Wiadomości

Świebodzin: podaj stan licznika przez aplikację

10 grudnia 2020, 09:33
Nowoczesne technologie wkraczają też do wspólnot mieszkaniowych. Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wdraża elektroniczne biuro obsługi klienta. Mieszkańcy tych wspólnot mogą teraz podawać wskazania wodomierza na stronie internetowej.

Budynki do triażu powstają przy oddziale zakaźnym

10 grudnia 2020, 09:22
Samorząd województwa lubuskiego wsparł budowę pomieszczeń dla triażu, które budowane są przed oddziałem chorób zakaźnych szpitala w Zielonej Górze.

Wybrano Społeczników Roku 2020

10 grudnia 2020, 08:48
W tym roku, ogłoszenie wyników XIX edycji Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego, odbyło się wyjątkowo w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Pożar w Bronowicach. Dwie osoby w szpitalu

9 grudnia 2020, 18:51
Groźny pożar w Bronowicach pod Strzelcami Krajeńskimi. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Doszczętnie spłonął jeden z garaży w miejscowości. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Lubuskie Las Vegas stroi się na święta. Tutaj świeci nawet psia buda [film]

9 grudnia 2020, 18:15
Nie ma wątpliwości, że jest to najbardziej oświetlona wieś w całym województwie lubuskim, a może nawet i w całej Polsce. Chodzi o wieś Popowo w powiecie międzyrzeckim, która powoli szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego roku w okresie świątecznym miejscowość ustrojona kilkudziesięcioma tysiącami światełek. Pierwsi mieszkańcy już rozpoczęli ozdabianie swoich domów.

Zabójstwo w Zielonej Górze. Brat zabił brata zadając cios nożem

9 grudnia 2020, 14:44
W poniedziałek w jednym z mieszkań w Zielonej Górze doszło do zabójstwa podczas libacji alkoholowej. Jak się okazało, sprawcą jest brat ofiary. Mężczyzna zadał swojemu bratu cios nożem w szyję. Został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecyduje czy zostanie tymczasowo aresztowany.

Drzew już nie ma, czas na drugą jezdnię [zdjęcia]

9 grudnia 2020, 13:09
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie idą pełną parą. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami przy ul. Walczaka, gdzie wyciął już drzewa i przystąpił do budowy drugiej jezdni. Teren pod drugą nitkę drogi jest już uporządkowany i wyrównany.

Mieszkańcy Świdnicy zostali bez wody pitnej. Nie mogą nawet zrobić nią prania

9 grudnia 2020, 12:05
Zła wiadomość dla mieszkańców podzielonogórskiej Świdnicy. Sanepid wydał zakaz spożywania wody z publicznego wodociągu. Mieszkańcy nie tylko nie mogą pić wody, ale nawet używać jej do mycia naczyń kuchennych, prania czy kąpieli.

Gorzów: Pasażer zmarł w autobusie komunikacji miejskiej

9 grudnia 2020, 11:34
Do dramatycznego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w autobusie komunikacji miejskiej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Pasażer, który biegł do autobusu, zasłabł po tym jak wsiadł do środka pojazdu. Niestety pomimo podjętej reanimacji przez kierowcę autobusu i załogę pogotowia, mężczyzna zmarł.

Gorzów: Elektryczne hulajnogi wypożyczone prawie 30 tys. razy

9 grudnia 2020, 10:40
Elektryczne hulajnogi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. Jak się okazało, ekologiczne jednoślady zostały wypożyczone w ciągu sześciu miesięcy blisko 30 tys. razy.


Fotoreportaże