Wiadomości

Róże zniknęły z parku. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

6 grudnia 2020, 14:53
Kilka dni temu z terenu parku Wiosny Ludów zniknęły róże. Część mieszkańców Gorzowa zaczęła zastanawiać się, co stało się z krzewami różanymi. Głos w tej sprawie postanowili zabrać urzędnicy, którzy tłumaczą, że róże zostały wykopane i przesadzone w inne miejsce. Wszystko przez planowaną rewitalizację parku.

Śniegu nie ma, więc św. Mikołaj przypłynął kajakiem [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 13:50
Święty Mikołaj postanowił w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Mieszkańcy Gorzowa wraz z dziećmi zebrali się nad rzeką Kłodawką w parku Róż, aby przywitać w niedzielne południe orszak św. Mikołaja. Nie zabrakło słodyczy oraz zdjęć.

Bezpieczniej na doświetlonych przejściach dla pieszych

6 grudnia 2020, 10:17
Bezpieczne przejście to przede wszystkim doświetlone przejście. Piesi, ubrani często w ciemny strój, z telefonem w ręku, przy trudnych warunkach atmosferycznych mogą być niewidoczni dla kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Mural Strajku Kobiet w Słubicach zniszczony. Przetrwał jeden dzień

5 grudnia 2020, 11:19
Na ścianie garaży Starostwa Powiatowego w Słubicach powstał mural Strajku Kobiet, który upamiętniał protesty i spacery ulicami miasta w obronie praw kobiet. Niestety dzieło artystów z grupy Art Garage zostało zniszczone. Wytrzymało zaledwie jeden dzień od oficjalnego odsłonięcia.

W Gorzowie złodziej ukradł skarbonkę z napiwkami

4 grudnia 2020, 21:49
Do tej zuchwałej kradzieży doszło w środowe popołudnie w jednej z restauracji w Gorzowie. Złodziej wszedł do sklepu i ukradł znajdującą się na ladzie barowej skarbonkę z napiwkami. Właściciele restauracji upublicznili film w sieci i apelują o pomoc w rozpoznaniu złodzieja.

Ogromny pożar w suszarni kukurydzy. Spłonęło 10 ton kukurydzy

3 grudnia 2020, 16:55
Kilka godzin trwało gaszenie pożaru suszarni kukurydzy we wsi Boryń w powiecie zielonogórskim. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległ zbiornik z suszarnią oraz 10 ton kukurydzy.

Kompletnie pijana 12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

3 grudnia 2020, 14:47
Do szpitala w Międzyrzeczu została przywieziona 12-letnia dziewczynka, która była pod wpływem alkoholu. Okazało się, że dziecko ma w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Sprawą będzie zajmował się wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu.

Pijany 22-latek za kierownicą audi uderzył w auto transportujące krew

3 grudnia 2020, 13:13
Na drodze ekspresowej S3 na wysokości Skwierzyny doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący audi uderzył w auto marki ford, które przewoziło krew. Okazało się, że 22-letni kierowca audi jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Impulsy od Newagu na lubuskich torach

3 grudnia 2020, 08:57
Na drugim peronie dworca kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim pojawił się dziś nowy pociąg, który od 13 grudnia będzie regularnie kursować na trasie z Kostrzyna przez Gorzów w kierunku Krzyża. Lubuskie kupiło dwa takie pojazdy – warte 43 miliony złotych.

Skwierzyna: dwa groźne zdarzenia drogowe

2 grudnia 2020, 21:50
Dwa groźne zdarzenia w okolicach Skwierzyny w powiecie międzyrzeckim. Strażacy z miejscowego OSP mają pełne ręce roboty.


Fotoreportaże