Wiadomości

Ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę stojącą przed szpitalem

29 stycznia 2021, 21:56
W piątkowy wieczór straż pożarna została wezwana do pożaru pojazdu stojącego na parkingu przy ul. Dekerta koło gorzowskiego szpitala. Okazało się, że ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Nadpaleniu uległ jedynie fragment karoserii pojazdu od strony kierowcy.

Szokują Cię drastyczne zdjęcia? Podpisz petycję

29 stycznia 2021, 15:13
Jesteś przeciwny prezentowaniu szokujących zdjęć jak na ciężarówce, która niemal od roku stoi na parkingu przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.? Złóż swój podpis pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu eksponowania drastycznych treści na obszarze Gorzowa Wielkopolskiego.

Nowoczesne inkubatory w zielonogórskim szpitalu

29 stycznia 2021, 14:40
Ekoenergetyka-Polska S.A. i Fundacja Ekoenergetyki wsparły Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Przekazały placówce dwa wysokiej klasy inkubatory hybrydowe do ratowania najmniejszych pacjentów o łącznej wartości ok. 200 tys. zł.

Pijany 33-latek wjechał bmw w ogrodzenie

29 stycznia 2021, 11:35
Pijany 33-latek chciał poszaleć na parkingu w Krośnie Odrzańskim. Swoją „zabawę” zakończył na ogrodzeniu pobliskiej jednostki wojskowej. Kierujący bmw miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Zabójca 43-latka z Żagania nie może spać spokojnie

29 stycznia 2021, 09:48
Co wydarzyło się na jednym z żagańskich osiedli 22 lat temu? Kto zabił 43-letniego mężczyznę? Być może zagadka zostanie niebawem rozwiązana. Współczesny rozwój kryminalistyki, nowe metody laboratoryjne badania śladów biologicznych mogą sprawić, że sprawca zabójstwa zostanie wkrótce ustalony, zatrzymany i postawiony w stan oskarżenia.

Mobilna scena WOŚP objedzie całą Zieloną Górę [rozkład jazdy]

29 stycznia 2021, 08:57
W Zielonej Górze WOŚP zagra nie tylko on-line. Sztabowcy z Winnego Grodu wpadli na genialny pomysł. W czasach pandemii nie będzie stałej sceny, pod którą można będzie przychodzić. Tym razem scena przyjedzie do nas!

W hondzie, która wpadła do Warty zginął 22-latek

28 stycznia 2021, 15:58
W czwartkowy poranek w rzece Warcie przy ul. Wał Okrężny odnaleziono samochód osobowy marki honda. W środku znajdowało się ciało 22-letniego mężczyzny. Służby przypuszczają, że samochód wpadł do wody w nocy. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledczy nie wykluczają żadnej z wersji zdarzeń.

Otwieramy galerie handlowe i muzea. Koniec godzin dla seniorów

28 stycznia 2021, 13:01
W czwartkowe południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, podczas której zostało ogłoszone, że obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 14 lutego. Cały czas pozostają zamknięte restauracje i hotele, a także stoki narciarskie. Natomiast od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ranking szkół licealnych. Najlepsza lubuska szkołą dopiero na 76 miejscu

28 stycznia 2021, 12:32
Najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim to Społeczne LO w Żarach. Szkoła ta w rankingu „Perspektyw” zajmuje 76 miejsce. W pierwszej setce są jeszcze dwa licea – z Zielonej Góry i Gorzowa.

Żagań też zwolni przedsiębiorców z opłaty za koncesje za alkohol

28 stycznia 2021, 11:57
Kolejne miasta chcą zwolnić przedsiębiorców z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Tym razem z inicjatywą uchwałodawczą wystąpił burmistrz Żagania.


Fotoreportaże