Wiadomości

Pijany 33-latek wjechał bmw w ogrodzenie

29 stycznia 2021, 11:35
Pijany 33-latek chciał poszaleć na parkingu w Krośnie Odrzańskim. Swoją „zabawę” zakończył na ogrodzeniu pobliskiej jednostki wojskowej. Kierujący bmw miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Zabójca 43-latka z Żagania nie może spać spokojnie

29 stycznia 2021, 09:48
Co wydarzyło się na jednym z żagańskich osiedli 22 lat temu? Kto zabił 43-letniego mężczyznę? Być może zagadka zostanie niebawem rozwiązana. Współczesny rozwój kryminalistyki, nowe metody laboratoryjne badania śladów biologicznych mogą sprawić, że sprawca zabójstwa zostanie wkrótce ustalony, zatrzymany i postawiony w stan oskarżenia.

Mobilna scena WOŚP objedzie całą Zieloną Górę [rozkład jazdy]

29 stycznia 2021, 08:57
W Zielonej Górze WOŚP zagra nie tylko on-line. Sztabowcy z Winnego Grodu wpadli na genialny pomysł. W czasach pandemii nie będzie stałej sceny, pod którą można będzie przychodzić. Tym razem scena przyjedzie do nas!

W hondzie, która wpadła do Warty zginął 22-latek

28 stycznia 2021, 15:58
W czwartkowy poranek w rzece Warcie przy ul. Wał Okrężny odnaleziono samochód osobowy marki honda. W środku znajdowało się ciało 22-letniego mężczyzny. Służby przypuszczają, że samochód wpadł do wody w nocy. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledczy nie wykluczają żadnej z wersji zdarzeń.

Otwieramy galerie handlowe i muzea. Koniec godzin dla seniorów

28 stycznia 2021, 13:01
W czwartkowe południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, podczas której zostało ogłoszone, że obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 14 lutego. Cały czas pozostają zamknięte restauracje i hotele, a także stoki narciarskie. Natomiast od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ranking szkół licealnych. Najlepsza lubuska szkołą dopiero na 76 miejscu

28 stycznia 2021, 12:32
Najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim to Społeczne LO w Żarach. Szkoła ta w rankingu „Perspektyw” zajmuje 76 miejsce. W pierwszej setce są jeszcze dwa licea – z Zielonej Góry i Gorzowa.

Żagań też zwolni przedsiębiorców z opłaty za koncesje za alkohol

28 stycznia 2021, 11:57
Kolejne miasta chcą zwolnić przedsiębiorców z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Tym razem z inicjatywą uchwałodawczą wystąpił burmistrz Żagania.

Tragedia w Gorzowie. W rzece znaleziono samochód ze zwłokami [film i zdjęcia]

28 stycznia 2021, 10:42
W czwartkowy poranek przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie doszło do tragedii. W rzece Warcie znaleziono samochód osobowy marki honda. W środku niestety znaleziono ciało mężczyzny. Na miejscu pracują służby.

Łukasz Mejza będzie nowym posłem na ziemi lubuskiej

27 stycznia 2021, 14:39
Łukasz Mezja będzie nowym posłem z województwa lubuskiego. To on zastąpi w poselskich ławach zmarłą w ostatnim dniu grudnia 2020 roku Jolantę Fedak. Przyszły poseł swoją decyzję ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Agresorzy na stacji benzynowej

27 stycznia 2021, 10:39
Do brutalnego pobicia doszło na jednej ze stacji paliw przy drodze K-92. Dwóch nietrzeźwych mężczyzn, bez żadnego powodu, zaatakowało tankującego paliwo klienta. Ich atak zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki błyskawicznej reakcji sulęcińskich policjantów, podejrzani zostali zatrzymani praktycznie na gorącym uczynku.


Fotoreportaże