Wiadomości

Coraz drożej na stacjach benzynowych w całym regionie lubuskim

26 lutego 2021, 12:12
W ostatnich dniach lutego paliwa na stacjach po raz kolejny w tym roku podrożały, a skala podwyżek w przypadku benzyn i diesla przekroczyła 10 groszy – donosi branżowy portal e-petrol.pl

Zielonogórski Rower Miejski powraca!

26 lutego 2021, 10:32
Już od poniedziałku, 1 marca mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli ponownie korzystać z miejskich rowerów w Winnym Grodzie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 400 pojazdów zlokalizowanych w 40 miejscach.

nSport+ pokaże żużel do 2025 roku. Umowa przedłużona

25 lutego 2021, 12:56
CANAL+ wygrał przetarg, na mocy którego przedłużył prawa telewizyjne do transmisji PGE Ekstraligi. Mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można nadal oglądać w kanałach sportowych nadawcy, czyli nSport+ oraz w serwisie CANAL+ online aż do 2025 roku.

Policjant z KMP w Gorzowie zamieszany w handel narkotykami

25 lutego 2021, 10:55
Policja w Gorzowie Wielkopolskim ma ostatnio złą prasę. Kilka dni temu okazało się, że w wydziale prewencji zatrudniona było osoba skazana na przemyt narkotyków, a teraz światło dzienne ujrzała informacja o funkcjonariuszu, który handlował narkotykami. Policjant został dyscyplinarnie zwolniony ze służby.

Strażacy ściągali sarnę z lodu

25 lutego 2021, 10:33
Nietypowe zdarzenie na Odrze w okolicach Słubic. Strażacy pomagali sarnie opuścić oblodzone koryto rzeki. Zwierzę zostało przetransportowane na brzeg przy użyciu sań lodowych.

Strażacy z Nowej Soli pokazywali dzieciom jak kruchy jest lód

25 lutego 2021, 10:09
Niskie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że akweny skute zostały lodem. Jest to sytuacja kusząca, zwłaszcza dzieci, do wejścia na ten lód i poślizgania się. Jednak wchodzenie na zamarznięte stawy czy rzekę jest skrajnie niebezpieczne. Z brzegu wydawać się może, że tafla lodu jest gruba i wytrzymała, to po zrobieniu kilku kroków okazać się może, że lód jest cienki i słaby.

Sprawdź, gdzie zrobić kurs KPP w Zielonej Górze?

24 lutego 2021, 20:56
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to sposób do uzyskania tytułu ratownika, który jest najwyższym tytułem, jaki może uzyskać osoba, która nie jest zawodowo związana z branżą medyczną. Zakres kursu jest bardzo szeroki, a uzyskana podczas zajęć wiedza pozwoli nabyć umiejętności, które mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. To właśnie dzięki tym cechom, kursy KPP cieszą się tak dużą popularnością w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim.

Dzielnicowy zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży dla potrzebujących

24 lutego 2021, 12:27
Dzielnicowy z Nowej Soli zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży, którą przekazał osobom potrzebującym. Do działań chętnie przyłączyli się mieszkańcy miasta. Dary zostały przewiezione do noclegowni.

Wodociąg pod Szprotawą polepszy życie mieszkańców

24 lutego 2021, 12:16
Kwestia bezpieczeństwa dostaw wody, która przez blisko trzydzieści lat była zmorą mieszkańców Długiego, dzięki staraniom samorządu i dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich już wkrótce zostanie uregulowana. Wybudowany zostanie wodociąg wraz z przepompownią i zbiornikiem wody uzdatnionej w miejscowości Długie w gminie Szprotawa.

Pierwsze żużlowe sparingi już pod koniec marca

24 lutego 2021, 10:48
Znamy już daty spotkań sparingowych lubuskich drużyn żużlowych. Po raz pierwszy na tor żużlowcy wyjadą 20 marca. Pierwsi swoją formę w sparingu sprawdzą żużlowcy Moje Bermudy Stal Gorzów. Kilka dni później na tor wyjadą żużlowcy Falubazu


Fotoreportaże