery monitoringu. Ustalenie ich tożsamości było tylko kwestią czasu.

Nowa Sól wypowiada wojnę trucicielom powietrza

10 grudnia 2020, 18:44
Strażnicy miejscy ruszą w teren. Do końca sezonu grzewczego, w godzinach od 16 do 22 mają przeprowadzać wzmożone kontrole przydomowych palenisk. Chodzi o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Nowej Soli. Miasto znalazło się w niechlubnej czołówce miejsc z najbardziej rakotwórczym powietrzem w 2019 roku.

Niezwykła akcja w Zielonej Górze. Portret za osocze

10 grudnia 2020, 18:21
Zielona Góra dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Portret za osocze". Każdy z ozdrowieńców, który zdecyduje się oddać osocze może liczyć na darmową sesję zdjęciową. Ważne, aby mieć ze sobą zaświadczenie. Akcja trwa do odwołania.


Fotoreportaże