Wiadomości

Budynki do triażu powstają przy oddziale zakaźnym

10 grudnia 2020, 09:22
Samorząd województwa lubuskiego wsparł budowę pomieszczeń dla triażu, które budowane są przed oddziałem chorób zakaźnych szpitala w Zielonej Górze.

Wybrano Społeczników Roku 2020

10 grudnia 2020, 08:48
W tym roku, ogłoszenie wyników XIX edycji Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego, odbyło się wyjątkowo w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Pożar w Bronowicach. Dwie osoby w szpitalu

9 grudnia 2020, 18:51
Groźny pożar w Bronowicach pod Strzelcami Krajeńskimi. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Doszczętnie spłonął jeden z garaży w miejscowości. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Lubuskie Las Vegas stroi się na święta. Tutaj świeci nawet psia buda [film]

9 grudnia 2020, 18:15
Nie ma wątpliwości, że jest to najbardziej oświetlona wieś w całym województwie lubuskim, a może nawet i w całej Polsce. Chodzi o wieś Popowo w powiecie międzyrzeckim, która powoli szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego roku w okresie świątecznym miejscowość ustrojona kilkudziesięcioma tysiącami światełek. Pierwsi mieszkańcy już rozpoczęli ozdabianie swoich domów.

Zabójstwo w Zielonej Górze. Brat zabił brata zadając cios nożem

9 grudnia 2020, 14:44
W poniedziałek w jednym z mieszkań w Zielonej Górze doszło do zabójstwa podczas libacji alkoholowej. Jak się okazało, sprawcą jest brat ofiary. Mężczyzna zadał swojemu bratu cios nożem w szyję. Został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecyduje czy zostanie tymczasowo aresztowany.

Drzew już nie ma, czas na drugą jezdnię [zdjęcia]

9 grudnia 2020, 13:09
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie idą pełną parą. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami przy ul. Walczaka, gdzie wyciął już drzewa i przystąpił do budowy drugiej jezdni. Teren pod drugą nitkę drogi jest już uporządkowany i wyrównany.

Mieszkańcy Świdnicy zostali bez wody pitnej. Nie mogą nawet zrobić nią prania

9 grudnia 2020, 12:05
Zła wiadomość dla mieszkańców podzielonogórskiej Świdnicy. Sanepid wydał zakaz spożywania wody z publicznego wodociągu. Mieszkańcy nie tylko nie mogą pić wody, ale nawet używać jej do mycia naczyń kuchennych, prania czy kąpieli.

Gorzów: Pasażer zmarł w autobusie komunikacji miejskiej

9 grudnia 2020, 11:34
Do dramatycznego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w autobusie komunikacji miejskiej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Pasażer, który biegł do autobusu, zasłabł po tym jak wsiadł do środka pojazdu. Niestety pomimo podjętej reanimacji przez kierowcę autobusu i załogę pogotowia, mężczyzna zmarł.

Gorzów: Elektryczne hulajnogi wypożyczone prawie 30 tys. razy

9 grudnia 2020, 10:40
Elektryczne hulajnogi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. Jak się okazało, ekologiczne jednoślady zostały wypożyczone w ciągu sześciu miesięcy blisko 30 tys. razy.

Zamkną most na pół roku. Mieszkańcy będą musieli nadrabiać nawet 60 km w jedną stronę

9 grudnia 2020, 10:04
Mieszkańców gminy Witnica oraz Krzeszyce czekają bardzo trudne miesiące. Wszystko przez to, że jedyny w pobliżu most na rzece Warcie ma zostać zamknięty nawet na pół roku. Podczas prac remontowych okazało się, że konstrukcja jest w bardzo złym stanie i potrzeba gruntownej przebudowy. To oznacza, że na czas zamknięcia mostu, mieszkańcy pobliskich miejscowości będą musieli korzystać z objazdu, który wynosi 60 km w jedną stronę.


Fotoreportaże