Wiadomości

Płonęły śmietniki w centrum miasta. Ktoś je celowo podpalał

10 marca 2021, 10:22
Podpalacz śmietników znów pojawił się w Gorzowie. Już wielokrotnie miejscowi strażacy wyjeżdżali do palących się pojemników. Rok temu udało się złapać podpalacza, który chodził od śmietnika do śmietnika i wzniecał pożary. Sytuacja się powtarza.

Nadciągają czarne chmury. W lubuskim popsuje się pogoda

10 marca 2021, 10:08
Czekacie na wiosnę? My również. Jednak synoptycy nie mają dla nas zbyt dobrych wieści. Przez najbliższy tydzień deszcz i deszcz ze śniegiem będzie nam towarzyszył przez praktycznie cały czas. Jedyny pozytyw to taki, że temperatura – nawet w nocy – nie spadnie poniżej zera.

Zabijał sarny i sprzedawał je za... alkohol

10 marca 2021, 09:55
Na 5 lat do więzienia może trafić mężczyzna, który z nielegalnego kłusownictwa uczynił sobie sposób na życie. Złapaną we wnyki zwierzynę 59-letnia mieszkaniec oddawał okolicznym mieszkańcom w zamian za alkohol.

Andrzej Huszcza obchodzi dziś urodziny! Wszystkiego najlepszego!

10 marca 2021, 09:06
Legenda, niezniszczalny, niezatapialny, fenomen polskiego żużla, idol i autorytet dla zawodników oraz kibiców - na te określenia nieśmiały chłopak z podzielonogórskiej Krępy pracował przez 33 sezony niezwykle bogatej kariery sportowej. Andrzej Huszcza to symbol nie tylko Falubazu, ale i Zielonej Góry. Dziś obchodzi 64. urodziny – czytamy na oficjalnej stronie zielonogórskiego Falubazu.

Pijany Ukrainiec wiózł 4-letnie dziecko

10 marca 2021, 08:49
Jechał swoim volvo zygzakiem po ulicach Nowej Soli. Zauważył to jeden z kierowców i gdy tylko nadarzyła się okazja, wybiegł ze swojego samochodu i zabrał kluczyki kierującemu. Okazało się, że pijany 35-latek wiezie ze sobą dziecko.

Zabójca rodziców z Jenina trafi do zakładu psychiatrycznego

9 marca 2021, 14:00
43-latek, który zabił swoich rodziców w momencie popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło pod koniec listopada w jednym z domów w Jeninie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Prokuratur będzie wnioskował o umieszczenie zabójcy w zakładzie psychiatrycznym.

Zginął doświadczony nurek. Prokurator umorzył śledztwo

9 marca 2021, 12:49
Do dramatu doszło w październiku ubiegłego roku nad jeziorem Głębokie koło Międzyrzecza. Wówczas dwóch nurków miało testować sprzęt przed zbliżającą się wyprawą. Niestety 47-letni nurek utonął. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu właśnie umorzyła śledztwo, bo jak ustalił biegły sprzęt był sprawny, ale źle przygotowany do nurkowania przez nurka, który zginął.

Rowerem z Żagania pojedziemy po byłej linii kolejowej

9 marca 2021, 11:29
Ścieżki rowerowe oplatają województwo lubuskie. Żagański samorząd przymierza się do wybudowania odcinka ścieżki od terenu Muzeum Obozów Jenieckich aż do samego Stypułowa. Tam rowerzyści będą mogli kontynuować podróż w kierunku Nowej Soli.

Znany adwokat z Gorzowa z zarzutami

9 marca 2021, 10:45
Adwokat z Gorzowa Jacek S. reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel, szefa zorganizowanej grupy przestępczej z Kamienia Pomorskiego, która handlowała narkotykami na dużą skalę. Jacek S. właśnie usłyszał zarzuty związane z utrudnianiem postępowania. Ponadto prokurator zdecydował, że zawiesi mężczyznę w wykonywaniu zawodu adwokata. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Niewybuch w Zielonej Górze. Ewakuowano mieszkańców

9 marca 2021, 10:15
Od rana w Zielonej Górze trwa ewakuacja mieszkańców domów znajdujących się w pobliżu placu budowy Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Promyk. W poniedziałek znaleziono tam niewybuchy z okresu II wojny światowej.