Wiadomości

7-latka uratowała życie swojej babci podczas zdalnych lekcji

2 marca 2021, 11:58
7-letni Amelka z Kalska pod Sulechowem uratowała życie własnej babci. Chora na cukrzycę kobieta upadła i rozbiła sobie głowę. Wnuczka zaalarmowała nauczycieli podczas zdalnych lekcji. Ci szybko zorganizowali pomoc.

Zielonogórzanie kochają swoje miasto

2 marca 2021, 11:12
Rzeczpospolita po raz kolejny przeprowadziła ranking miast. W trójce badanych miast znalazła się Zielona Góra, która znacznie wybiła się przed Kraków i Bydgoszcz. Mieszkańcy chwalą transport publiczny, sieć dróg, chodników i ścieżek rowerowych, dostępność Urzędu Miasta oraz ofertę rekreacyjną. Ochrona zdrowia i rynek pracy są natomiast oceniane najsłabiej.

Dziarscy seniorzy z DPS tańczą w rytm znanego utworu. Zobacz wideo!

2 marca 2021, 10:01
Jerusalema dance challenge, to wyzwanie, które zalało sieci społecznościowe w drugiej połowie 2020 roku. W rytm dźwięków południowoafrykańskiego muzyka tańczyło już wiele grup – ratownicy, policjanci, urzędnicy, a nawet obsługa linii lotniczych. Teraz, nieco radości w swoje życie dzięki tej piosence wnieśli pensjonariusze DPS w Trzebiechowie.

Foto-pułapki i monitoring sposobem na zaśmiecanie terenów

2 marca 2021, 08:42
Dzikie wysypiska śmieci, to problem każdej gminy. Zwolenników niszczenia środowiska nie brakuje, a nielegalnych odpadów wciąż przybywa. Gmina Szprotawa sprząta teren po byłym lotnisku. W tym miejscu zamontowano tez foto-pułapki i monitoring, aby zniechęcić tych, którzy zaśmiecają nasze otoczenie.

„Markowe” ciuchy i buty zarekwirowane przez policjantów

2 marca 2021, 08:31
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przeprowadzili działania na terenie zielonogórskiej giełdy towarowej, pod kątem handlu podrobioną odzieżą i kosmetykami. W wyniku kontroli zlikwidowali stoiska i zatrzymali pięciu obywateli Bułgarii w wieku od 34 do 52 lat.

Wypadek ciężarówki na DK22. Z pojazdu wysypały się kartony z żarówkami

2 marca 2021, 08:15
We wtorkowy poranek na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Długie doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący ciężarówką z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawo, a następnie uderzył w drzewa. Z naczepy pojazdu wysypały się kartony, w których znajdują się żarówki. W miejscu zdarzenia wprowadzony jest ruch wahadłowy.

236 km/h po S3. Wyczyn pirata nagrały policyjne kamery

1 marca 2021, 15:25
Jechał po drodze ekspresowej blisko 240 kilometrów na godzinę. 35-latek tłumaczył, że jedzie z Warszawy na pilne spotkanie w Szczecinie. Policjanci z gorzowskiej drogówki odstąpili od wymierzenia mandatu i skierowali sprawę do sądu.

Zobacz, jak kierujący mazdą z impetem wpada do Warty [film]

1 marca 2021, 08:31
Lubuska policja udostępniła nagranie z pościgu za 30-letnim kierowcą mazdy, który uciekał kradzionym samochodem przez teren powiatu sulęcińskiego. Kierujący skradzioną na terenie Niemiec mazdą CX 5 wjechał na nieczynny most w Świerkocinie, nie zapanował nad pojazdem, a następnie z impetem przebił bariery, lądując w rzece. Teraz, za jego kaskaderskie wyczyny może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fryzjerka zniszczyła włosy klientce. Musi zapłacić odszkodowanie

27 lutego 2021, 19:36
Wszystko wydarzyło się w jednym z salonów fryzjerskich w Gubinie. Kobieta zdecydowała się na rozjaśnienie i pofarbowanie włosów. Jednak zabieg przyniósł dramatyczne skutki. Kobiecie zaczęły wypadać włosy. Dlatego też zdecydowała się podać do sądu fryzjerkę. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zdecydował, że fryzjerka ma zapłacić swojej klientce 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Park Odra zmienia się w oczach. Zobaczcie zdjęcia!

26 lutego 2021, 13:55
W Nowej Soli wciąż trwa rewitalizacja terenów pofabrycznych. Jedną z odsłon tego programu jest właśnie modernizacja terenów zielonych znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej.


Fotoreportaże