Wiadomości

Termomodernizacja ratusza będzie bardzo droga

5 lutego 2021, 16:23
O blisko 3 miliony złotych więcej zażądał jedyny oferent, który zdecydował się wykonać termomodernizacje zabytkowego obiektu ratusza w Żarach. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel maksymalnie 2 miliony złotych.

78-latek uratowany przed zaczadzeniem

5 lutego 2021, 12:04
Do zdarzenia doszło w środę, 3 lutego w Kożuchowie. Do dyżurnego KPP w Nowej Soli wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców budynku przy Górskiej może być podtruty tlenkiem węgla. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że mężczyznę udało się uratować.

Hotele, kina, teatry i baseny zostaną otwarte!

5 lutego 2021, 11:14
Podczas piątkowej konferencji prasowej premier ogłosił, że od 14 lutego zostaną otwarte hotele, kina, teatry czy baseny oraz stoki narciarskie. Dopuszczona zostanie również aktywność sportowa na terenach otwartych. Niestety nadal zamknięte pozostaną restauracje i siłownie.

Rowerowa Stolica Polski inwestuje w infrastrukturę

5 lutego 2021, 11:10
Status Rowerowej Stolicy Polski zobowiązuje. Nowa Sól przymierza się do wybudowania w mieście tzw. portu rowerowego. Ma być to miejsce, gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć, naładować akumulatory, czy naprawić swój pojazd.

Złodzieje podpalili bankomat i prawdopodobnie ukradli pieniądze [zdjęcia]

5 lutego 2021, 10:47
W piątek w nocy doszło do podpalenia bankomatu przy ul. Krośnieńskiej w Cybince. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie gazowe i energetyczne. Bankomat został całkowicie zniszczony, natomiast złodzieje prawdopodobnie ukradli pieniądze.

Tak kierowca MZK i przechodzień reanimowali mężczyznę, który stracił przytomność [film]

4 lutego 2021, 18:50
Na przystanku koło biblioteki wojewódzkiej w Zielonej Górze zasłabł mężczyzna. Do akcji ratunkowej ruszył kierowca autobusu MZK, który wjechał na zatoczkę oraz przypadkowy przechodzień. Do reanimacji wykorzystano defibrylator, który znajdował się w autobusie. Zobacz nagranie z akcji ratunkowej.

Piękna kamienica z Kożuchowa zachwyciła jurorów

4 lutego 2021, 13:50
Tytuł Fasady Roku 2020 w kategorii obiektów po renowacji zdobył budynek w Kożuchowie. Przebudowa i remont kamienicy został ukończony w lipcu ubiegłego roku. Teraz kamienica Pod Aniołem będzie reprezentować nasz kraj w konkursie międzynarodowym.

Trzy kobiety odpowiedzą przed sądem za oklejenie biura posła PiS wulgarnymi hasłami

4 lutego 2021, 13:46
Zielonogórski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna w listopadzie ubiegłego roku zamieścił na swoim prywatnym koncie na Facebooku wpis obrażający kobiety biorące udział w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. To spotkało się z ostrą reakcją trzech zielonogórzanek, które oburzyło zdjęcie udostępnione przez posła. Dlatego też na jego biurze pojawiły się kartki z wulgarnymi hasłami. Jak się okazało, teraz kobiety odpowiedzą za swoje działanie przed sądem. W czwartek 4 lutego zostały im postawione zarzuty.

Ktoś podpalił schody w kamienicy w Drezdenku

4 lutego 2021, 13:05
Drezdeneckie Twoje-Wieści informują o zdemolowanej kamienicy przy ulicy Niepodległości. W nocy z soboty na niedzielę wandale podpili schody. Wcześniej zniszczono kamienicę przy deptaku.

Niepożądane reakcje po szczepieniu przeciwko COVID-19? Sprawdź, jakie były objawy u Lubuszan

4 lutego 2021, 12:33
Jak się okazuje, na terenie województwa lubuskiego doszło do zaledwie 19 reakcji niepożądanych po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19, z czego do aż 17 u kobiet i zaledwie 2 u mężczyzn. Najczęstszym objawem niepożądanym było zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Jednak zdarzyły się też poważniejsze przypadki. W artykule prezentujemy listę wszystkich przypadków z podziałem na powiaty i rodzaj niepożądanych objawów.


Fotoreportaże