Wiadomości

Wysadzony bankomat w Strzelcach Krajeńskich

4 marca 2021, 07:39
Wybuch w Strzelcach Krajeńskich. W nocy nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w samym centrum miasta. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 3

Pościg za kradzionym audi. Auto uderzyło w słup [zdjęcia]

3 marca 2021, 18:47
W środowe popołudnie na drodze krajowej nr 22 doszło do pościgu prowadzone przez straż graniczną za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że samochód został skradziony na terenie Niemiec.

Żużlowiec z zarzutami. Rafał K. zawieszony przez klub

3 marca 2021, 14:30
Żużlowiec gorzowskiej Stali – Rafał K. został zawieszony. Taką decyzję podjęły władze klubu. To pokłosie zarzutów, które usłyszał 22-letni żużlowiec, a dotyczyły znieważenia policjanta i naruszenia jego nietykalności cielesnej. Wszystko działo się pod koniec lutego, kiedy Rafał K. obchodził swoje urodziny.

Trzy ważne ulice w Nowej Soli doczekają się remontu

3 marca 2021, 14:19
Przebudowane zostaną jezdnie, chodniki i skrzyżowania. Przy szkole powstanie też wyniesione przejście dla pieszych. Mowa tu o ulicach Wyspiańskiego, Dąbrowskiego i Drzymały. Łączny koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

„To nie jest Wasz prywatny szpital”. Związkowcy okupują biuro zarządu szpitala w Ciborzu.

2 marca 2021, 21:09
Trzy osoby okupują gabinet dyrektora szpitala w Ciborzu w województwie lubuskim. Jak informuje zielonogórska Solidarność, pomimo zapewnień marszałek województwa, dyrekcja nie podpisała w dniu porozumienia z pracownikami. Strajkujący twierdzą, że chodzi o dodatek covidowy.

1000 złotych mandatu za kolizję z autobusem

2 marca 2021, 15:45
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wyjaśniali wczoraj okoliczności zdarzenia, do którego doszło w centrum miasta. Kierujący mazdą młody mężczyzna wjechał pod jadący prawidłowo autobus komunikacji miejskiej. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Ruszyła rehabilitacja dla osób po przebytym zakażeniu COVID-19

2 marca 2021, 12:16
W Torzymiu została uruchomiona rehabilitacja dla osób po przebytym zakażeniu COVID-19. Pierwsi pacjenci już w poniedziałek 1 marca rozpoczęli turnus rehabilitacyjny. Kolejni dołączą jeszcze we wtorek 2 marca.

Na DK22 ma być bezpieczniej. Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania na Kołczyn

2 marca 2021, 12:13
Trwają już prace na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z drogą powiatową na Kołczyn/Sulęcin. Niedawno wycięte zostały drzewa tuż przy skrzyżowaniu, drogowcy zabierają się do pracy.

7-latka uratowała życie swojej babci podczas zdalnych lekcji

2 marca 2021, 11:58
7-letni Amelka z Kalska pod Sulechowem uratowała życie własnej babci. Chora na cukrzycę kobieta upadła i rozbiła sobie głowę. Wnuczka zaalarmowała nauczycieli podczas zdalnych lekcji. Ci szybko zorganizowali pomoc.

Zielonogórzanie kochają swoje miasto

2 marca 2021, 11:12
Rzeczpospolita po raz kolejny przeprowadziła ranking miast. W trójce badanych miast znalazła się Zielona Góra, która znacznie wybiła się przed Kraków i Bydgoszcz. Mieszkańcy chwalą transport publiczny, sieć dróg, chodników i ścieżek rowerowych, dostępność Urzędu Miasta oraz ofertę rekreacyjną. Ochrona zdrowia i rynek pracy są natomiast oceniane najsłabiej.


Fotoreportaże