Wiadomości

Zabójstwo w Zielonej Górze. Brat zabił brata zadając cios nożem

9 grudnia 2020, 14:44
W poniedziałek w jednym z mieszkań w Zielonej Górze doszło do zabójstwa podczas libacji alkoholowej. Jak się okazało, sprawcą jest brat ofiary. Mężczyzna zadał swojemu bratu cios nożem w szyję. Został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecyduje czy zostanie tymczasowo aresztowany.

Drzew już nie ma, czas na drugą jezdnię [zdjęcia]

9 grudnia 2020, 13:09
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie idą pełną parą. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami przy ul. Walczaka, gdzie wyciął już drzewa i przystąpił do budowy drugiej jezdni. Teren pod drugą nitkę drogi jest już uporządkowany i wyrównany.

Mieszkańcy Świdnicy zostali bez wody pitnej. Nie mogą nawet zrobić nią prania

9 grudnia 2020, 12:05
Zła wiadomość dla mieszkańców podzielonogórskiej Świdnicy. Sanepid wydał zakaz spożywania wody z publicznego wodociągu. Mieszkańcy nie tylko nie mogą pić wody, ale nawet używać jej do mycia naczyń kuchennych, prania czy kąpieli.

Gorzów: Pasażer zmarł w autobusie komunikacji miejskiej

9 grudnia 2020, 11:34
Do dramatycznego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w autobusie komunikacji miejskiej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Pasażer, który biegł do autobusu, zasłabł po tym jak wsiadł do środka pojazdu. Niestety pomimo podjętej reanimacji przez kierowcę autobusu i załogę pogotowia, mężczyzna zmarł.

Gorzów: Elektryczne hulajnogi wypożyczone prawie 30 tys. razy

9 grudnia 2020, 10:40
Elektryczne hulajnogi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. Jak się okazało, ekologiczne jednoślady zostały wypożyczone w ciągu sześciu miesięcy blisko 30 tys. razy.

Zamkną most na pół roku. Mieszkańcy będą musieli nadrabiać nawet 60 km w jedną stronę

9 grudnia 2020, 10:04
Mieszkańców gminy Witnica oraz Krzeszyce czekają bardzo trudne miesiące. Wszystko przez to, że jedyny w pobliżu most na rzece Warcie ma zostać zamknięty nawet na pół roku. Podczas prac remontowych okazało się, że konstrukcja jest w bardzo złym stanie i potrzeba gruntownej przebudowy. To oznacza, że na czas zamknięcia mostu, mieszkańcy pobliskich miejscowości będą musieli korzystać z objazdu, który wynosi 60 km w jedną stronę.

Plac Pionierów Ziemi Żarskiej wypiękniał [foto]

8 grudnia 2020, 17:30
W ramach dużego projekt „Inwestujemy w zielone Żary” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 zakończyły się nasadzenia 21 drzew i 784 krzewów na terenie Placu Pionierów Ziemi Żarskiej.

Budżet lubuskiego na 2021 w pigułce

8 grudnia 2020, 15:50
Zarząd województwa zaprezentował projekt budżetu na rok 2021, a w nim największe środki na transport i łączność, cyfryzację i nowoczesne technologie oraz ochronę zdrowia. Wypisaliśmy w punktach najważniejsze założenia budżetu województwa na 2021.

Słubice: Z powodu koronawirusa zostanie zamknięte przedszkole

8 grudnia 2020, 15:25
Burmistrz Słubic ogłosił, że od środy 9 grudnia zostaje zamknięte Przedszkole Samorządowe nr 1 w mieście. Wszystko przez dużą liczbę zakażeń koronawirusem wśród pracowników placówki. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkola dopiero w styczniu 2021 roku.

Handlowali narkotykami w Zielonej Górze. Wpadli w ręce CBŚP

8 grudnia 2020, 14:29
Rozprowadzali narkotyki w Zielonej Górze i Świebodzinie. Działali też w innych rejonach naszego kraju. 21 osób wpadło w ręce CBŚP pod koniec listopada 2020 roku.


Fotoreportaże