Wiadomości

Gorzów: Ciało bezdomnego znalezione w altance śmietnikowej

14 grudnia 2020, 09:08
Ciało bezdomnego mężczyzny zostało znalezione w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci są na miejscu i prowadzą czynności operacyjne. Tożsamości mężczyzny nie udało się jeszcze ustalić.

Dramatyczny wypadek na DK92. Jedna z ofiar ma urwane nogi

13 grudnia 2020, 21:10
W niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do dramatycznego wypadku z udziałem dwóch samochodów BMW i pojazdu ciężarowego marki volvo. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Najbardziej poszkodowany został mężczyzna, któremu urwało obie nogi na wysokości kolan. Droga była zablokowana przez ponad cztery godziny.

Dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod wojewodę

13 grudnia 2020, 13:16
Od 1 stycznia 2021 roku dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod Lubuski Urząd Wojewódzki, a nie tak jak do tej pory pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. W związku ze zmianami LUW szuka dodatkowych osób do pracy i czeka na zgłoszenia. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Pożar tartaku w Trzebiszewie. „To było podpalenie” [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 12:21
W sobotni wieczór doszło do pożaru na terenie opuszczonego tartaku w Trzebiszewie. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej. Okazało się, że ktoś podpalił wysypisko śmieci, które znajdowało się w tartaku.

Gorzów: Nocny rajd zakończony rozbiciem kilku aut [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 11:49
W sobotni wieczór kierujący fiatem rozbił kilka samochodów zaparkowanych przy ul. Matejki w Gorzowie. Następnie mężczyzna porzucił swoje auto i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierowcy fiata szuka policja. Niewykluczone, że był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Zaszczepione dziecko otrzyma dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkola

13 grudnia 2020, 10:29
Gorzowscy radni zajmą się uchwałą w sprawie określenia kryteriów podczas rekrutacji do przedszkoli. W projekcie uchwały pojawił się zapis dotyczący szczepień. Jeżeli dziecko zostało zaszczepione lub zostało zwolnione z tego obowiązku z powodów zdrowotnych, to otrzyma dodatkowe punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Złodzieje wysadzili bankomat i ukradli pieniądze

12 grudnia 2020, 10:13
W sobotę w nocy doszło do wysadzenia bankomatu przy ul. Żwirowej w Witnicy. Złodzieje ukradli kasetki z pieniędzmi, nie wiadomo ile było gotówki w środku. Trwają policyjne czynności w tej sprawie.

Poważny wypadek na S3. Nieprzytomnego kierowcę strażacy wycinali z auta

11 grudnia 2020, 14:54
Na trasie S3 ze Skwierzyny w kierunku Gorzowa doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – opla i fiata. Kobieta kierująca oplem z niewyjaśnionych przyczyn uderzyła we fiata zaparkowanego na pasie awaryjnym. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wycinali nieprzytomnego mężczyznę z auta. Poszkodowany kierowca opla został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Droga do Ciborza w końcu doczeka się remontu

11 grudnia 2020, 14:25
Tu na razie jest dziura na dziurze, ale mamy dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się na odcinku Skąpe – Cibórz. Już w najbliższy poniedziałek, na 720-metrowym, najbardziej zniszczonym odcinku drogi rozpocznie się remont.

Zabił brata, a następnie ukrył się w lesie

11 grudnia 2020, 13:21
Na początku tygodnia doszło do zabójstwa w Zielonej Górze. Jak się okazało, 65-letni mężczyzna zabił swojego o dwa lata starszego brata, zadając mu cios nożem prosto w szyję. Mężczyzna po dokonaniu zbrodni, uciekł z mieszkania i ukrył się w lesie. Policjantom udało się odnaleźć i zatrzymać 65-latka. Mężczyzna jest doskonale znany policji. Okazało się, że siedział już w więzieniu za inne zabójstwo.


Fotoreportaże